1

Temat: KTM SMC 690 start problem

Siemka. Dziś mnie spotkał taki problem,że po umyciu i wydmuchaniu powietrzem wody nie chce odpalić.
Przekręcam kluczyk,zapłon zegary się uruchamiają razem z pompa i naciskam przycisk od rozrusznika a tu nic zero reakcji,głuchy przycisk.
Przepatrzone bezpieczniki razem z tym 30A przy przekazniku, kostki , rozebrany przycisk przy kierownicy tam prąd jest.
Po jakimś czasie wyrzucił błąd na zegarze FI miga na pomaranczowo (1 długo, 5 krótko)
Jakieś sugestie co mógłbym jeszcze sprawdzić?

2

Odp: KTM SMC 690 start problem

Az takich podstaw sprawdziłeś czy jest iskra?

Ktm125sx<Ktm300gs<YamahaXt600sm<Husqvarna 610sm<Dorsoduro 750

3

Odp: KTM SMC 690 start problem

Wypnij kostkę z przekaźnika rozrusznika i tam sprawdź czy dochodzi sygnał z przycisku.
Po drugie to możesz zewrzeć kable przykręcane do przekaźnika kluczem lub czymś metalowym i sprawdzić na krótko czy kręci.

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

4

Odp: KTM SMC 690 start problem

I pewnie jak wysechł odpalił bez problemu - pierwsze roczniki nie lubią być myte w okolicach instalacji - ponoć gdzieś czytałem że kostki były nieuszczelnione - gdzieś  na advrider ktos o tym napisał
Ale nie wiem czy to prawda.

5 Ostatnio edytowany przez LRGD (2021-03-26 12:41:06)

Odp: KTM SMC 690 start problem

JohnnyQulaweOkO napisał/a:

Wypnij kostkę z przekaźnika rozrusznika i tam sprawdź czy dochodzi sygnał z przycisku.
Po drugie to możesz zewrzeć kable przykręcane do przekaźnika kluczem lub czymś metalowym i sprawdzić na krótko czy kręci.

Kostka wypięta,brak prądu reakcji na kluczyk.Po zewrzeniu kluczem na krótko kręci , ale nie chciał odpalić,zakrecił z 4 razy i się rozładował.
Zaraz idę podłączyć pod prostownik.

EDIT:
Temat rozwiazany , wszystko posprawdzane, w przekazniku jest prad po przekreceniu zaplonu, a w dwóch kablach w kostce nie było odpowiadajaacych za starter.
Winowajca? SPRAWNY bezpiecznik 30A w przekazniku który był sprawdzany z 5 razy , wymieniony "dobry" na dobry i kejtiem gada :)
Dzięki wszystkim za pomoc,braaap :)