1

Temat: KTM 690 kontra reszta świata

Hey, tak mnie naszła myśl, bo ostatnio -przyznam- nie śledziłem nowości, ani zapowiedzi, czy ostatnio wydanych modeli -stąd pytanie:
- czy ktoś już zdetronizował "KTMs 690" jako najbardziej uniwersalne supermoto (moc vs waga vs interwały serwisowe) ?
Jest coś obecnie na rynku co można nazwać konkurencją ? Wiem, że jest nowoczesna ewolucja aka '701'ki (Husqi) , ale czy to już przerosło mistrza, czy jednak 701 to zupełnie inna kategoria itd. i nadal 690 to jedyny słuszny , uniwersalny SM z normalną wymianą oleju i 60KM na kole ?

Druga rzecz: co obecnie jest zamiennikiem DRZ 400 (S/SM) ??
- jakbym chciał wejść do salonu i kupić coś z dokładnie tej kategorii (powiedzmy że chce min.40KM++ i  waga <160kg) -kiedyś zrobili na to WR250 , i niby odpowiedzią obecnego rynku są wszelakie 300ccm, ale.... te konie bardzo szybko się końćzą + to nadal mała pojemność ze wszystkimi tego wadami - jakaś odpowiedz ?

Hardcore - it's more than music...

2 Ostatnio edytowany przez mallly200sx (2021-07-03 19:20:48)

Odp: KTM 690 kontra reszta świata

Ja dwa lata temu stałem przed podobnym wyborem:

690 albo inne...

701 to taka Dacia a 690 to Renault ;)
701 miało "mniej gadgetów" niż 690 (701 nie ma quickshiftera góra/ dół?)
Poza tym to to samo. Mi 701 wizualnie nie podchodzi.

Dalej były z papierem SWM- Włochy + Chiny + jeden dystrybutor= to nie może działać dobrze.  Koledzy z forum mają i z mieszanymi uczuciami.

Kupiłbym WR jak kiedyś, ale już nie mają dopuszczenia na ulicę... więc lipa.

Teraz jest jeszcze Kawasaki 250/450 z papierem oraz KTM/ HSQ 450/250 ale to znów zabawa w zmianę kół itp.

Postawiłem na 690. Generalnie nie żałuje, daje dużo frajdy ale KTM to straszne gówno. Nie wiem jak może motocykl mieć qickshifter i potrafić wbić luz między dowolnymi dwoma biegami XD Tylko pomarańczowi to potrafią XD

Poza tym trzy awarie w pierwsze 600km- wysprzęglik + 2x uszczelniacz dźwigni zmiany biegów.
Teraz 4400 przebiegu i jak na razie bez dodatkowych atrakcji.

Pozdrawiam,
Piotrek

3

Odp: KTM 690 kontra reszta świata

mallly200sx napisał/a:

Postawiłem na 690. Generalnie nie żałuje, daje dużo frajdy ale KTM to straszne gówno. Nie wiem jak może motocykl mieć qickshifter i potrafić wbić luz między dowolnymi dwoma biegami XD Tylko pomarańczowi to potrafią XD

Ja sobie k***a wypraszam!!! KTM straszne gówno! No nie mogę!!!
A tak poważnie to quickshifter działa jak należy, tylko trzeba zmieniać biegi odpowiednio wcześniej, kiedy są obrotyy a nie jak się pyrka.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

4

Odp: KTM 690 kontra reszta świata

gierwi napisał/a:

a nie jak się pyrka.

Pyrka= młody ziemniak?

Pozdrawiam,
Piotrek

5

Odp: KTM 690 kontra reszta świata

mallly200sx napisał/a:
gierwi napisał/a:

a nie jak się pyrka.

Pyrka= młody ziemniak?

