31

Odp: Piaskowanie ram motocyklowych

A jak wyglada sprawa zabezpieczenia VIN na glowce ramy i tabliczek znamionowych?
Ja swoj rame chce oddac na piaskowanie i malowanie w ta zime.

Jak trzeba zabezpieczyc dziure gdzie mocowany jest tylny wahacz? Moze ktos napisze male how to jak zabezpieczyc rame przed malowaniem proszkowym zeby nie bylo pozniej zadnych problemow?

DRZ 400 Y
Husaberg F(E)S 570

32

Odp: Piaskowanie ram motocyklowych

radziu napisał/a:

A jak wyglada sprawa zabezpieczenia VIN na glowce ramy i tabliczek znamionowych?
Ja swoj rame chce oddac na piaskowanie i malowanie w ta zime.

Jak trzeba zabezpieczyc dziure gdzie mocowany jest tylny wahacz? Moze ktos napisze male how to jak zabezpieczyc rame przed malowaniem proszkowym zeby nie bylo pozniej zadnych problemow?

Ja dokladnie to samo pytanie teraz mam. Bo tabliczke mozna zdjec, rozwiercic nity a potem zalozyc, ale co z numerem? Po piaskowaniu bedzie plytszy sporo

Ja malowalem graty w waw na instalatorow i bylem zadowolony poza tym ze praktycznie stracilem numery i w sumie tak tanio nie bylo (chyba 400 za rame, subrame, wahacz i jakies pierdoly) - a piaskowali 2 razy rame bo cos im gaz wyjebal czy co

Radziu - wszystko jakimis podkladkami, co jest klopotliwe bo potem z boku jest niepomalowane - ale jak tego nie zrobisz to potem jest ch***ia z kazdym bolcem ktory sie nie miesci

Wgrywam mapki do KTM'ów
tel: 797 237 537

33 Ostatnio edytowany przez SFMario (2010-10-06 22:18:34)

Odp: Piaskowanie ram motocyklowych

Hmm.
Ja w swojej w każdy  gwint wkręciłem śrubę.Generalnie każde miejsce z gwintem należy zabezpieczyć, jeśli się poźniej nie chce ślęczyć z gwintownikiem ręcznym i napierd*alać jak beduin  :cool:
Główkę zabezpieczyłem dwiema rozetami takimi do kranow i skręciłem za pomocą uciętego pręta gwintowanego.
Otworu pod wahacz, mocowań silnika i kiwaczek zawieszenia w ramie nie tykałem.
Wszystkie inne dziury, a jest ich troche bo mam olej w ramie, też zabezpieczyłem.
Otwór pod dźwignie od biegów za pomoca śruby i 2 podkładek.

Co do tabliczki to niestety trzeba ja odnitować bo nie ma możliwosci zabezpieczyć jej przed piaskowaniem.
Numery ramy po malowaniu proszkowym są widoczne, ledwo bo ldwo ale da się przeczytać.
Tabliczkę przykleiłem na butapren i przykręciłem na 2 śrubki ale z czystego lenistwa.
Zimą przynituję na nity zrywalne.
To tyle.
Życze powodzenia w kombinowaniu z zabezpieczaniem ramy.

Zdjęcie niezabezpieczonej ramy przed robotą:

http://www.tdm.pl/media/files/0f8371500839c944ec35ff085f9752b4.JPG

A tu pomalowana rama jeszcze nie rozebrana z zabezpieczeń.
http://www.tdm.pl/media/files/1acf8132ecc98ea643bb2e38b159f204.JPG

joł

34

Odp: Piaskowanie ram motocyklowych

Z reguły nie uczestniczę zbytnio w rozmowach na forum a jedynie czytam kiedy potrzebuję jakiś informacji. Z racji jednak że sporo forum ostatnio przeglądałem by znaleźć informację na temat malowania ramy do mojej Kawy i decyzja była naprawdę trudna bo nie chciałem by mi ktoś ją spieprzył postanowiłem podzielić się swoimi doświadczeniami. Otóż najważniejsze jest przygotowanie powierzchni pod lakier tj. odpowiednie oczyszczenie starego lakieru i odtłuszczenie. Piaskowanie niestety nie sprawdza się w 100% ponieważ usuwa nie tylko lakier ale również delikatnie wyciera metal pod lakierem tworząc chropowatą powierzchnię. Najlepszą metodą jest więc chemiczne zdejmowanie lakieru. Metoda ta jednak jest bardzo droga i zazwyczaj zajmują sie tym duże firmy przemysłowe, które w swojej ofercie nie mają jednak lakierowania proszkowego. Problemem jest jednak to że rama po oczyszczeniu musi być od razu pomalowana gdyż dochodzi do nie widzialnej dla oka mikro korozji która wyjdzie po roku. Na szczęście udało mi się znaleźć firmę która robi to kompleksowo. Z racji że jestem wyczulony na ludzkie partactwo osobiście pojechałem do firmy, która mieści się 100km od Warszawy w kierunku Lublina, aby zobaczyć przed oddaniem swojej ramy jak wyglądają pomalowane już elementy. Osobiście byłem zaskoczony jakie "cuda" robili w tym nie pozornym przydomowym zakładzie. Generalnie głównie malowali koła motocyklowe i samochodowe - sposób w jaki to robili sprawiał że koła wychodziły z zakładu jak nowe. Sam na pewno na zimę oddam do malowania jeszcze i koła - polecam efekt chromu. Co do ramy to chyba nie muszę pisać że jestem mega zadowolony. Oto link do ich aukcji  [url]http://allegro.pl/malowanie-proszkowe-piaskowanie-silnikow-felg-ram-i1642348000.html[/url]
Ja jeszcze kontaktowałem się z nimi poprzez meila i to jest chyba najlepsza forma kontaktu, gdyż ciężko się dodzwonić. meil: malowanieproszkowe@interia.eu

