1

Temat: Jakie sm kupić?

Witam ponownie, rozmyślam nad kupnem supermoto, ale zaczynając od początku, mam 173cm wzrostu (niestety mały jestem ale takie geny) i wagę wachającą się od 80 do 85kg. Szukam supermoto które da mi dużo funu z jazdy a przy czym będę mógł jechać do dziewczyny nim na weekend (140km w jedną stronę) i nie obawiać się o moje bolące 4 litery :) , od motocykla wymagam tego aby nie był awaryjny dość mocno (jak dbasz tak masz wiem o tym) ale też aby serwis nie był co ileś godzin tylko żebym mógł zrobić nim kilka tysięcy km i dopiero zmiana tłoka i korby itp ;)

Rozglądam sie za:
-EXC 530
-EXC 450
-SMC 690 (nie wersja dziobak bo jest tragiczna wyglądowo)

Czekam na wasze opinie oraz propozycje, dodam że mam prawo jazdy A2 i musi być na ta kategorię.

2

Odp: Jakie sm kupić?

Przy twoich kryteriach wyboru exc 450 i 530 możesz sobie odpuścić

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.

3

Odp: Jakie sm kupić?

R1400 napisał/a:

od motocykla wymagam tego aby nie był awaryjny dość mocno

Dużo zależy od tego w jakim stanie moto kupisz... W naszym kraju kupić dobrze to jak złapanie Pana Boga za nogi :D

Co do moto : Exc 450/500/530 ok tylko dupa Ci odpadnie w trasie. Takimi sprzętami to w koło komina :) I oczywiście terrorka na mieście bo do tego one są.

Chyba najlepszym wyjściem będzie 690 ;) do 200km na raz bez bólu dupy da się zrobić. Kiedyś na raz 600km takim zrobiłem i dałem rade ale drugi raz bym się na to nie porwał :) Pamiętaj że takim sprzętem w trasie za szybko nie polecisz... Co będzie nużące :( Ja 690smc w tym sezonie nalatałem 7500km głownie wyprawy w góry, zawsze najgorsze były dojazdy. Ale już na miejscu moto pokazywało do czego zostało stworzone :D Więc coś kosztem czegoś, na dalsze wyprawy moto będzie Cię ograniczać. Dlatego też musiałem zmienić maszynę. Ale bardzo polecam 690 smc to świetne moto. Gdybym miał znów kupić 690 to z pewnością najnowszy model :)

4

Odp: Jakie sm kupić?

Jako były własciciel 690 sm też nie polecam trasek. Szkoda do tego motocykla i dupy.

ZUS Zakład Usług Samochodowych

5

Odp: Jakie sm kupić?

Tak jak chłopaki piszą supermoto to tylko do  terroryzowania miasta albo tor o trasach zapomnij ,jeśli nie myślisz o jakichś krawężnikach albo jeździe w terenie to może pomyśl nad duke-em. Supermoto jest naprawdę zajebistaą zabawą ale niestety bardzo mocno ograniczoną ( trasy=szkoda dobijać silnik, prędkość  120 nie mówię ze szybciej się nie da ale brak owiewki powoduje ze wszystko powyżej zaczyna przypominać walkę dobra ze złem  . Żeby na tym latać musisz mieć tego świadomość.
Motocykle To taki wynalazek ze  każda grupa ma swoją specyfikacjei przeznaczenie i nie ma jednego do wszystkiego mimo to supermoto jest zjebiste i do miasta nie ma nic lepszego

Xr 650 r
Xr 400 r
Exc 450

6

Odp: Jakie sm kupić?

Zdecydowałem się na 690 :)

Teraz mi powiedzcie jak wyglądają serwisy oraz remonty tego pojazdu co ile mth/km? Dostępność części typu tłok, korba itp?

7 Ostatnio edytowany przez gierwi (2020-10-03 12:11:06)

Odp: Jakie sm kupić?

Naprawdę nie szukałeś w necie odpowiedzi? Przebiegi po 100000 km, wszystko u dealera. Serwisy zależnie od rocznika: 5000, 7500, 10000 km, ale większość robi częściej. Przeważnie nikt nie przekracza interwału serwisowego w roku, więc raz na rok. Ale to są ibformacje które znalazłbyś w 1 dzień szukanie wnecie.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

8 Ostatnio edytowany przez Spidi460 (2020-10-03 18:26:34)

Odp: Jakie sm kupić?

R1400 napisał/a:

Teraz mi powiedzcie jak wyglądają serwisy oraz remonty tego pojazdu co ile mth/km? Dostępność części typu tłok, korba itp?

Olej z filtrami co 2000km dla spokojnej głowy. Kontrola zaworów co 5000km. Wymiana filtra raz/dwa na roku, po prostu warto kontrolować. Nie wiem w jakich warunkach będziesz jeździł... Jedne tylko ulica drugi polne drogi, bez przerwy w pyle i kurzu... Wiesz o co chodzi :P Co do grubszych remontów moto samo Ci powie :D No i myślę że tą świece to przynajmniej raz na 10kkm to już trzeba zmienić :D

Ja w swoim 690 smc robiłem  to tak. Olej i filtry oleju co 2000km. Sprawdzanie zaworów co 5000km. Wymiana filtra powietrza co 5000km. Świeca co 6000km. O smarowaniu i czyszczeniu łańcucha to chyba nie muszę pisać ? :D

PS. Jeśli będziesz pedantycznie dbał o moto z pewnością się odwdzięczy, tyle z mojego doświadczenia ;)

Wbijaj do Pleszewa przejrzymy maszynę :D

9

Odp: Jakie sm kupić?

Spidi460 napisał/a:

Wbijaj do Pleszewa przejrzymy maszynę :D

Kupić jeszcze nie kupiłem, musze sprzedać enduro swoje, dopiero jak sprzedam bedę szukał, pisałem post po to aby się dowiedzieć co i jak i nie wtopić kasy ze kupię cos awaryjnego strasznie :D

10

Odp: Jakie sm kupić?

R1400 napisał/a:

Witam ponownie, rozmyślam nad kupnem supermoto, ale zaczynając od początku, mam 173cm wzrostu (niestety mały jestem ale takie geny)

Ja mam 162cm - latam 690 E enduro ( ale nie R) z 2009 - i ma ona obecnie przeszło 71 tys - nie ma objawów żeby cokolwiek źle było z nią - nie bierze oliwy/pali od strzała/flirty siatkowe czyściutkie  .

gierwi napisał/a:

Przebiegi po 100000 km,  .

Zamierzam dobić do 100 tys :) a może więcej .
Chyba że mi odbije i znowu zmienię ;)