1

Temat: Cagiva Super City 125 SM

Witam, mam do kupienia fajną Cagivę Super City  Sm. Ładny stan, praktycznie nie ma się do czego przywalić. Lekki tun optyczny co robi z niego bardzo ładny okaz ;D Rok stary ( 93. ) ale stan przemawia. Cena okolice 2500zł. Co myślicie o tych motorkach. Mówią że awaryjne ale to do mnie nie przemawia bo na polskim rynku mało tych motorków i wypowiadają się głównie osoby które widziały te cacko tylko na youtube. Proszę o jakieś konkrety jak z jazdą i osiągami. O części się nie martwię bo zawsze się coś znajdzie..

Cagiva Super City 125 SM
Derbi Senda SM

2

Odp: Cagiva Super City 125 SM

Po małej przeróbce bardziej ku stricte SM - ładne.
Silnik od Mito - jedna z mocniejszych niewyczynowych 125,7 biegów :) też plus :)

Co do awaryjności - kieruj się właśnie opiniami o Mito 125 ;)

Była Husqa WSM 50.
Powrót w 2015...

3

Odp: Cagiva Super City 125 SM

Masz dobre podejście i to mi sie podoba.  :)
Miałem taki motocykl rok temu.
Awaryjność? Jak dbasz tak masz, tak jak z kazdym innym motocyklem. Ze względu na wysiloną jednostkę napędową remont robi sie od 12-15 tys km. Spalanie przy zdrowym silniku do 7L, są egzemplarze co piją 10L. Te ze starszych lat, tak jak właśnie ta z 93, miały troszkę inne cylindry i większe gaźniki (era megamocnych dwutaktów), były silniejsze od nowszych bo nie patrzyli na ekonomie(spalanie).
Wady które mi przeszkadzały to przedni przewód hamulcowy, najlepiej zmienić na oplot i po problemie.
Zawór wydechowy, a w zasadzie silniczek nim sterujący jest awaryjny, mozna to obejść.
I to wszystko, części pasują od nowszych modeli wiec nie ma obaw.  :)

Osłony silnika do Suzuki DRZ 400, KTM 690, KTM 950/990

4

Odp: Cagiva Super City 125 SM

[url]http://www.scigacz.pl/zdjecia/gallery/sport/supermoto/Warszawskie_treningi_Supermoto_lotnisko_Bemowo/Radzio_zlozenie_w_zakrecie_lotnisko.jpg.html[/url]
Tu masz jakieś fotki z treningów :)

Osłony silnika do Suzuki DRZ 400, KTM 690, KTM 950/990

5

Odp: Cagiva Super City 125 SM

Dzięki za opinie. Skuszę się raczej na ten motor. Chciałem znać opinię UŻYTKOWNIKÓW a nie jakiś dzieciaków z forum china skuter. ;] Pozdrawiam.

Cagiva Super City 125 SM
Derbi Senda SM

6

Odp: Cagiva Super City 125 SM

ja miałem ca-dziwkę planet od nowości zrobiłem 20 tys. km i wszystko grało , jedynie co to zerwała mi się linka od prędkościomierza i od sprzęgła , a tak to raz na tydzień lubiła zgubić prąd , ale się pchneło ją jak rasową dziwkę  i wszystko było ok. :)   

a nie była oszczędzana

http://www.bikepics.com/pictures/1054801/

http://www.bikepics.com/pictures/1054817/

Racing is life sentence

Jakubowski #33

7

Odp: Cagiva Super City 125 SM

Nie kupuj tego to badziew ,kolega to miał to cały czas coś się psuło i strasznie drogie części są
  :mad:

Kawasaki Klx 650 c :D

8 Ostatnio edytowany przez baton (2010-10-27 20:17:49)

Odp: Cagiva Super City 125 SM

Paweł, powiedz co mniej więcej się psuło w tym modelu. Znajomy z okolicy  ma mito z 95r. ładnie lata i nie narzeka, ze coś pada non stop...

Cagiva Super City 125 SM
Derbi Senda SM

9

Odp: Cagiva Super City 125 SM

Wiesz same problemy a to z tłokiem czasem pękał O_O cos z zaworami sa kłopoty mowie Ci same problemy a żeby części dostać jest ciężko a części drogie O_O Najlepiej kup sobie jakąś Yamahę albo cos w tym stylu :)

Kawasaki Klx 650 c :D

10

Odp: Cagiva Super City 125 SM

Powiedz koledze żeby zmienił serwis bo troche go rżną na częściach jak mówisz ze takie drogie.

Pekające tłoki? Jak kupuje sie tłok za marne grosze to i przejedziesz na nim niewiele kilometrów. Cena firmowego tłoka (vertex, wossner) do tego sprzęta jest taka sama jak do motocykli japońskich. Sprawdź sam na allegro jakie są ceny części, a potem mów. Oczywiście tak wysilony sprzęt jak Cagiva potrzebuje więcej opieki niż jakiś inny słabszy sprzęt. Chcesz mieć osiągi to coś sie musi szybciej zużyć, coś kosztem czegoś.
I nie coś z zaworami, tylko sam zawór wydechowy jest faktycznie częstym problemem w tych motocyklach. Da sie to obejść i po problemie.  :)

Osłony silnika do Suzuki DRZ 400, KTM 690, KTM 950/990

11

Odp: Cagiva Super City 125 SM

Tłok to akurat wiadomo jak się kupi china za 60zł. Koszt wossnera ok 350zł, ale nie ma się co dziwić jak vertex do skutera kosztuje 200zł... O serwisy się nie boję bo sam robie ze swoimi motorkami i umiem się nimi zaopiekować. Części to nie problem. Ile leży rozbitych mito na części... W niedzielę pojadę po motor i zobaczę co i jak. Jak kupię to się pochwalę ;]

Cagiva Super City 125 SM
Derbi Senda SM