Dokładnie. Jeśli powiem : z ust mi to wyjąłeś to w ogóle będzie śmiesznie ;-)

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

6

Odp: KTM 690 kontra reszta świata

Dzięki @mally200sx za posta
Niestety mam te same wnioski - wciąż wychodzi 690'tka jako ten naj-naj, ale kiedy zaczynam czytać o nim na forach czy gadać ze znajomymi, to wciąż coś tam coś puka/stuka/cos się zgubi itd -niby nie jest to nic strasznego itd., ale... wydająć na motór 30k (min.25k za powiedzmy dobrze wyglądającą sztukę) i słucham o dziwactwach KTMa, to czasem aż witki opadają - za taki $$$ to powinna być maszyna bez żadnego "ale"...stąd cały czas próbuję sobie podsunąć podpowiedzi że ta 690 warta jest aż takiej kasy :(
Stąd nagle zacząłem też uderzać w maszyny tylko podobne, ala Husqa 601, BMW 650 Sertao czy Dakar

Może ktoś w końću wrzuci coś ala SWM na rynek europejski....

Hardcore - it's more than music...

7

Odp: KTM 690 kontra reszta świata

A udało Ci się znaleźć informację o tych sztukach, które przejechały 55, 75 czy 100 000 km bez problemu? Jeśli nie to poszukaj. Myślę że KTM nie odbiega jakością od innych marek, a daje moto jakiego nie znajdziesz w ofercie innych.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

8

Odp: KTM 690 kontra reszta świata

Coś mi się wydaje, że Gwierwi pracuje u pomarańczowych jako Brand Manager:D

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

9

Odp: KTM 690 kontra reszta świata

KTM super marka *****!

Pozdrawiam,
Piotrek

10 Ostatnio edytowany przez babel (2021-07-05 10:09:16)

Odp: KTM 690 kontra reszta świata

gierwi napisał/a:

A udało Ci się znaleźć informację o tych sztukach, które przejechały 55, 75 czy 100 000 km bez problemu? Jeśli nie to poszukaj. Myślę że KTM nie odbiega jakością od innych marek, a daje moto jakiego nie znajdziesz w ofercie innych.

Moja enduro z 2009 miała przeszło 72 tys ( nie pamietam dokładnie ile)  jak sprzedawałem i działało wszystko OK - tylko wymieniany łańcuszek rozrządu i napinacz w silniku .
Zero brania oleju- paliła z dotyku :)
Bardzo dobrze wspominam :)
Od kilku lat jeżdżę KTM ( obecnie exc450) - ja sobie chwalę :)

11

Odp: KTM 690 kontra reszta świata

babel napisał/a:

Moja enduro z 2009 miała przeszło 72 tys ( nie pamietam dokładnie ile)  jak sprzedawałem i działało wszystko OK - tylko wymieniany łańcuszek rozrządu i napinacz w silniku .

Tylko raz łańcuszek wymieniany na 72kkm ?

12

Odp: KTM 690 kontra reszta świata

Szczerze to nie wiem - jak kupowałem motocykl to dostałem stary łańcuszek i napinacz.
Może ktoś wcześniej wymieniał, choc nie wydaje mi się
Ja maiłem motocykl jeżdżony w trasach ( duży zbiornik/alu kufry itp) - więc jest to prawdopodobne że nikt poza tym nic nie robił
Ale wg mnie silnik nie był rozbierany nigdy do innych napraw :).

13

Odp: KTM 690 kontra reszta świata

Na forach coraz śmielej z przeróbkami nowego Tenere 700 (T7) na SM :

- 74HP

https://content.invisioncic.com/l283619/monthly_2020_06/20200605155754_IMG_0171.jpg.0899b9769930d2d60c5e595c70ee401c.jpg

Hardcore - it's more than music...

14

Odp: KTM 690 kontra reszta świata

204kg... SMCR waży 150+
Moc podobna SMCR/ Tenere.

Pozdrawiam,
Piotrek

15

Odp: KTM 690 kontra reszta świata

mallly200sx napisał/a:

204kg... SMCR waży 150+
Moc podobna SMCR/ Tenere.

+1

Hardcore - it's more than music...