1

Temat: Husky Sm 610 S - jaki olej?

Witam, mam pytanie ponieważ nie wiem jaki olej wlać do mojej husky. Jest to supermoto z 1999 roku i ma przebieg ok 25 - 30 tys. Wymienilem w silniku wszystkie uszczelki i teraz nie wiem co do niego wlac- czy syntetyk czy polsyntetyk. Co polecacie ze swojego doświadczenia? Dzieki bardzo za rady. Pozdrawiam

2

Odp: Husky Sm 610 S - jaki olej?

Przy 25 kkm ja bym lał olej syntetyczny. A jesli wczesniej ganiales na sytnetyku to tym bardziej.
Nawet do swojego prawie pelnoletniego auta leje syntetyk i jest gitara. Nie cieknie, nie spala oleju.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

3

Odp: Husky Sm 610 S - jaki olej?

Jak masz zmienione uszczelki to ciec nie powinien. Kwestia tego na czym wcześniej latał sprzęt. Jak ganiał na słabym oleju, który ma kiepskie właściwości myjące, to dobry syntetyk wymyje trochę syfu ze środka i może być słabo. Możesz spróbować nalać syntetyka i zobaczyć czy go po prostu nie ubywa. Jak będzie trzymał poziom znaczy, że jest ok.

4

Odp: Husky Sm 610 S - jaki olej?

A jakiej lepkości oleje używacie?
Ja wlałem motul V300 10w40
Wcześniej był Agip o tej samej lepkości...

titto

xt660x

5

Odp: Husky Sm 610 S - jaki olej?

Ja wolę 15w50.

6

Odp: Husky Sm 610 S - jaki olej?

10w60-tak podaje serwisowka do mojej huski.
Raz zalano mi w serwisie Valvoline 10w50 i spalilo sie sprzeglo-akurat na podwojne zaowdy Gostyn/Poznan. Moze przypadek, moze to byl jego czas, ze mialo sie spalic, ale od tamtej pory tylko 10W60. Nie jest latwo dostac bo jak na razie to wiem, ze w takiej specyfikacji ma Motorex oraz Agip.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

7

Odp: Husky Sm 610 S - jaki olej?

...i Liqui Moly w ofercie Autokompleks

8

Odp: Husky Sm 610 S - jaki olej?

Na kolejną wymianę więc wróce do Agipa,
Crazy masz racje na butelce od oliwy która była wcześniej jest 10W60...

titto

xt660x

9

Odp: Husky Sm 610 S - jaki olej?

POzwole sie podlaczyc do tego tematu:

gdzie w Polsce/Europie kupujecie czesci do swoich Husq?

Jestem przed zakupem SM 610 i kurcze jedyne czego sie obawiam to dostep do czesci.

DRZ 400 Y
Husaberg F(E)S 570

10

Odp: Husky Sm 610 S - jaki olej?

Też mam pytanko: jaki olej do husqy sm450r przy przebiegu około 12000 i ile może go wejść. Aha i czy olej musi byc wyzej czy na rowni śrubki do spr oleju?
Pozdro

Husqa SM 450R

11

Odp: Husky Sm 610 S - jaki olej?

jeśli idzie o olej do silnika to stanowczo polecam motula 300v 15-50 nie jest tani, ale jest wart ceny.

husaberg  fe501SM   ktm 990 super duke (sprzedam)

12

Odp: Husky Sm 610 S - jaki olej?

Nie wiem czy do husky nie zalecają fabrycznie10w60. Crazy kiedyś polał coś innego i zjarał sprzęgło więc cholera wie. Co do motula to faktycznie dobra oliwa, też mogę polecić, ale jako, że oliwy trochę w życiu sprzedałem to z doświadczenia wiem, że trzeba lać to co zaleca producent sprzętu (trzymać się klas lepkościowych i jakościowych) bo można tylko pogorszyć.

13

Odp: Husky Sm 610 S - jaki olej?

Olej mi polecili Motul 5100 10w40, typek mówił że taki leje do swojego ktm duke i jest ok. Tylko teraz pytanie czy olej musze nalac mniej więcej aby był równo z śrubką od spr. oleju czy wyżej lub niżej?

Husqa SM 450R

14

Odp: Husky Sm 610 S - jaki olej?

Jak ktoś ni wie co lac, to tu jest źrodło-trzeba kliknąć na dobierz olej do swojego samochodu, ukaże sie ikonka "motocykle" i ciach.
http://www.castrol.com/castrol/castrolhomepage.do?categoryId=3175
W zasadzie tak jak Crazy też leję i lałem do wszystkich maszyn jakie mi się przez ręce przewijaja syntetyki.

Husqa SM 450 R 08`, Husqa CR 250 82`,  Beta Zero 125 91`