1

Temat: Zakum motocykla SM - Co robić? HELP

Cześć!
W sumie to od dłuższego czasu miałem chęć na zakup jakiegoś wariata, ale dopiero teraz pojawiły się jakieś realne możliwości.
Potrzebowałbym waszej rady, opinii na temat moich spostrzeżeń/wymagań. Zdecydowałem się napisać ten post ponieważ nie mam za bardzo doświadczenia w tych sprawach, no i nie ma za bardzo też z kimś kumatym o tym pogadać.
Sprawa wygląda tak, ogólnie będzie to moje pierwsze moto, i oczywiście musi być to SM, tylko i wyłącznie 4T.
Wiem jak to wygląda, i wiem jakie koszty mnie czekają w związku z 4T. Po tym co wyszperałem w Internetach to wybór padł na;
-Yamaha WR250/450F
-Honda CRF 250/450X
z tego co wiem to są to motocykle o w miarę dużej dostępności części zamiennych, względem np. EXC 525 RFS (w którym jestem zakochany, ale odradzano mi ten pomysł), i bardziej łagodnie oddają moc jeśli chodzi o amatora.

Od dłuższego czasu codziennie przeglądam ogłoszenia w poszukiwaniu w/w egzemplarzy ale zaczyna mnie to już czasami demotywować.
No i wpadłem na pomysł, kupić CRF lub WR na kołach enduro, sprzedać brudasy dołożyć i założyć koła SM, ale kupno motocykla + rewizja i ewentualny remont, i dodatkowo jeszcze koła SM to już nie na moją kieszeń, jak na ten rok przynajmniej.
Poluję również na moto po zatarciu itp żeby na starcie zrobić remont, i wiedzieć czym jeżdżę ale praktycznie jest to niemożliwe, nie ma takich. No i już lekko popadając w niepokój że nie wyrobię do wakacji, zastanawiam się nad opcjami poniżej.
No chyba że znacie kogoś, co zna kogoś, co ma do sprzedania coś fajnego? ;)

1. [url]https://www.otomoto.pl/oferta/ktm-exc-ktm-exc-525-supermoto-ID6EqIIR.html?[/url]
2. [url]https://www.olx.pl/d/oferta/husqvarna-te450-CID5-IDNaS85.html#58cfcc583d[/url]
3. [url]https://www.olx.pl/d/oferta/kawasaki-kxf-450-490-kat-a2-supermoto-smc-smr-exc-drz-sxv-xr-CID5-IDKVTj4.html#29b46430a6[/url]
4. [url]https://www.olx.pl/d/oferta/honda-crf-250-dwa-komplety-kol-bardzo-mocny-CID5-IDKY2fq.html#29b46430a6[/url]

Najbardziej zastanawia mnie ta Huśka 450 ale naczytałem się że zdobycie części to ino cud(?).
Może ktoś się wypowiedzieć na ten temat? Warto jechać i to oglądać? Cena co prawda 14k i właściciel nie ma żadnych kwitów na potwierdzenie wymiany : korby, tłoka, cylindra, ma tylko paragonu na drobne rzeczy. (niby cylek jaśniejszy od karterów i głowicy, i stare części daje do wglądu, twierdzi że wsadził w silnik prawie 8k ale musi pilnie sprzedać, coś mnie śmierdzi szitem)
Najbardziej mi się podoba, ale wolałbym żeby ktoś na chłodno mi doradził, podpowiedział jak to jest z tymi TE450?
Pozostałe ogłoszenia to już wybrałem z tego co jest.



Dzięki majstry

2

Odp: Zakum motocykla SM - Co robić? HELP

Ta Huśka ciekawa ale w takie remonty ciężko uwierzyć.
Dlaczego w ogłoszeniu podaje TE skoro na zdjęciach jest SM? Chyba, że ktoś kupił TE i zmienił zawieszenie przód tył, hamulce, wahacz, plastiki od SM? Albo jest to SM z papierami od TE - pytanie tylko dlaczego?

Według mnie żaden z tych motocykli nie jest dobry na pierwsze motocykl w życiu. I żaden z tych motocykli (może oprócz KX) nie jest dobry dla kogoś kto nigdy nie rozebrał sam żadnego silnika i nie ma kilku wolnych tysięcy alby zlecić remont w serwisie.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3 Ostatnio edytowany przez misiu_kolorowy (2022-02-17 11:11:44)

Odp: Zakum motocykla SM - Co robić? HELP

hacker33 napisał/a:

Ta Huśka ciekawa ale w takie remonty ciężko uwierzyć.
Dlaczego w ogłoszeniu podaje TE skoro na zdjęciach jest SM? Chyba, że ktoś kupił TE i zmienił zawieszenie przód tył, hamulce, wahacz, plastiki od SM? Albo jest to SM z papierami od TE - pytanie tylko dlaczego?

Według mnie żaden z tych motocykli nie jest dobry na pierwsze motocykl w życiu. I żaden z tych motocykli (może oprócz KX) nie jest dobry dla kogoś kto nigdy nie rozebrał sam żadnego silnika i nie ma kilku wolnych tysięcy alby zlecić remont w serwisie.

W sumie to nie rozbierałem nigdy silników, ale od czegoś trzeba zacząć :P
To nie jest tak że po zakupie nie będę miał na remont, nawet jeśli kupiłbym tą huśkę, i po rewizji okazałoby się że lepiej zrobić to i owo od razu, to bym to zrobił, taki urok tych motocykli. Apropo tego że bardziej przypomina to SM niż TE to racja, faktycznie podejrzane.
Zapytam chłopa o co chodzi.