1

Temat: Przygotowanie motocykla do zawodów

Witam

Jestem nieco zielony w temacie supermoto i mam takie pytanie - jak najlepiej przygotować motocykl do zawodów zeby było zgodnie z regulaminem? Czy przed zawodami jest jakaś bardzo szczegółowa kontrola motocykli która czepia sie wszelkich niedociagnieć czy moze sprawdzane jest tak na odwal? Co warto zrobić poza zdjeciem kierunków, tablicy, podnóżków pasazera? Mam Suzuki dr650SE przerobione na SM i chciałbym sie troszke poscigać bardziej dla frajdy niż dla wyników bo takim moto będzie ciężko:) Jestem przy okazji chętny na wszelkie treningi w trakcie sezonu bo chętnie podszkole nieco moje umiejętnosci:) Jakie oponki polecacie przy okazji? - w tej chwili mam Pirelli dragon mtr01/02 ale kończa sie juz i stad moje pytanko;)

Pozdrawiam

DR 650SE/SM - na torowej emeryturze,
RMZ 450 SMR - może będzie  szybsza ; -)

2

Odp: Przygotowanie motocykla do zawodów

Nie spinaj się tym wcale :) Jak chcesz pojeździć dla zabawy to śmiało wpadaj na zawody. Ja przez lenistwo nawet kierunków i tablicy nie zdejmuję więc zero stresu. W Poznaniu się przyczepili i musiałem pozaklejać wszystko i zdjąć jakieś pierdoły no i zadrutować korki oliwy, ale na innych torach podchodzą do kotroli technicznej z dużym luzem ;) Przecież Oni też sobie zdają sprawę z tego, że jak ktoś wpada na tor od czasu do czasu syfem którym jeździ po zapałki na codzień, to nie będą wymagali cholera wie czego. Możliwe, że Ci każą założyć zbiorniczek na zlewki, który sobie ulepisz z puszki pod red-bull'u i na tym się skończy.
pzdr

3

Odp: Przygotowanie motocykla do zawodów

1) opony-jak najbardziej sportowe.
2) poza wymienionymi zmianami dołóż zbiorniczek na plyny i do niego poprowadz rurki z gaznika itp
Zadrutuj korek wlewu oleju, tak aby nie mogl sie odkrecic (np.  robisz otwor w korku i przez niego prowadzisz drucik, ktory mocujesz do jakies czesci moto)
Sprawdzana jest glosnosc wydechu, wiec go nie wybebeszaj.
Sprawdzana jest manetka gazu (ma wracac sama).
Sprawdzana jest homologacja kasku.

A najlepiej to wpadnij na zawody i zobaczysz "co i jak".
Powiemy Ci co zrobic, to sobie od reki zrobisz i przeglad techniczny za toba.
NIe ma sie czego obawiac. Nie znam przypadku, aby ktos przyjechal i nie opuscili mu motocykla.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

4

Odp: Przygotowanie motocykla do zawodów

No to spoko;) planowałem wpaść do Lublina 13 września na zawody żeby popodziwiać i może czegoś sie dowiedziec i narazie najprawdopodobniej pojade sobie:) w tym sezonie sobie dam spokój z zawodami co najwyżej jakieś treningi zalicze jak cos bedzie zorganizowane najlepiej w Poznaniu, Radomiu, Gostyniu no i ew. Lublinie bo tu mam chyba najbliżej:) Moze właśnie ktoś cos wie o jakichs treningach w najbliższym czasie co?? albo gdzie Wy trenujecie bo Wawa to niedaleko a gdzieś trenować trzeba?;) A i co dokładniej z ta homologacja kasku? trzeba miec jakis papier do kasku czy co?

DR 650SE/SM - na torowej emeryturze,
RMZ 450 SMR - może będzie  szybsza ; -)

5

Odp: Przygotowanie motocykla do zawodów

Jak masz "normalny" kask, czyli żaden "no name" to w środku powinieneś mieć wszywkę E-cośtam. Jak masz to znaczy, że jest dobrze. A jak już będziesz w Lbn, to zabieraj sprzęt i startuj, co tak na pusto będziesz jeździł :)

6

Odp: Przygotowanie motocykla do zawodów

szwinia napisał/a:

A jak już będziesz w Lbn, to zabieraj sprzęt i startuj, co tak na pusto będziesz jeździł


Dokladnie TAK.
Wystartuj sobie raz np. w Lublinie w tym sezonie. Dzieki temu bedziesz wiedzial:
- co w motocyklu poprawic na 2009
- jakie elementy podszkolic w swojej jezdzie
- poznasz sie z zawodnikami, a to źródło wiedzy.
A jak zaczniesz od sezonu 2009 to nie bedzie juz czasu na zmiany lub podszkolenie sie :)
Start relatywnie niewiele kosztuje, ale daje OGROM frajdy.

Do zobaczenia na torze.

P.S. "Warszawa" trenuje w Radomiu

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

7

Odp: Przygotowanie motocykla do zawodów

Nakręciliście mnie na start ale sprawdziłem kask i zadnego E-coś tam nie mam na metce więc nici ze startu:( Musze sobie zakupić jakiegoś AGVa tańszego i będzie chyba dobrze;) ale chwilowo nawet na takiego brak funduszy:( W zime sie sprzet przygotuje, kupi sie kask nowy, rękawice nowe bo stare sie sypią i za rok wyścigi:) teraz pozostaja mi treningi najlepiej w Radomiu właśnie:) wiec jeśli bedziecie coswiedzieli to wrzucajcie to gdzieś na forum albo piszcie mi na gg to jak tylko bede mógł to wpadne:) Dzieki za wszystkie porady;)

DR 650SE/SM - na torowej emeryturze,
RMZ 450 SMR - może będzie  szybsza ; -)

8

Odp: Przygotowanie motocykla do zawodów

E tam myślę że na jeden start to byś sobie gdzieś załatwił kask albo by Ci ktoś pożyczył itp ;)

NovoPerformance.pl

carbon.na.allegro.pl
SM450RR!! #88

9

Odp: Przygotowanie motocykla do zawodów

Bart03 napisał/a:

E tam myślę że na jeden start to byś sobie gdzieś załatwił kask albo by Ci ktoś pożyczył itp ;)


dokladnie tak.
Pożycz kask i wpadaj do Lublina i/lub Radomia.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

10

Odp: Przygotowanie motocykla do zawodów

No pomysł niezły tyle ze nie mam za bardzo od koga tu kasku w Skierniewicach pożyczyć:( Chyba ze na torze jak bym juz był to moze ktoś bedzie miał jakiś na zapasie w rozmiarze L/XL. A zamierzam byc i w Lublinie i w Radomiu wiec jak sie w Lublinie nie uda to jeszcze moze uda sie w Radomiu;)

DR 650SE/SM - na torowej emeryturze,
RMZ 450 SMR - może będzie  szybsza ; -)