1

Temat: Dziwne odpalanie ktm smc 690

Siema, może ktoś będzie wiedział co dolega mojemu KTM SMC 690 2009rok, mivv, evo 1.

Mianowicie gdy rano przed szkołą idę do garażu po moto, wtedy odpala normalnie, od strzała. Kończę lekcje idę po moto na parking i odpalam, lecz wtedy ma już problem. Musi chwilę pokręcić żeby odpalić. Zauważyłem, że te problemy ma zawsze po chwilowym postoju (wystarczy 15 minut i już odpala ciężej). Moto tak jakby się zmęczyło i musi chwilę pokręcić żeby odpalić, jednak gdy odpocznie (np. właśnie po nocy w garażu) odpala elegancko. Najdziwniejsze jest w tym, że jak odpalam go wtedy jak kręci dłużej i od razu go zgaszę i odpalę na nowo to wtedy już odpali normalnie. Zauważyłem również, że moto potrafi zamulić, w takim sensie, że nie zareaguje na gaz ( tak jakby go zatkało) i jeżeli nie odpuszczę w dobrym momencie gazu to zgaśnie. Działo się to podczas ruszania z pierwszego biegu.
Byłem raz nim na myjce, to co chwilę gasł. ( jest z tym filmik ) Wyciągnąłem ze znajomym fajkę i od spodu była mokra. Po tym właśnie ją wymieniłem. Bo jednak miała przedziurawioną uszczelkę w jednym miejscu.

Wymieniłem fajkę oraz przewód wysokiego napięcia. - nic nie dało.
Dolałem do benzyny preparatu, który czyści wtryski itd. - również nic nie dało.
Zaworów niby nie słychać. ( ale no, nigdy nic nie wiadomo, nie sprawdzałem ich, poprzedni właściciel ponoć regulował w poprzednim sezonie)
Świece i filtr powietrza również wymieniał w poprzednim sezonie. ( filtr wygląda dobrze, świeca jest na zdjęciach )
Akumulator był wymieniany na początku tego sezonu ( Exide ).

Tutaj macie link do filmików z tym problemem oraz zdjęciem świecy. Filmy mają nazwę, kiedy co się działo.
[url]https://drive.google.com/drive/folders/1gUYJmprg2CBKVyIPB2Pv2tT1tG9awCLh?usp=sharing[/url]

2

Odp: Dziwne odpalanie ktm smc 690

Leje wtrysk. Albo do mycia albo do wymiany

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12