1

Temat: co ile wymiana tloka itd w crf 450

panowie jak to jest z ta wymiana .mam najechane jakies 18 mth.tlok wosnera.jedni mowia ze co 25 mth.innie ze wiecej.jedni ze mth to mth a inni ze mootogodzina to godzinka przy maksymalnym palowaniu.moze ktos kto ma podobna crfe podpowiedziec kiedy wymieniac zeby wymienic tylko tlok korbe a nie cylinder itd?pozdrawiam i licze na odpowiedz

Motocyklizm- Choroba dziedziczna, niestety niewyleczalna. Objawia się już od najmłodszych lat chorego, w postaci "rogala twarzowego"

2

Odp: co ile wymiana tloka itd w crf 450

Wg serwisówki tłok co 15mth przy użytkowaniu w zawodach, więc cały czas na pełnym ogniu...

3

Odp: co ile wymiana tloka itd w crf 450

nie raz i nie dwa gdzies tu bylo napisane ze tlok w crf sie wymienia jak ciężko sie odpala na zimno i zaczyna dymić :)

Motorynka -> SHL M04 -> M72 -> GPZ 550 -> VFR 750 -> GSX-R 750 -> ZX6R -> FZR 1000 -> TL1000S -> GSX-R 1000 -> LC4 660 SMC ;)

4 Ostatnio edytowany przez młody85 (2010-10-08 12:22:27)

Odp: co ile wymiana tloka itd w crf 450

SFMario napisał/a:
Barteksm napisał/a:

HAHa kurde co to wyszło , przeciez ja tego nie pisałem tylko Seba , a cytat jest mój jak to sie stało?
Mariusz jak ja bym w swojej dr nie ruszał zaworów przez taki czas to już bym rowerem jeździł  :D

UPS :D

Wracając do tematu CRF.
Teraz mam przed nosem serwisówke do modeli 02-03 rok (bo gaźnik studiuję).
No więc dane odnośnie używania wyścigowego czyli na torze MX:

Flitr powietrza czyszczenie co 2,5mth
Olej w lagach  kontrola zaworów i smarowanie łożyskowania tylnego zawiasu co 7,5mth
Olej w silniku, filtr oleju, olej w skrzyni biegów i TŁOK Z PIERŚCIENIAMI co 15mth
Sworzeń tłokowy co 30mth (bez sensu ale "piston pin" to sworzeń a nie korba)

Ilość oleju przy wymianie z filtrem: 0,69L
Ilość oleju w skrzyni biegów: 0,59L

To są częstotliwości wymian podczas użytkowania wyczynowego.
Nie wiem jak można to odnieść do "normalnego" użytkowania motocykla.
Pewnie zaleceń odnośnie oleju i zaworów należy bezwzględnie przestrzegać... :rolleyes:

joł

5 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2010-10-08 13:05:03)

Odp: co ile wymiana tloka itd w crf 450

Ja już nakręciłem ok. 12/13 tysięcy (fakt że po asfalcie, ale na terrorach a nie w turystycznej eksploatacji) zapierdala jak wściekła, na co mam wielu świadków ;)  żadnych spadków mocy nie odczuwam. Odpala bez problemu tak na zimno jak i na ciepło. Olej zmieniam co 400/500 km :) Oleju nie przepala.
Silnik po modyfikacjach 73 Nm :D  :D

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

6 Ostatnio edytowany przez Barteksm (2010-10-08 15:24:53)

Odp: co ile wymiana tloka itd w crf 450

HAHAa coraz bardzej jestem przkonany do 450 :D
Ja w tym sezonie zrobiłem około 5 tyś wiec jak mówisz ze 12 tys da sie przejechać spokojnie to tragedyyyjjii nie ma , tylko trzeba skończyc ta szkołe i PRACY SZUKAM OD CZERWCA :P

motoslide.com

7

Odp: co ile wymiana tloka itd w crf 450

dukeSebo napisał/a:

Ja już nakręciłem ok. 12/13 tysięcy (fakt że po asfalcie, ale na terrorach a nie w turystycznej eksploatacji) zapierdala jak wściekła, na co mam wielu świadków ;)  żadnych spadków mocy nie odczuwam. Odpala bez problemu tak na zimno jak i na ciepło. Olej zmieniam co 400/500 km :) Oleju nie przepala.
Silnik po modyfikacjach 73 Nm :D  :D

z tego by wynikalo ze wiekszosc wlascicieli supermociakow wywala kase w bloto.w takim razie dlaczgo w servisowkach pisza ze co tyle mth ma sie wymieniac skoro wytrzymuje kilka czy kilkanascie razy dluzej.powiem szczerze ze juz caly glupi jestem.wywalac te poltoratysia czy jezdzic az sie rozpi.....dzieki za odpowiedzi mimo ze juz teraz zglupialem jeszcze bardziej jak przed zadaniem pytania.czyli stoje w martwym punkcie.pozdrawiam

Motocyklizm- Choroba dziedziczna, niestety niewyleczalna. Objawia się już od najmłodszych lat chorego, w postaci "rogala twarzowego"

8

Odp: co ile wymiana tloka itd w crf 450

Inaczej sie jeździ po miescie , a inaczej na torze motocrossowym , tam jest palnik non stop otwarty na 3 pierwszych biegach .
Co jak co , ale po miescie wydaje mi sie , że silnik jest mniej gnębiony .
Pozatym firmy zabezpieczają sie .

motoslide.com

9 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2010-10-08 21:37:24)

Odp: co ile wymiana tloka itd w crf 450

jasne że nie jest to tor... ale fakt faktem że już troszkę nakręciłem km.  :rolleyes:  Do tego łatwego życia nie ma.
Jeszcze raz powtarzam rady braci Kędzierskich... zmieniasz tłok gdy Ci zacznie ciężko palić na zimnym i brać duże ilości oleju.  ;)

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

10

Odp: co ile wymiana tloka itd w crf 450

dukeSebo napisał/a:

jasne że nie jest to tor... ale fakt faktem że już troszkę nakręciłem km.  :rolleyes:  Do tego łatwego życia nie ma.
Jeszcze raz powtarzam rady braci Kędzierskich... zmieniasz tłok gdy Ci zacznie ciężko palić na zimnym i brać duże ilości oleju.  ;)


no a to ze trzeba palic na pych i tankowac mieszanke to jeszcze nic nie znaczy  :P

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

11

Odp: co ile wymiana tloka itd w crf 450

he... jeszcze nie jestem na tym etapie :D jak na razie rwie się do latania jak wściekła.  ;)
Ale na wszelki wypadek tłok już zamówię. Niech leży i czeka na ten piękny moment.  :)

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR