1

Temat: Ktm 690 Smc/r co ile km zmiana oleju ?

Witam, co ile zmieniacie olej w 690 ? Spotkałem się już z wieloma opiniami rozbieżność w nich to od 1kkm do 10kkm :D

2

Odp: Ktm 690 Smc/r co ile km zmiana oleju ?

Zależy jaki rocznik. Pierwsze miały w serwisówce 5000 km, późniejsze 7500 km a najnowsze 10 000km. Ja zmieniałem raz do roku bo nie robiłem wielkich przebiegów, albo po ostrzejszym lataniu po torze.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

3

Odp: Ktm 690 Smc/r co ile km zmiana oleju ?

2x w roku, co około 3000 km. Jeżdżę cały rok, jedna zmiana wypada mi po zimie, a druga w wakacje.

kamilos.net

4

Odp: Ktm 690 Smc/r co ile km zmiana oleju ?

Podsumowując. W silniku jest jeden olej do silnika/skrzyni (10w60) 1.7L i deklarowany przebieg na tym to ma być 10k ?

Dla porównania silniki R4 mają 3.7-4.2 i zaleca się zmianę po 6k.

To taki trochę long life jak 30k w samochodach ^^

Ja bym nie jeździł więcej niż 3k na oleju, który ma wspólny obieg ze skrzynią biegów.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

5

Odp: Ktm 690 Smc/r co ile km zmiana oleju ?

levis napisał/a:

Podsumowując. W silniku jest jeden olej do silnika/skrzyni (10w60) 1.7L i deklarowany przebieg na tym to ma być 10k ?

Dla porównania silniki R4 mają 3.7-4.2 i zaleca się zmianę po 6k.

To taki trochę long life jak 30k w samochodach ^^

Ja bym nie jeździł więcej niż 3k na oleju, który ma wspólny obieg ze skrzynią biegów.

Dlatego też bardzo mnie dziwiło to 10kkm :D
Pamiętam gdy jeszcze miałem XR650R olej wymieniałem co 1kkm... Ok 690 nowsza technologia ale żeby aż wymianę oleju przeciągać do 10kkm :D

6

Odp: Ktm 690 Smc/r co ile km zmiana oleju ?

Spidi, pytanie za 100 pkt.: jakie robisz roczne przebiegi? Jak ostro zapierdalasz?

Levis, silniki R4 mają owszem więcej oleju, ale z tego co pamiętam, jeden filtr oleju a 690 dwa! I dwa sitka! Znając Twoje naukowe podejście i dociekliwość - szczególnie w kwestii 690 - oblicz może algorytm częstotliwości  czyszczenia danej porcji oleju w funkcji czasu i będziemy mieli odpowiedź czy to przesadzony "longlife" w stylu samochodów z ostatnich lat, czy spoko norma. ;-)

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

7

Odp: Ktm 690 Smc/r co ile km zmiana oleju ?

gierwi napisał/a:

Spidi, pytanie za 100 pkt.: jakie robisz roczne przebiegi? Jak ostro zapierdalasz?)

Dobre pytanie :) lekko 10kkm tylko że mam trzy moto. Ale mowa tu o 690 wiec myślę że spokojnie 4k w sezonie zrobię nim. Co do zapierdalania zależy od drogi, jak z fajnymi zakrętami to cały ogień :) Kiedy trasa nudna (długie proste) to moto oszczędzam.

8

Odp: Ktm 690 Smc/r co ile km zmiana oleju ?

gierwi, zabrudzenie oleju to jedno, a przepracowanie to drugie. Jak ktoś ma ochotę niech wymienia co 10k. KTM będzie szczęśliwy jak rok czy 2 lata po gwarancji ktoś do nich przyjdzie po nowy cylinder, tłok czy inne komponenty :)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

9

Odp: Ktm 690 Smc/r co ile km zmiana oleju ?

Spidi460 napisał/a:
gierwi napisał/a:

Spidi, pytanie za 100 pkt.: jakie robisz roczne przebiegi? Jak ostro zapierdalasz?)

Dobre pytanie :) lekko 10kkm tylko że mam trzy moto. Ale mowa tu o 690 wiec myślę że spokojnie 4k w sezonie zrobię nim. Co do zapierdalania zależy od drogi, jak z fajnymi zakrętami to cały ogień :) Kiedy trasa nudna (długie proste) to moto oszczędzam.

No to pytanie o duże przebiegi możemy pominąć. Jak zmienisz raz na sezon to moim zdaniem spoko.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

10 Ostatnio edytowany przez gierwi (2020-03-31 15:25:15)

Odp: Ktm 690 Smc/r co ile km zmiana oleju ?

levis napisał/a:

gierwi, zabrudzenie oleju to jedno, a przepracowanie to drugie. Jak ktoś ma ochotę niech wymienia co 10k. KTM będzie szczęśliwy jak rok czy 2 lata po gwarancji ktoś do nich przyjdzie po nowy cylinder, tłok czy inne komponenty :)

Kurczę, oczekiwałem większego zaangażowania z Twojej strony. Te motocykle robią naprawdę duże przebiegi bez wymian podstawowych elementów konstrukcyjnych, jednak wiem ze nie każdego musi to interesować. Z powodu nadmiaru wolnego czasu popatrzę na grupach których jestem członkiem i może nawet utworzę kolejny "oil thread" ku ogólnej uciesze. Jeśli tak się stanie to podzielę się wiedzą.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

11

Odp: Ktm 690 Smc/r co ile km zmiana oleju ?

Odgrzewam kotleta. 690 smc tak mi leży pod ręką że nawinąłem od poczatku sezonu 6500+km Olej zmieniam co 2200/2400km. Po tym przebiegu da się jeszcze rozpoznać kolor oleju. Leje Motul 7100 10w60. Filtry wymieniam co wymianę oleju.

12 Ostatnio edytowany przez SUPERMOTO (2020-08-05 10:03:11)

Odp: Ktm 690 Smc/r co ile km zmiana oleju ?

Co ile wymian wymieniacie o-ringi i podkładkę pod spust. W DR-Z miałem w zwyczaju co wyminę wymieniać i dzięki temu nigdy nic się nie pociło, ale tam było o wiele mniej.
Jeżeli wymienia się 2x do roku to trochę tych uszczelnień jest:
2 x o-ringi pod dekiel filtra oleju
2 x o-ringi pod śrubę dodatkowych filtrów
4 x o-ringi na te dodatkowe 2 filtry
1 x o-ring korek wlewu
1 x podkładka pod spust
Nigdzie nie ma info co ile należy je wymieniać?

Najlepsze MOTO to SUPERMOTO

13

Odp: Ktm 690 Smc/r co ile km zmiana oleju ?

Ja wymieniam co 3 wymianę oleju. Nie przez to że już trzeba tylko profilaktycznie :P

14

Odp: Ktm 690 Smc/r co ile km zmiana oleju ?

Ja jedynie wymieniam ta miedziana podkładkę

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250