35

Odp: Piaskowanie ram motocyklowych

ahh ta krypto reklama:D

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

36

Odp: Piaskowanie ram motocyklowych

heheh ale zwala , i jeszcze w 2-ch tematach to samo :D

Nawet jeśli nie była by to reklama - to jesteś nawiedzony Sr.....C sie tak ze zwyklym malowaniem ramy :D

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

37

Odp: Piaskowanie ram motocyklowych

Witam,

Mam pytanie chcę dać do piaskowania i malowania moją ramę od KTM-a.
Jest na niej naklejka z danymi motocykla - taka tabliczka znamionowa.
Wiadomo, że nie ma opcji aby przeżyła malowanie.
Chciałbym więc zawczasu wyrobić nową naklejkę.
Czy ktoś mi może powiedzieć jak i gdzie to wykonam. Z jakim kosztem muszę się liczyć.

Gdzieś wyczytałem kilka opcji (rzekomo):
Wydział Komunikacji
Stacja diagnostyczna
Dealer KTM-a
Firma drukująca naklejki - druk na wzór starej.

Ktoś z was przechodził może przez to?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

38

Odp: Piaskowanie ram motocyklowych

A spróbuj ją podgrzać i odkleić. Powinno się udać.

39

Odp: Piaskowanie ram motocyklowych

W wybranych stacjach diagnostycznych przynitują Ci lub przykleja "tabliczkę zastępczą" tylko teraz nie wiem czy to będzie nr. zgodny z tym nabitym VIN czy dostaniesz nowy. Najlepiej Hacker przedzwoń na stacje diagnostyczną ale wyszukaj takiej która ma uprawnienia do wystawiania tabliczek zastępczych.

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

40

Odp: Piaskowanie ram motocyklowych

Dobra a jak wyglada sprawa jak sam zdejme aktualan powloke lakiernicza z ramy(chemicznie)?

Raczej nie chcialbym jej piaskowac

Tak sie sklada ze poprzedni wlasciciel pomalowal rame na zolto. Srednio mi sie to podoba i chcialbym to zmienic.

Jedyne ale to zabezpieczeni gwintow i reszty otworow.

Maciej, pochwal sie no nam tutaj co i jak z ta firma

DRZ 400 Y
Husaberg F(E)S 570

41

Odp: Piaskowanie ram motocyklowych

Cześć,  tabliczkę zastępczą robią i montują wybrane stacje diagnostyczne, składasz podanie do wydziału komunikacji, jakaś opłata nie pamietam ale ze 30zł, dostajesz skierowanie do stacji i tam również jakaś opłata, proces upierdliwy i tabliczka szpetna, w klasyku udało mi sie ukryć pod siedzeniem bo jest na zawiasie więc łatwo dostępna do kontroli, w KTM raczej nie schowasz. Lepiej zamówić kopię w drukarni, mogę polecić Grafnet     [url]http://www.grafnet.eu[/url]/       szybko, wysyłkowo, prześlesz skana albo nawet fotkę starej i dorobią

42

Odp: Piaskowanie ram motocyklowych

Zadzwoniłem do KTM-a i mi odradzili zamawianie naklejki przez nich.
Powiedzieli, że jest z tym dużo zachodu i będę czekał z 3 miesiące ponieważ już mieli takie zamówienia.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

43

Odp: Piaskowanie ram motocyklowych

Dobra napisałem maila do grafnet.eu
Bo widzę, że sprawa robi się zbyt zawiła aby załatwić drogą formalną.

A może mi ktoś powiedzieć czym potraktować numer VIN aby nie zszedł w czasie piaskowania?
Może jakiś silikon albo jakaś specjalna farba jest do tego?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

44

Odp: Piaskowanie ram motocyklowych

Szukaj zakladu z drobnym śrutem ( piasku juz sie nie używa , a przynajmniej nie powinno :) )  to Vin  "przeżyje" :)

i can do this .. here, hold my beer

45

Odp: Piaskowanie ram motocyklowych

może i przeżyje ale pomysł z silikonem jest dobry, a jeszcze lepiej przyklej silikonem prostokąt z plastiku np z butelki po oleju itp, a lakier z VIN możesz potraktować środkiem do usuwania lakierów żeby nie skrobać