1 Ostatnio edytowany przez Barteksm (2011-01-01 20:20:07)

Temat: Malowanie motocykla

Ktoś sie na tym zna ? Tylko specjalistów prosze , jesli twój znajomy kolegi malował kiedyś sciane w pokoju to nie jest temat dla Ciebie , tylko ludzi z konkretną wiedzą prosze o wypowiadanie się.
Mam do pomalowaniagłównie boczki w dr , może i bak a może nawet odświeżenie całosci .
Jak malować ( nie ja tego nie będe robił ) chce tylko wiedzieć co czym jak , żeby mi pózniej jakiś fachowiec kitów nie wciskał .
Boczek od strony tłumika jest jakiś choojowy wydaje mi sie , ze nie powinno być na nim orginalnie żadnej szpachli :P a mi odpadło jej kawełek gdy zgubiłem kiedyś ten właśnie boczek , czy zerwać wszystko i robić to bez żadnej szpachli czy jak?
Jakie farby podkłady itd. ?

Jak bedzie potrzebe jakiś zdjecie to zrobie.

motoslide.com

2

Odp: Malowanie motocykla

jeżeli odpadło to znaczy że ktoś przed Tobą miał powód żeby ją nałożyć...

malowanie plastików jest trochę trudniejsze od malowania metali ale oczywiście możliwe... bywają plastiki np. PW poliwinyl który z założenia nie powinien być malowany.

nie wiem co chcesz się dowiedzieć więcej...

"fachowiec" powinien zastosować szpachel do plastiku ( jest on elastyczny nawet po wyschnięciu) jeżeli są ubytki, zmywacz do plastiku, podkład na plastik i później do wyboru lakier akrylowy lub lakier bazowy i na wierzch lakier akrylowy bezbarwny.

tak to powinno być zrobione wg technologii ale jak wiadomo z "fachowcami" różnie bywa...


jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to wal śmiało :D

3

Odp: Malowanie motocykla

nie mam żadnej wiedzy w tym temacie to nie będę nic pisał :lol:

4 Ostatnio edytowany przez paolo (2013-03-31 08:11:31)

Odp: Malowanie motocykla

.

5 Ostatnio edytowany przez maciejwra (2011-01-01 22:05:56)

Odp: Malowanie motocykla

Ja malowałem plastiki do LC4. U znajomego lakiernika, kolor czarny błysk. Nie do odróżnienia od oryginału, ktoś na forum pewnie je teraz posiada:) Technika malowania nie odbiega od malownia np. zderzaków samochodowych...pęknięte plastiki się klei a typ plastiku od wewnętrznej strony jest oznaczony... A szpachlę to można położyć na..... hmmm nie na plastik:D na pewno

SMR 505

6

Odp: Malowanie motocykla

paolo napisał/a:
Materka napisał/a:

nie mam żadnej wiedzy w tym temacie to nie będę nic pisał :lol:

na chwile obecną jeszcze 1743 takie wpisy i rekord miszcza gatki  wyrównany  :D

Widzę że to również  nie temat dla mnie więc nie będę się wypowiadał    :lol:  :lol:  ale żeby nie było że po prostu bawię się w nabijanie licznika...

O malowaniu nic nie powiem ale oklejałem plastiki w firmie reklamowej która produkuje plandeki do naczep i je również okleja, gruba folia- kolor, grafika wiadomo co kto chce, POLECAM dobra alternatywa :)

NovoPerformance.pl

carbon.na.allegro.pl
SM450RR!! #88

7 Ostatnio edytowany przez artur22 (2011-01-01 22:36:45)

Odp: Malowanie motocykla

A sam będziesz to robił?
Jeżeli masz nie duże rysy to możesz kupić szpachle natryskową(mniej roboty z docieraniem), a jak coś to zawsze jest szpachla z włóknem szklanym. Jak nie przygotujesz tego dobrze to będzie potem lipa. Niech to ktos jeszcze potwierdzi :)
ps. sorki nie doczytałem ze nie będziesz tego sam robił

8

Odp: Malowanie motocykla

Dzięki za konkrety , jesli coś jeszcze będe chciał wiedziec dam znać :)

motoslide.com

9

Odp: Malowanie motocykla

Kumpel na poczatku ubiegłego sezonu kupił LC4 srebną i po jakims czasie farba zaczęła pekac od drgan i kiepskawo to wyglada (malowane plastiki)  Jest firma ktora robi naprawde dobre kompletne okleiny na moto cena jest nie wygórowana ja do swojego kata dawałem 250zł i jest naprawde konkret,tak jak kolega wyżej pisał, gróba folia nadruki naprawde eleganckie, swoje wory mozna im dać i bez problemowo zrobią :)

BYŁY:
Yamaha Xt125/140x--> Ktm EXC 525 sm--> KTM Superduke990--> KTM SMC 690--> Yamaha Raptor700R--> KTM EXC 525 SM--> SZUKAM!!

10 Ostatnio edytowany przez Barteksm (2011-01-02 00:23:44)

Odp: Malowanie motocykla

nie widzą mi sie okleiny chyba ,ze była by przezroczysta:P

motoslide.com

11

Odp: Malowanie motocykla

hehe, no jak uważasz :) ja jestem bardzo zadowolony, kozacka jakość ;d

BYŁY:
Yamaha Xt125/140x--> Ktm EXC 525 sm--> KTM Superduke990--> KTM SMC 690--> Yamaha Raptor700R--> KTM EXC 525 SM--> SZUKAM!!

12

Odp: Malowanie motocykla

wiem widziałem na ich stronie zdjecia twojego kata

motoslide.com

13

Odp: Malowanie motocykla

tak dokładnie :)

BYŁY:
Yamaha Xt125/140x--> Ktm EXC 525 sm--> KTM Superduke990--> KTM SMC 690--> Yamaha Raptor700R--> KTM EXC 525 SM--> SZUKAM!!

14

Odp: Malowanie motocykla

ja malowalem pare tematow i podstawa jest dobry podklad i przygotowanie materialu, dodatkowo zwroc uwage ze bedzie sie to wyginalo i popros aby dodali wiecej uelastyczniacza, wtedy nie bedzie pekac :)

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

15

Odp: Malowanie motocykla

Można też pospawać plastiki :)

Ja malowałem plastiki w moim poprzednim moto. To najpierw papierem ściernym (200, 800) potem szpachla + papier ścierny, na to baza + papier ścierny, farba i klar ;) wyszło elegancko :)

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.