1

Temat: Uniwersalne opony

Witam
To mój pierwszy post wiec na początku Witam wszyskich. To moje pierwsze moto w tym klimacie stąd mam pytanie odnośnie opon . Potrzebuje takie które sprawdziły by sie po zjechaniu z twardej drogi. W tej chwili mam założone Battlax BT-090 , a czasem chciał bym pogonić za kolesiami po miękim jednak na asfalcie pozostawał bym w 80 %. Co byście polecili ? Chciał bym także dowiedziec sie jak na suchym zachowują sie i z używaja takie opony typu wet ?   http://photos01.allegro.pl/photos/oryginal/439/40/71/439407160_1

Smalltown Boy

2

Odp: Uniwersalne opony

Pirelli MT 60 RS CORSA ja takie polecam ale cena nie jest do polecenia! Na asfalt mistrz, w "teren" spoko, trochę przód ucieka ale do opanowania

SMR 505

3

Odp: Uniwersalne opony

Także zastanawiam się jakie opony wybrać, co by były uniwersalne do moich potrzeb, mam na myśli nie tylko właściwości jezdne ale i kosztowe. Aktualnie mam opony Pirelli Dragon (przód) i Pirelli Diablo (tył).  Na najbliższy sezon mam zamiar kupić Heidenau k73 supermoto, struktura bieżnika bardzo zbliżona do modelu Pirelli Corsa ale za to cena przystępna, bo komplet tych K73 można dostać za 400zł.

Chętnie poznam opinie osób które jeździły na tych Haidenau.

yamaha xt660x

4

Odp: Uniwersalne opony

Pirelli MT 60 RS CORSA rzeczywiście są niesamowicie drogie, a używek nie uraczysz . Ja też się zastanawiałem nad K-73 ale .. są to desczówki i jestem ciekawy czy sprawdzą się jako uniwersalne ?

Smalltown Boy

5

Odp: Uniwersalne opony

Ptaki cwierkaja, ze Heidenau'y deszczowe bardzo dobrze sprawdzaja sie w zimno, suche dni.
Na torze, podczas wyscigu, na deszczu...srednio słabo. Przynajmniej moje, a moje maja ze 4 lata.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

6

Odp: Uniwersalne opony

Chcecie to dam wam sie przejechac po deszczu na haidenauach.....krzyzyk na droge;P

Ride out alone in my low-low
Watching the world move in slow-mo

7

Odp: Uniwersalne opony

Dzięki za opinie, Crazy rozwiń proszę sformułowanie "średnio słabo".
Skoro to deszczówki a dobrze sprawują się raczej na suchym to coś jest nie tak...

yamaha xt660x

8

Odp: Uniwersalne opony

To są po prostu heidenauy :) Deszczówki wyłącznie z nazwy :D Oponki w miarę spoko jak ktoś jeździ po mieście i szuka nowych gum w dobrej cenie. Jak chcesz pojeździć na torze to ślizgają się zarówno na bardzo ciepłym jak i na mokrym ;)

9

Odp: Uniwersalne opony

bajros napisał/a:

Crazy rozwiń proszę sformułowanie "średnio słabo".


Słabo bo przednia opona (na tyle byl slick co trzymal jakos), w czasie deszczu, odpływała tak ze musialem  motocykl na nodze trzymac.
A czemu "średnio" a nie samo "słabo". Bo uciekała bardzo, ale kontrolowanie :)

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

10

Odp: Uniwersalne opony

szwinia napisał/a:

Oponki w miarę spoko jak ktoś jeździ po mieście i szuka nowych gum w dobrej cenie.


I to jest odpowiedź na moje pytanie, dzięki

Crazy_Russian napisał/a:

A czemu "średnio" a nie samo "słabo". Bo uciekała bardzo, ale kontrolowanie


:) no i wszystko jasne, coś czuje że jakby to mi uciekała to już bym jej nie złapał :]

yamaha xt660x