16

Odp: Malowanie motocykla

Ja nie mam niczego połamanego :D wiec spawanie jest nie potrzebną operacją

motoslide.com

17

Odp: Malowanie motocykla

zobacz mojego kxa ;] [url]http://forum.supermoto.pl/topic14526-pokaz-swoj-pojazd-p6.html[/url] cały był malowany ;] łącznie z "M" monstera ;]

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology

18

Odp: Malowanie motocykla

J malowałem różne moto i mogę powiedzieć tyle że niektórych plastików nie warto malować. W singlu sa drgania, niektóre plastiki są miękkie (celowo lub i nie) i farba na nich zawsze popęka.
Tak czy inaczej tylko cienka warstwa farby wchodzi w grę.
Na endurakach raczej stosuje się naklejki, a plastiki są fabrycznie w danym kolorze. Jeśli jednak dany plastik wg. Ciebie nie pracuje to można go pomalować. Ja mam pomalowany cały tył na czarno, ale reszta jest oklejona.
Malowałem kiedyś "skrzela" z przodu w XT i szybko zaczęły pękać.... a była specjalna farba do plastików itd.
Teraz można kupić bardzo ciekawe wzory na każdego enduraka, albo właśnie do firmy reklamowej i gotowe.
Folia jest miękka, a jak się porysuje to można nałożyć nową :)
Jeszcze dodam, że błysk bedzie torturował Twoje ego za każdym razem gdy pojawi się na nim jakakolwiek rysa...(miałem cały motocykl w czarnej perle)...mat jest bardziej wyrozumiały :)

Czerwona motorynka > Honda XL 250 '76 > Kawasaki GPz550 > Yamaha XT600 SM > KTM LC4 640 SM, Limited Edition

19 Ostatnio edytowany przez cross (2011-01-11 16:07:12)

Odp: Malowanie motocykla

lc4 w limitowanym niebieskim kolorze jest całe malowane  a jakos nie pęka  ;)

do bani plastyfikator miales i tyle

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

20

Odp: Malowanie motocykla

Pytanie może z innej beczki: CZy ma ktoś dostęp to wysokiej rozdzielczośći grafik na plastiki do DRZ? Mój kolega ma firme która zajmuje się drukowaniem, grawerowaniem itp. Dziś zapytałem go o owiewki i ponoć nie ma problemu. Folia oczywiście jakaś tam powlekana i jeszcze coś(ponoć max mocne na czynniki zawnetrzne). Moje zadanie jest takie żeby znaleźć grafiki. Pomoże ktoś?

Suzi DRZ 400 SM K5.

21 Ostatnio edytowany przez cross (2011-01-11 16:47:21)

Odp: Malowanie motocykla

szukasz w googlach  grafiki  wciepujesz do programu  robisz matryce na wektorach  . Potem tworzysz grafike  nakladasz matryce wektorowa i gotowe :D. a najlepiej zerwac naklejki  zeskanowac i na podstawie tego robic, ja tak robie

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

22

Odp: Malowanie motocykla

ConQest napisał/a:

Folia oczywiście jakaś tam powlekana i jeszcze coś(ponoć max mocne na czynniki zawnetrzne).

to coś to pewnie laminat :D

23

Odp: Malowanie motocykla

@cross
No tak że też na to nie wpadłem :P Ja moge Ci powiedzieć coś o fizie albo chemi a grafika komputerowa to dla mnie czarna magia:P
@Giersik
Możliwe, ale jakis tam chyba utwardzany 75zl za m2.

Suzi DRZ 400 SM K5.

24

Odp: Malowanie motocykla

to może być lakier UV ewentualnie jeszcze ale za 75 zetów z folią czy samo uszlachetnienie folii ?

25

Odp: Malowanie motocykla

75 sama folia

Suzi DRZ 400 SM K5.

26

Odp: Malowanie motocykla

miloova napisał/a:

i farba na nich zawsze popęka

i tu się nie zgodzę ;] dużo maluje i samochody i motorki i aerograf i dodajesz taki specyfik jak uelastyczniacz ;] na goły plastik dajesz podkład do plastików żeby farba się trzymała a nie odłaziła płatami ;] potem zwykły podkład z uelastyczniaczem ;] baza z uelastyczniaczem ;] i bezbarwny 3 warstwy spokojnie można lać i taż z uelastyczniaczem ;] malowałem już tak niejedne plastiki do enduro czy cross i nic nie pęka ;] im więcej uelastyczniacza tym bardziej elastyczny jednak jak się przedobrzy to lakier staje się miękki że można paznokieć wbić ale ma to swoje zalety bo na słońcu ściąga się i ślad znika ;] mimo że jest miękki da się normalnie polerować żeby błyszczał się jak psu jajca ;] naklejki można dawać pod lakier bez problemu ;]

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology

27 Ostatnio edytowany przez Barteksm (2012-03-26 10:51:23)

Odp: Malowanie motocykla

eeee Lakiernicy potrzebuje informacji ile wyjdzie mi objętościowo +/- podkładu, bazy i bezbarwnego na dwa boczki bak o tylny błotnik ? Ktoś kto zna ceny może też podać ile te mililitry wyjdą w złotówkach .

pozdrawiam

motoslide.com