1

Temat: FS450 problem z przednim hamulcem

Cześć, mam problem z przednim hamulcem w FS. Moto FS 450 ’19
Klamka hamulca robi się co jakiś czas twarda, i działa skokowo. Hamulec traci dozowalność i jest 0-1. Nie ma reguły czy jest ciepły czy zimny. Mam ją od czerwca, motocykl z USA - niewiele przejechałem, ale nie miałem do tej pory takiego problemu. Nigdy też w innym moto tak nie miałem.
Pierwsze co to wymieniłem płyn, odpowietrzyłem - zaraz po zabiegu było ok, ale znowu wróciło. Macie pomysł gdzie szukać problemu?

Pozdrawiam

2

Odp: FS450 problem z przednim hamulcem

Nie obraca się mimowolnie mimośród od regulacji odległości klamki? Zakładam, że masz regulacje na mimośrodzie, a nie na śrubce.

3

Odp: FS450 problem z przednim hamulcem

Tak jest pokrętło mimośrodowe osadzone na klamce przy obudowie pompy. Regulacja działa i kręcąc klamka przeskakuje w odległości od kierownicy. Tu gdzieś szukać problemu?

Pozdrawiam

4

Odp: FS450 problem z przednim hamulcem

masz OEM pompę?

Honda XR650R w jedynej słusznej wersji SM - SXV Forks, Magura caliper
Honda CRF150F
Honda CRF70F na małych brudasach
Honda CRF50F na maleńkich brudasach

5 Ostatnio edytowany przez HuskyRider450 (2020-11-19 16:16:48)

Odp: FS450 problem z przednim hamulcem

Wszystko seria Panowie. Dziś po placu w firmie trochę pojeździłem - od początku chooooyowo działa. Ale nawet jak naciskam na sucho jak moto stoi to taki szarpany ten ruch jest jakby tam coś zatarte było i przeskakiwało. Ale z drugiej strony nie zawsze tak jest

Pozdrawiam

6 Ostatnio edytowany przez Bredok (2020-11-19 16:34:07)

Odp: FS450 problem z przednim hamulcem

Jeden dobry kolega miał coś takiego w swoim (co prawda innym moto)
Tłoczek miał prawie-niewidoczna ryskę i jak miał 100% klocków było ok, od powiedzmy 70% zaczynały się problemy - hampel działał skokowo, nie odpuszczał, łapał 0-1 (bo nie zdążył odpuścić, a już był kolejny naacisk).
Po wyjęciu tłoczków delikatnie "smyrnął" tą ryskę papierem wodnym i problem zniknął.
To tylko taka sugestia - nie jestem żadnym znawcą :)

7

Odp: FS450 problem z przednim hamulcem

Dzięki za pomysł. W weekend zdejmę zacisk okręcę nakrętkę ze zbiornika i zobaczę czy mogę palcami tłoczki wciskać.

Pozdrawiam

8 Ostatnio edytowany przez mallly200sx (2020-11-20 08:58:33)

Odp: FS450 problem z przednim hamulcem

Coś mi świta, że w HSQ była jakaś akcja serwisowa na pompy. [url]https://www.visordown.com/news/moto/husqvarna-announce-worldwide-recall-fs-450[/url]

Może trafiłeś na właśnie taką ;) Jeden kolega na forum chyba miał to robione. Tylko tu pokazuje  2018. Może Twoja to 2018 ;)

According to a statement issued by the company, the recall has been made by Brembo itself, because of ‘possible defects to the piston of the front radial brake master cylinder (diameter 15mm and 16mm)’.

Pozdrawiam,
Piotrek

9

Odp: FS450 problem z przednim hamulcem

no to by się zgadzało :)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

10

Odp: FS450 problem z przednim hamulcem

mallly200sx napisał/a:

Coś mi świta, że w HSQ była jakaś akcja serwisowa na pompy. [url]https://www.visordown.com/news/moto/husqvarna-announce-worldwide-recall-fs-450[/url]

Może trafiłeś na właśnie taką ;) Jeden kolega na forum chyba miał to robione. Tylko tu pokazuje  2018. Może Twoja to 2018 ;)

According to a statement issued by the company, the recall has been made by Brembo itself, because of ‘possible defects to the piston of the front radial brake master cylinder (diameter 15mm and 16mm)’.

dokładnie tak, była tam jakaś wada z tłoczkiem czy jakąś uszczelką
dawałem do salonu na regeneracje
zadzwoń do jakiegoś dilera w PL i zapytaj co tam było wymieniane

HUSKA FC 250 / 2018
HUSKA FS 450 / 2018
HUSKA FS 450 / 2021

11

Odp: FS450 problem z przednim hamulcem

Dzięki Panowie!Jutro spróbuje atakować dealerów może w sobotę będzie ktoś kto mi info poda. Pewnie i tak się nie złapię na darmową naprawę przez to że moto w USA ale jak piszecie przynajmniej będę wiedział co i jak.

Pozdrawiam

12

Odp: FS450 problem z przednim hamulcem

Dla potomnych: koledzy wyżej mieli racje. Wymiana pompy - no i wiadomo, płynu siłą rzeczy też pomogła. Teraz jak śnieg zszedł chwilę się pokręciłem po placu. Wszystko działa.

Pozdrawiam