1

Temat: Zły olej?

Mam nastepujacy problem:  Po zakupie moto (husqvarna te610 2001r) Wymieniłem olej  na MOTUL 5100 10W40 ( taki zalecil mi "fachowiec" ze sklepu, po wymianie oleju zrobiłem jakies 70 km i moto zgasł podczas jazdy, gdy ostygł odpalił bez problemu ładna praca i w ogołe ale po minucie- dwóch  zaczyna cos pukac w silniku, tak jak by przycierał sie wał na łozysku? moze to byc wina oleju który wlałem czy raczej moto bylo trefne? Nie znam sie zbytnio na jednosladach, Dodam ze olej który sposciłem byl duzo bardziej rzadki niz ten MOTUL który wlewałem.

525 EXC

2 Ostatnio edytowany przez Paweł (2010-10-11 21:03:24)

Odp: Zły olej?

O_O możne ktoś doktora wlał :P?? ja jak kupiłem swoje moto i zmieniłem olej musiałem później remont silnika robić :/   A moze zawory Ci hałasują??

Kawasaki Klx 650 c :D

3

Odp: Zły olej?

Olej jest napewno ok .
Luzy zaworowe sprawdzaleś , moze to one .

motoslide.com

4

Odp: Zły olej?

własnie tez tak podejrzewam ze mogł byc wczesniej przytarty bo dekiel gdzie jest goło mag. byl na dole pekniety i saczył sie z niego olej wiec ktos mogł smigac bez oleju i przytarł..  To od razu piszcie gdzie na tani i dobry remont wysłac moto w woj. mazowieckim ;/

525 EXC

5

Odp: Zły olej?

Ja mam dobrego mechanika :D jak co :P

Kawasaki Klx 650 c :D

6

Odp: Zły olej?

zapomniałem dodac ze po 2-3 minutach pracy moto gasnie samo. luzów zaworowych nie sprawdzałem. za jakis miesiac chcialem wysłac sprzet na serwis a tu klops..   przez złe luzy chyba by nie zgasł podczas jazdy?

525 EXC

7

Odp: Zły olej?

raczej nie ;/ ale wiesz moze cewka :p tak jak u kolegi z forum cewka sie grzała i iskry nie było ale trudno powiedziec

Kawasaki Klx 650 c :D

8

Odp: Zły olej?

No zapowida sie lipa , ale to musi zobaczyć jakiś fachura , moze nie bedzie tragedii , a nawet jak bedzie to zrobisz i już bedziesz miał spokój . Trzymaj sie  :P pociesze Cie , ze koniec sezonu :D

motoslide.com

9

Odp: Zły olej?

Paweł- a gdzie??   huski robi?

525 EXC

10

Odp: Zły olej?

czarnysm610 napisał/a:

przez złe luzy chyba by nie zgasł podczas jazdy?

Ja jak miałem złe luzy szczrgolnie na wydechowych lubił sobie zgasnąć.

motoslide.com

11

Odp: Zły olej?

A mi sie wydaje że to jakaś mułka  :(

320mm Supermoto Racing rotor orange motomaster flame bitch  :D

12

Odp: Zły olej?

Ja mam kolegę od motorów musiał bym się go zapytac i najlepiej by było z tym motorem do niego podjechać na aleje Krakowska :)

Kawasaki Klx 650 c :D

13

Odp: Zły olej?

ale kolega grzebie turystycznie czy czybry fachowiec? do stolicy mam 100km to nie chcialbym wozic sprzetu na darmo..

525 EXC

14

Odp: Zły olej?

FACHOWIEC :D najlepszy :P

Kawasaki Klx 650 c :D

15

Odp: Zły olej?

na serio pytam :)

525 EXC