1 Ostatnio edytowany przez Rozwoznik (2020-11-05 21:14:18)

Temat: exc 525 big bore

Witajcie, składam kolejnego rfsa, tym razem zastanawiam się nad stworzeniem jakiegoś bigbora.
Może na początek zarysuję co dokładnie lepię.
słupek silnika polift po 2003 roku, poprawione kartery z zabezpieczeniami łożysk (wersja gdzie natrysk oleju na kickstarter i kosz był już wycięty na cnc a nie po chamsku wyjebany dremlem

RFS ponad wszystko

2

Odp: exc 525 big bore

skrzynia 2004 (kosz na rolkach przykręcany)
głowica oczywiście stara 520 na dwóch kolektorach
balanser! tutaj się zastanawiam, mam dwie sztuki, jeden starego typu ze sfrezowanym wałkiem i drugi nowy jeśli ktoś się orientuje fajnie jakby dał znać czy zmienia to w jakimkolwiek stopniu pracę silnika.
wał seria z korbą wossnera.
rozrząd póki co seria, mile widziane również informacje na temat ostrego wałka do rfsa

Wracając do samego strokera, od razu mówię, że odpadają dedykowane zestawy, są po prostu zbyt drogie w porównaniu do tego co oferują oraz zależy mi na jakimkolwiek stopniu użyteczności więc szukam raczej czegoś co mógłbym zrobić po prostu na większym tłoku z innego modelu z dobrą dostępnością i nadwymiarami. Orientuje się ktoś od czego tłoki mają taki sam rozmiar sworznia oraz odsunięcie względem góry? Może jakiś sx540/smr560?
Tłok od berga 570?
Ewentualnie totalnie hardkorowo tłok ze starego lc4 ale tutaj mogłoby już być przegięcie (na dolnych ściankach cylindra zostałoby jakoś po milimetrze materiału)

RFS ponad wszystko

3

Odp: exc 525 big bore

W katalogu Wossnera można sprawdzić wymiary.
[url]https://www.woessner-kolben.de/en/products/motorcycle/[/url]

4

Odp: exc 525 big bore

Dzięki

RFS ponad wszystko

5

Odp: exc 525 big bore

wstępnie według katalogu pasowałby tłok od smr560 tak jak spekulowałem, ma identyczny stroke jak 520 (72mm)
szukam firmy która zajęłaby się rozwierceniem cylindra pod wymiar, może ktoś jest wstanie coś polecić?
następnie cylinder poleci najprawdopodobniej do anglii. Jeśli ktoś z forum zajmuje się wysyłką cylindrów na nikasilowanie to też chętnie posłucham wszelkich informacji.

RFS ponad wszystko

6

Odp: exc 525 big bore

Bardzo lubię jak ktoś podejmuje rękawice i chce coś sam skonstruować. Będę śledził ;).

KTM SMC 660