1

Temat: FS450 - problem z nadmiernie wywalającym płynem

Witam, pytanie do posiadaczy FS450, zauważyłem że moja HSQ wywala nadmiar płynu... około 150-200ml jeśli uzupełnić dokładnie jak podaje serwisówka, sprawdziłem układ pod względem szczelności nabijając do 1.7bar zero wycieków, ciśnienie trzyma. Mieliście podobny problem ? Sprzęt z 2019r z nalotem 18mh, zastanawiam się czy korek może być przyczyną u mnie jest 1.9bar dość spore ciśnienie w układzie. Myślałem że może płyn ma za niską temperature wrzenia i przekracza to 1.9bar ale jest to fabryczna torówka więc chyba wiedzieli że tory wymagają wodę destylowaną. A może taki ich urok i tak ma być że fabryczne specyfikację podają głupoty i to 10mm nad żeberkami to faktycznie nadmiar ? Dodam że dioda ani razu nie wyświetliła mi żadnego błedu. Ten układ podlega jakiemuś odpowietrzeniu ?
Dzięki i pozdrawiam !

Suzuki DR BIG 750
Kawasaki ZX10R
Husqvarna FS450

2

Odp: FS450 - problem z nadmiernie wywalającym płynem

Pomiar szczelności tak niskim ciśnieniem nie wybada nieszczelności uszczelki głowicy.
Należy zrobić test co2.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

3

Odp: FS450 - problem z nadmiernie wywalającym płynem

Nie wiem ale każdym motocyklu jaki miałem lałem nad żeberka a po nagrzaniu wywalało płyn do poziomu równo-lekko poniżej żeberek.
Jak chcesz mieć idealny poziom to zamontuj sobie zbiorniczek na płyn.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

4

Odp: FS450 - problem z nadmiernie wywalającym płynem

zamówiłem test co², jak wykonam test dam znać czy wywalało nadmiar jak kolega wyżej napisał czy może uszczelka

Suzuki DR BIG 750
Kawasaki ZX10R
Husqvarna FS450

5

Odp: FS450 - problem z nadmiernie wywalającym płynem

to normalne mi w każdym moto bez wyrównawczego też tak wywala

6

Odp: FS450 - problem z nadmiernie wywalającym płynem

Jak koledzy wyżej, zrobiony test co², nie ma powodu do obaw co nie zmienia faktu że jest to dość uciążliwe, zamówiłem zbiorniczek wyrównawczy OEM dedykowany do FE, z tego co się dowiadywałem nie stety nie pasuje p&p nie znalazłem konkretnych info ale z tego co wyczytałem na zagranicznych forach trzeba będzie wywiercić otwory aby miało to ręce i nogi, przerabiał ktoś ten temat ?

Suzuki DR BIG 750
Kawasaki ZX10R
Husqvarna FS450

7

Odp: FS450 - problem z nadmiernie wywalającym płynem

To nie jest uciążliwe ja tam nie dolewałem wcale płynu on zawsze wyleci do poziomu żeberek i uzupełnianie powyżej tego poziomu nie ma sensu bo ciągle będzie wylatywał ale jak zamówiłeś zbiorniczek to będziesz miał spokój ducha;)

8

Odp: FS450 - problem z nadmiernie wywalającym płynem

Dokładnie.
Zalewasz płynu więcej aby układ miał szansę się odpowiednio odpowietrzyć.
Następnie po rozgrzaniu układu do temp. pracy płyn w wyniku rozszerzalności cieplnej jest wyrzucany.
Ponieważ kupiłeś sobie motocykl wyczynowy bez homologacji to nie masz tam zbiorniczka na płyn który wylatuje bo jest to woda i nie zanieczyszczasz w ten sposób środowiska.
Jeżeli tak bardzo Cię to boli to wystarczyło sobie kupić obojętnie jaki zbiorniczek który przyczepisz w dogodnym miejscu.
Takim tanim sposobem z USA który sam osobiście stosowałem to pipeta do sosów pieczeniowych zamocowana do chłodnicy. Mod nazywa się "Turkey Baster".

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD