1

Temat: Korbowód Beta RR450

Witam, ktoś coś słyszał jak wygląda sprawa z korbowodem w becie rr450 2011r? Szukając korby jest tylko do tej na silniku kata do 09' roku. Słyszałem że sama korba nie jest dostępna i trzeba cały wał ściągać z korbą za 1600zł z Włoch. Czy ta korba jest poprostu wieczna? Bo no żeby korby nie było do dość świeżego motocykla to dość dziwne.

Czekam na waszą pomoc :)

2

Odp: Korbowód Beta RR450

Też tak może być że tylko z Wałem występuje korba . Beta to jeszcze trochę taki egzotyk odnośnie części szczególnie starsze Bety . Proponuję zadzwonić np. Do Adventure Team Elblag może coś wymyśla .

3 Ostatnio edytowany przez Majster128 (2020-09-28 20:20:38)

Odp: Korbowód Beta RR450

Mogę sprawdzić dostępność korbowodu po wymiarach. Do tego trzeba zdemontować aktualny korbowód.
Druga opcja jaką mogę zaoferować, to regeneracja korbowodu.
Trzecia: Wykonanie korbowodu na zamówienia.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

4 Ostatnio edytowany przez R1400 (2020-09-28 20:48:49)

Odp: Korbowód Beta RR450

Cena korbowodu to 2200zł bo dzwoniłem do Adventure Team Elblag, sami byli w szoku że taka cena..

Majster128 napisał/a:

Druga opcja jaką mogę zaoferować, to regeneracja korbowodu.

Na czym to polega powiedz mi?

5

Odp: Korbowód Beta RR450

Regenerowane są otwory pod łożysko stopy korbowodu wraz ze sworzniem i tulejka, w której pracuje sworzeń tłoka.
Mam rację?

Teraz pytanie ode mnie: czy po takiej regeneracji (korbowód prosty, nowe łożysko, nowy sworzeń, nowa tulejka główki, nie ma żadnych nieprzewidzianych oporów) korbowód może pęknąć?

6

Odp: Korbowód Beta RR450

Regeneracja polega na powiększeniu otworu łożyska stopy korbowodu. Wymianie tulejki główki korbowodu, jeśli takie występuje. Wykonaniu nowego sworznia stopy i montażu nowego łożyska.
Regeneracja jest możliwa tylko w przypadku, gdy korbowód nie ma bardzo dużych uszkodzeń i jest prosty.

"nie ma żadnych nieprzewidzianych oporów"
Wszystko jest przewidziane i luz montażowy występuje taki jaki zaplanowałem.

Zregenerowałem już dobrze ponad 100 korbowodów. Żaden nie pękł.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

7

Odp: Korbowód Beta RR450

jak cenowo wypada taka regeneracja i czy żywotność taka sama lub zbliżona do nowej części ? Z ciekawości :)

DRZ 400 SM ---> Husqvarna SM 610 ---> KTM EXC 530

8

Odp: Korbowód Beta RR450

W zakresie 700-1000 zł .
Trwałość taka jak oryginału.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

9

Odp: Korbowód Beta RR450

R1400 napisał/a:

Witam, ktoś coś słyszał jak wygląda sprawa z korbowodem w becie rr450 2011r? Szukając korby jest tylko do tej na silniku kata do 09' roku. Słyszałem że sama korba nie jest dostępna i trzeba cały wał ściągać z korbą za 1600zł z Włoch. Czy ta korba jest poprostu wieczna? Bo no żeby korby nie było do dość świeżego motocykla to dość dziwne.

Czekam na waszą pomoc :)

Odezwij się do WIKTORA Wiktor46

100% koncentracji = 100% satysfakcji - moje małe enduroooo - #997 rejsing
O nas http://www.youtube.com/watch?v=z5LUptOcE_o&feature=youtu.be
Part 1  http://www.youtube.com/watch?v=l-6jEjyYJpg
Part 2  http://www.youtube.com/watch?v=PWdubyCHfnQ

10

Odp: Korbowód Beta RR450

Temat do zamknięcia.

11

Odp: Korbowód Beta RR450

I gdzie ogarnąłeś ta korbe ?