1 Ostatnio edytowany przez PiSzCzU22 (2021-09-02 13:39:09)

Temat: KTM LC4 640 '06 - Dziwne wycie po wymianie kosza sprzęgłowego.

Cześć,
W KTM'ie po przejażdżce zaczął wyciekać olej spod pokrywy sprzęgła. Po demontażu okazało się, że kosz sprzęgłowy podczas pracy tarł o pokrywę, co w konsekwencji doprowadziło do jej pęknięcia, a z kosza wyłamał się jeden z zębów.

Kupiłem sprawny kosz, wymieniłem, wszystko poskładałem zgodnie z service manualem. Jednak po odpaleniu z motocykla wydobywa się bardzo dziwny dźwięk...  [ filmik z pracy motocykla w linku poniżej]

Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu co może być przyczyną tego "jęczenia", bo sam nie mam pojęcia co może powodować taki dźwięk.

PS
Podczas całej wymiany zrobiłem jeden błąd, mianowicie, wyjąłem zawleczkę z popychacza i wymontowałem go z pokrywy docisku, przez co mógł się delikatnie rozregulować, jednak czy może to być przyczyną tego dźwięku?

Link do zdjęć i filmiku:  [url]https://photos.app.goo.gl/hQkgCrfyxeQ7h4DM8[/url]

2

Odp: KTM LC4 640 '06 - Dziwne wycie po wymianie kosza sprzęgłowego.

Cześć,

drugi błąd jaki popełniłeś to nie założyłeś uszczelki pod pokrywę. Zdejmuj pokrywę i patrz co się dzieje, czy coś nie obciera o coś innego.

3

Odp: KTM LC4 640 '06 - Dziwne wycie po wymianie kosza sprzęgłowego.

kompan do picia napisał/a:

Cześć,

drugi błąd jaki popełniłeś to nie założyłeś uszczelki pod pokrywę. Zdejmuj pokrywę i patrz co się dzieje, czy coś nie obciera o coś innego.

Cześć,

Pod pokrywą jest uszczelka (atheny) ;) Reinzosil jest dodatkowo.
Rozbierałem to wczoraj jeszcze raz, wszystko wygląda poprawnie: nie widać otarć, tryby dobrze zazębione.
Motocykl też jeździ poprawnie, tzn. wszystkie biegi wchodzą gładko i w miarę cicho (oczywiście jak na KTM'a), wysprzęgla normalnie.
Jedynie ten dźwięk mi nie pasuje.