1

Temat: Ktm 300 tpi ?

Witam, sprzedałem Husaberga 570 po prostu klient sam przyszedł i uparł się że go chce :D

Zastanawiam się nad kupnem KTM 300 Tpi min 2019r. Jazda 70% off 30% sm. Ktoś tym lata tutaj na SM ?

Proszę o opinie i sugestie :)

2

Odp: Ktm 300 tpi ?

jacko jeździ na EXC 300
[url]http://forum.super-moto.pl/user100986.html[/url]

#BRAAP
Suzuki DRZ 440 SM aka Bumblebee

3

Odp: Ktm 300 tpi ?

Ja mam 300, ale gaznik. Polecam na maxa, banan nie schodzi z twarzy :) Spalanie nie jest złe (przed zakupem slyszalem, ze dramat - nieprawda), do braku hamowania silnikiem idzie sie przyzwyczaic, remonty relatywnie tanie - po torach sm jak i mx kozacko sie lata - dosc dobry dol i zamiatająca góra

https://instagram.com/jac__ek

4 Ostatnio edytowany przez Spidi460 (2020-11-10 19:08:45)

Odp: Ktm 300 tpi ?

Szukam, szukam i szukam 300 tpi no i jest lipa... Zaczynam zwracać uwagę już powoli na 300 gaźnik :( Do tego przychodzą mi idiotyczne pomysły by kupić 450/500exc :(

jacko napisał/a:

dosc dobry dol i zamiatająca góra

Jak bardzo w porównaniu do mocnego 4T ? (450/500exc berg570)

Najlepiej w jaki rocznik celować ?

5

Odp: Ktm 300 tpi ?

Spidi460 napisał/a:
jacko napisał/a:

dosc dobry dol i zamiatająca góra

Jak bardzo w porównaniu do mocnego 4T ? (450/500exc berg570)

Najlepiej w jaki rocznik celować ?

Ciężko powiedzieć - sposób oddawania mocy jest zupełnie inny. Podejrzewam, że mimo wszystko osiągami jest bardzo podobnie, ale 2t oddaje moc w bardziej agresywny sposób przez co wydaje się mocniejszy.
Miałem jakiś czas wcześniej crf450 i dół miała od 300 o wiele lepszy - szybciej wstawała, aczkolwiek górę myśle ze 300 ma lepszą (lub porównywalną, ale robi większe wrażenie przez rezo).

Jeśli budżet pozwala to szukaj TPI. Odchodzi pieprzenie się z mieszanką, brak problemów z rozrusznikiem (wada fabryczna w gaźnikowcach nie pamiętam dokładnie w jakich latach), no i ogólnie podejrzewam masa różnych pierdółek na + względem starszej wersji.
Aczkolwiek na gaźnik nie narzekam - w porównaniu z kumplami na TPI pali praktycznie tyle samo, masa części pasuje od rocznika od 04 aż do 17. Z tego co zasłyszałem TPI ma mniejszą trwałość poprzez defaultowo mniejszą mieszankę oleju z paliwem, ale to lepiej doczytaj czy to prawda :)

Mimo wszystko myślę, że nie ma jakiejś wielkiej przepaści pomiędzy TPI, a gaźnikiem, więc jeśli trafi się sensowna sztuka to tak czy tak jest sens brać

https://instagram.com/jac__ek

6

Odp: Ktm 300 tpi ?

sporą przewagą tpi nad gaźnikiem przy jeździe sm jest właśnie hamowanie silnikiem. Znikome w porównaniu do 4paka ale jednak. W tpi można bez obaw hamować, olej wtryskiwany jest niezależnie od wahy.

RFS ponad wszystko

7 Ostatnio edytowany przez Spidi460 (2020-11-15 18:44:21)

Odp: Ktm 300 tpi ?

jacko napisał/a:

Jeśli budżet pozwala to szukaj TPI.

Już zaczynam się nastawiać na kupno gaźnika, wiadomo trochę mniejszy wydatek, a zaoszczędzony hajs będę mógł wpakować w doposażenie moto np. sprzęgło rekluse (zawsze chciałem polatać z tym ustrojstwem)

jacko napisał/a:

Aczkolwiek na gaźnik nie narzekam - w porównaniu z kumplami na TPI pali praktycznie tyle samo

Z tego co czytałem to w spalaniu pisali że jest przepaść. Na YT enduro krzeszowice nagrywali porównanie ze spalaniem no i różnica była spora. Tylko że to jest jazda w terenie :) wiec jakoś mocno się tym nie sugeruje...

jacko napisał/a:

TPI ma mniejszą trwałość poprzez defaultowo mniejszą mieszankę oleju z paliwem, ale to lepiej doczytaj czy to prawda :)

Podobno pompka dozownika lubi przyświrować. Gdzieś czytałem że po 100mth ludzie wymieniają na nową :D
Na YT oglądałem test i wyszło na to że po większym przebiegu podaje więcej oleju :D

Co do braku hamowania silnikiem dla mnie to plus. Za dzieciaka zaczynałem na 2T i jakoś tęsknię za tym :) W 4T brakuje mi tego czegoś, odrobiny większej zwinności i lekkości. Najchętniej bym kupił 125 exc i spełnił wymaganie rowerowej lekkości moto. Ale wiem że 125 szybko mi braknie :)

Jacko - dzięki Twojemu ostatniemu filmikowi na YT jeszcze bardziej mnie nastawiłeś na 300 :D dobrze zobaczyć moto w akcji