16

Odp: świszczenie w ktmie :P

delta napisał/a:
kompan do picia napisał/a:

Ty delta już zapomniałeś jak husaberg pięknie rzęzi?

Rzęzi to kał-te-em smc 690:D , berga dźwięk przy przyśpieszaniu jet przepiękny!

Również ciekawy przypadek, u nas w ekipie doprowadza do białej gorączki równo z moim świszczeniem

RFS ponad wszystko

17

Odp: świszczenie w ktmie :P

Powrót do punktu wyjścia niestety. Zmiana gaźnika nic nie wniosła. Dźwięk wydaje się dochodzić z głowicy jednak jak zatykam odmę palcem to trochę się wygłusza ale nie ustępuje

RFS ponad wszystko

18 Ostatnio edytowany przez babel (2020-03-27 17:13:23)

Odp: świszczenie w ktmie :P

A łancuszek jaki załozyłeś ? Nie dida czasami?
Nie masz czasami jakiegoś mechnicznego napinacza na śrubkę ?
Jeszcze raz posłuchałem filmu wg mnie nie brzmi to dobrze.

I pytanko czy zaglądałeś do dolnego filtra siatkowego - jak coś się trze to z reguły tam lądują opiłki

19

Odp: świszczenie w ktmie :P

babel napisał/a:

A łancuszek jaki załozyłeś ? Nie dida czasami?
Nie masz czasami jakiegoś mechnicznego napinacza na śrubkę ?
Jeszcze raz posłuchałem filmu wg mnie nie brzmi to dobrze.

I pytanko czy zaglądałeś do dolnego filtra siatkowego - jak coś się trze to z reguły tam lądują opiłki

caaaaały silnik był rozbierany więc filtry wleciały nowe. po pierwszym odpaleniu i spuszczeniu oleju widać delikatny osad ale spowodowany jest zapewne nowymi łożyskami. Napinacza mechanicznego nie mam niestety :/ ale ten chyba działa dobrze, ponieważ łańcuszek nie był luźny po ściągnięciu pokrywy. łańcuszek oczywiście iwis

RFS ponad wszystko

20 Ostatnio edytowany przez babel (2020-03-28 13:05:24)

Odp: świszczenie w ktmie :P

No to nie wiem -
Oryginalny napinacz jak sprawny jest OK  - a pytałem - bo mechaniczny jest trudno dobrze ustawić jak ktos nie ma pojęcia o tym i jakbyś go za mocno skrecił to może to by powodowało taki dźwiek.
Zobacz jeszcze teraz ten filtr siatkowy dolny czy nie gromadzi się jakiś syf - jak położysz moto to oleju nie trzeba spuszczać - to 2 minuty roboty

21

Odp: świszczenie w ktmie :P

Wymienione sprzęgiełko rozrusznika. Problem nie ustąpił

RFS ponad wszystko

22 Ostatnio edytowany przez Rozwoznik (2020-09-01 18:44:35)

Odp: świszczenie w ktmie :P

jeździć obserwować mówili :P
[url]https://imgur.com/a/NoNgxCL[/url]

RFS ponad wszystko

23

Odp: świszczenie w ktmie :P

Co sie urwalo ?

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

24

Odp: świszczenie w ktmie :P

Klin od kickstartera obracał się do okoła własnej osi

RFS ponad wszystko

25

Odp: świszczenie w ktmie :P

Co tu się odjaniepawliło bo nie ogarniam. U mnie podobnie świszczy po remoncie i już  nie mam pomysłu co to może być.

26

Odp: świszczenie w ktmie :P

Pusiak napisał/a:

Co tu się odjaniepawliło bo nie ogarniam. U mnie podobnie świszczy po remoncie i już  nie mam pomysłu co to może być.

Ja już zgłupiałem, rozebrałem drugi taki sam silnik, i ma dziurę w tym samym miejscu xD Najwidoczniej ona tam powinna być a ja jakoś o niej zapomniałem, skończyło się na tym, że remontuje drugi silnik a tamten serdecznie pie###le i zostawiam na części

RFS ponad wszystko