1

Temat: Ktm

Witam

2

Odp: Ktm

Witam mam problem z ktm lc4 620 95 rok  motor kupiłem rozebrany brak cylindra  kupiłem i jest nowy nicasil itd motor odpala chodzi a gdy dodajesz gazu strzela płytka i gaśnie nie wchodzi na obroty jak szybko odkrecisz manetke to wkreci się ale dalej strzela i się dusi promieniem już gaźnik i to że 3  Z dobrych motocykli cewki moduł  nowy kabel  fajkę stator też wymieniłem  rozrząd ustawiony  ok zawory też i na wszystkim jest tak samo odpali a gdy chcesz dodać gazu od razu się dusi i koniec i walczę już 2 tydz i nie wiem co tu jeszcze sprawdzić

3

Odp: Ktm

Tam jest super genialny zapłon SEM?
Może masz źle ustawiony stator - tam jednak trzeba ustawić to dokładnie.
Może masz popękane magnesy w kole?
Może padnięta cewka?
Bez manuala i miernika za wiele nie zdziałasz. Przydałaby się też lampa stroboskopowa do zapłonu.
Podmiana to tylko na nowe części. Używane też mogą być uszkodzone bo jest to mega wadliwy zapłon.

Druga sprawa kupno rozebranego niekompletnego silnika, jeszcze z kiepskim zapłonem i gaźnikiem to wręcz samobój.

Ogólnie silnik na luzie powinien jako tako działać nawet z przestawionym zapłonem i źle wyregulowanym gaźnikiem.
Jeżeli nawet bez obciążenia gaśnie to musi być tam coś ostro namieszane.

Poczytaj forum ktmracing tam jest sporo o tych zabytkach.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD