1

Temat: 3x3

[url]http://img233.imageshack.us/img233/8210/16102010271.jpg[/url]
W weekend pojeździłem sobie trochę po terenie i trzeba bylo moto umyc. Kiedy podniosłem siedzenie żeby popatrzeć cojest  pod spodem jest zobaczyłem "Owe" wycięcie. Kiedyś widziałem na YT filmik jak koleś montował bodajże AIRBOX? Niestety nie jestem pierwszym właścicielem i nie wiem jakie tuningi przechodził motor. I tu moje pytanie. gdzie jeszcze mogę szukać sladów tej przeróbki. Chodzi mi o to że jeśli coś jescze jest w moto to za niewielkim i tuningiem wydatkiem będę miał zwiększenie mocy. Pozdro.

Suzi DRZ 400 SM K5.

2

Odp: 3x3

Keihin FCR39?

3

Odp: 3x3

Ale niechlujnie wykonane :P

3x3 robi się wtedy kiedy zmienia się dysze w gaźniku Mikuni na DJ, JD lub kiedy wsadza się Keihina.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

4

Odp: 3x3

czyli co mam sprawdzić? Miejcie troche wyrozumiałości ale t osą moje początki w mechanice :)

Suzi DRZ 400 SM K5.

5

Odp: 3x3

Wydech masz serię czy tuningowy?
Gaźnik masz Mikuni czy Keihin?
Filtr powietrza masz OEM czy K&N, Twin Air?

Jeżeli wydech masz tuningowy to bardzo prawdopodobne, że ktoś go zestroił zmieniając dysze w gaźniku i robiąc 3x3.
Jeżeli masz gaźnik Mikuni to musiałbyś go rozkręcić aby zobaczyć czy dysze masz standardowe czy większe.
Jeżeli masz filtr K&N to możliwe że ktoś zmienił i dysze i zrobił 3x3

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

6

Odp: 3x3

wydech oryginalny. Jutro będę miał troche czasu. Poza tym jutro mam zamiar zadzwonić do poprzedniego właściciela i zapytać co robił.

Suzi DRZ 400 SM K5.

7

Odp: 3x3

Wrzuć zdjęcia gaźnika, filtra, ew. też rozbierz gaźnik i spisz rozmiary dysz - będzie można więcej powiedzieć.
Skoro już w temacie - zastanawiam się nad takim krokiem w LC4 (mam mniej restrykcyjny wydech (SXC, wyrzucony katalizator), gaźnik seryjny z usuniętym EPC, ale kwestia modyfikacji pozostaje otwarta) - czy cięcie airboxa faktycznie daje zauważalny efekt ?
Samego airboxa mi nie szkoda bo mam ze 2 w zapasie, ale bardziej obawiam się o zasysanie większej ilości syfu i wody (stosunkowo dużo w terenie jeżdżę) - jak z tym jest, warto ?

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

8

Odp: 3x3

W teren nie bardzo jeśli taplasz się błocie po samo siedzenie i nie odpuszczasz żadnej głębszej kałuży...