1

Temat: Napinacz rozrządu drz 400

Witam!
Ostatnio zauważyłem, ze silnik mojego moto zaczal cos glosno pracowac... Po dokladnych ogledzinach stwierdzilem, ze ponadprogramowy "halas" dobiega wyraznie z prawej strony silnika czyli okolic rozrzadu.
Obawiam sie, ze jest to problem znanego wszystkim seryjnego napinacza :(

Pytanie brzmi: jak to wymienic? po prostu zamontowac manualny i tyle, czy to jakies skomplikowansze operacje?
Potrzebuje porady kogos kto juz to robil w swoim moto.
no i drugie pytanie: gdzie kupic napinacz manualny bo w chwili obecnej na allegro nie widze.
z gory dzieki za pomoc
pozdrawiam :)

2 Ostatnio edytowany przez wektor (2010-06-06 17:17:22)

Odp: Napinacz rozrządu drz 400

Jakbys chciał to ja mam na sprzedaz napinacz i nowy lancuch did. Odezwij sie na gadu 6251420

instrukcje masz tu...

[url]http://www.motogen.pl/artykuly/porady/wymiana-lancuszka-rozrzadu-oraz-jego-napinacza,art40.html[/url]

3

Odp: Napinacz rozrządu drz 400

poszukuję napinacza manualnego do mojej DRZ 400 E 2001.

DRZ 450 E SM na modach znowu w jedynej słusznej wersji - czyli SuperMoto
Triumph Speed Triple 2010 SE

4 Ostatnio edytowany przez SmX (2010-10-27 15:54:50)

Odp: Napinacz rozrządu drz 400

Brzozrider napisał/a:

poszukuję napinacza manualnego do mojej DRZ 400 E 2001.

google ci powie a tokarz ci zrobi :)

niemoge znalesc fot ale krótko wyciągasz napinacz demontujesz cały środek ( spreżyne bolec itditp ) zostaje ci korpus napinacza w srodku ma pustą przeszczeń dajesz do tokarza on pasownie dorabia tuleje stalową wkłada na ciepło do korpusu i gwintuje ja chciałem śrube M 8  i taki gwint mi wykonał wkręcasz śrubę miedzy łbę a korpusem dajesz ciasny oring i nakretke do kontrowania i działa jak ten z filmików  :)

Pracuję i żyję w Polsce dzięki bogu i rodzicom  było mnie stać na SX 520  :D  i na pamiętne REJU ...o i rinkon 680 .. to dzięki rodzicom i sąsiadce :D

5 Ostatnio edytowany przez hacker33 (2010-10-27 16:37:50)

Odp: Napinacz rozrządu drz 400

agnad napisał/a:

Witam!
Ostatnio zauważyłem, ze silnik mojego moto zaczal cos glosno pracowac... Po dokladnych ogledzinach stwierdzilem, ze ponadprogramowy "halas" dobiega wyraznie z prawej strony silnika czyli okolic rozrzadu.
Obawiam sie, ze jest to problem znanego wszystkim seryjnego napinacza :(

Pytanie brzmi: jak to wymienic? po prostu zamontowac manualny i tyle, czy to jakies skomplikowansze operacje?
Potrzebuje porady kogos kto juz to robil w swoim moto.
no i drugie pytanie: gdzie kupic napinacz manualny bo w chwili obecnej na allegro nie widze.
z gory dzieki za pomoc
pozdrawiam :)

A skąd wiesz, że to napinacz a nie kończący się Tobie łańcuszek?
Może sprawdź wpierw na którym ząbku masz w tej chwili seryjny napinacz.

Manualne napinacze ogólnie na allegro sprzedaje ten koleś:

[url]http://allegro.pl/show_user.php?uid=572699[/url]

Ewentualnie jak chcesz to za 80zł sprzedam Tobie mój który kupiłem kiedyś właśnie od tego kolesia.
Napinacz raz założyłem i szybko wyciągnąłem więc jest praktycznie nowy.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

6

Odp: Napinacz rozrządu drz 400

masz priva Hacker

DRZ 450 E SM na modach znowu w jedynej słusznej wersji - czyli SuperMoto
Triumph Speed Triple 2010 SE

7

Odp: Napinacz rozrządu drz 400

Napinacz poszedł do Brzozy

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

8

Odp: Napinacz rozrządu drz 400

bardzo mie to cieszy :)

DRZ 450 E SM na modach znowu w jedynej słusznej wersji - czyli SuperMoto
Triumph Speed Triple 2010 SE