1

Temat: Brak mocy, słaby v-max - Aprilia SX125 2021

Witam panowie!

Zakupiłem w tym roku nową Aprilie SX125 z rocznika 2021 - motocykl jest już dotarty, ma najechane 1200km.

Zastanawia mnie kwestia maksymalnej prędkości tego sprzętu. Na FB na grupie Aprilia ludzie piszą, że latają takimi jak moja (4t wtrysk) po 120km/h, ja natomiast mam barierę nie do przekroczenia przy jakichś 96-97/km/h.

Po osiągnięciu tej prędkości motocykl "odbija się od ściany", to znaczy mam wrażenie, że jeszcze by szybciej pojechał, ale spada lekko z obrotów i tak w kółko. I teraz moje pytanie: czy wszytko jest ok? Może to jakiś kaganiec bezpieczeństwa, aby nie jeździć szybciej jak 100km/h?

Z drugiej strony to tylko 125 i 15KM, nie ma co za dużo oczekiwać, ale nurtuje mnie jak to możliwe, że ludzie chwalą się, że jeżdżą nimi po 120km/h (i doprecyzowałem, mówimy tu cały czas o 4T np. z 2018, a nie starej wersji 2T)

Czy coś jest na rzeczy i powinienem zainteresować tym serwis póki sprzęt jest na gwarancji?

2

Odp: Brak mocy, słaby v-max - Aprilia SX125 2021

A jakie masz obroty silnika na ostatnim biegu względem biegów poprzednich

Ktm125sx<Ktm300gs<YamahaXt600sm<Husqvarna 610sm<Dorsoduro 750

3

Odp: Brak mocy, słaby v-max - Aprilia SX125 2021

Ciężko mi powiedzieć, bo te Aprilie nie mają obrotomierzy (wyświetlacz pokazuje tylko prędkość, poziom temperatury cieczy, przebieg i godzinę). Manetkę odkręcam na full opór

4

Odp: Brak mocy, słaby v-max - Aprilia SX125 2021

A może zapomnieli Ci w serwisie zdjąć ogranicznika obrotów po pierwszym przeglądzie

Motorower 50--> Suzuki Vl 125--> Aprilia RS 125 --> Aprilia SXV 550 + Aprilia RST 1000

5

Odp: Brak mocy, słaby v-max - Aprilia SX125 2021

szumek123 napisał/a:

A może zapomnieli Ci w serwisie zdjąć ogranicznika obrotów po pierwszym przeglądzie

nic nie mówili o żadnym ograniczniku