1

Temat: Jaki kask dual (głównie na miasto)

Cześć,
Czy używacie kasków dual, jeśli tak to możecie polecić jakiś model do 800PLN? Obecnie używam Fly Trekker, kask wyprodukowany prawie10lat temu a w dodatku chyba głową mi urosła albo się skurczył jak leżał w szafie. Zastanawiam się nad O'neal Sierra 2, może ktoś używa lub poleca coś innego w podobnej kwocie?

2 Ostatnio edytowany przez niwy (2020-07-17 11:10:00)

Odp: Jaki kask dual (głównie na miasto)

Ja mam wrażenie że te duale mają same wady. Są ciężkie jak integralne, daszek przeszkadza w dużych prędkościach, a po otwarciu szyby aby się wietrzyć może coś uderzyć w oczko. Powiesz że jest blenda, to gwóźdź do oceny ;) Do wszystkiego czyli do niczego. Na miasto idealny crossowy z goglami.

SMR 570 '01 ---> YZF 450 '07

3

Odp: Jaki kask dual (głównie na miasto)

Niwy dobrze gada, polać mu!

https://www.bikepics.com/members/81

4

Odp: Jaki kask dual (głównie na miasto)

Pot Ci sie będzie lał do oczu z czoła, brwi tego nie ogarną, a gąbka z gogli zdecydowanie tak :)

klayman chyba zasuwa w dualu tak swoją drogą.

RMX 450Z

5

Odp: Jaki kask dual (głównie na miasto)

Na miasto idealny to jest integral. Można sobie na światłach szybę otworzyć i jest jakiś przewiew. Można jechać powoli z lekko uchyloną. W krosowym jak jest deszcz to tragedia, jak zimno to nieprzyjemnie, na światłach czy w korku raczej sobie gogli nie będziesz ściągał. Ogólnie kask terenowy sprawdza się tylko w terenie

6

Odp: Jaki kask dual (głównie na miasto)

Ja mialem dualowego NOXa z blenda i byl spoko na miasto czy chlodniejsze dni. Daszek przeszkadza w kazdym przy predkosciach 120+.
Ale ogln na miasto podnosisz szyby opuszczasz blende i jest spox. W crossowym oczy mi sie pocily w goglach w gorace dni i pierdolebie sie z goglami co swiatlach nie dla mnie. Bierz duala z blenda. A i jedna wada noxa - troche dziwnie taka dluga obla szyba znieksztalca rzeczywistosc. Ale to moze tylko przypadlosc tego modelu.

7

Odp: Jaki kask dual (głównie na miasto)

No właśnie ma być taki uniwersalny, obecnie też mam dual i jest w miarę ok, wiadomo, że to kompromis i tego jestem świadomy. Duże prędkości to raczej nie w mieście a i maszyna ma ograniczenie.
Cześć sezonu faktycznie zdejmowałem szybę i jeździłem w goglach ale wtedy tak, jak słońce to przyciemnione najlepsze, wieczorem już w nich nie ma jazdy:) zawsze czegoś się tam można przyczepić, obecny kask, który używam waży ok 1600g, tragedii nie ma.

8

Odp: Jaki kask dual (głównie na miasto)

Jak szukasz z blenda to moze Caberg Drift Evo. Brat ma i sobie chwali.

Honda XR650R w jedynej słusznej wersji SM - SXV Forks, Magura caliper
Honda CRF150F
Honda CRF70F na małych brudasach
Honda CRF50F na maleńkich brudasach

9

Odp: Jaki kask dual (głównie na miasto)

Szukam duala do 800 PLN, sprawa blendy jest drugorzędna.

10

Odp: Jaki kask dual (głównie na miasto)

Ja używałem duala SHOEI HORNET DS i był zajebiście przewietrzany, dość ciężki ale bardzo dobrze wyważony, jednak nie mieścił się w Twoim budżecie. Generalnie kupiłbym duala (niekoniecznie SHOEI) jeszcze raz, bo sprawdza się w codziennej eksploatacji. Większość pozwala na szybki demontaż szybki :-) w razie planowanej trasy z wyższymi prędkościami.
A propos, w lipcowym nuerze MOTOCYKLA, jest test porównawczy duali, może coś Ci rozjaśni w kwestii wyboru?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

11

Odp: Jaki kask dual (głównie na miasto)

Dzięki, przeczytałem wersję dostępna na sieci, w sumie jedna pozycja mnie zaciekawiła: Nishua Enduro Carbon. Trochę droższy bo ok 1100pln ale waży praktycznie tyle co kaski cross jakieś 1250g.

12 Ostatnio edytowany przez gierwi (2020-07-18 20:53:57)

Odp: Jaki kask dual (głównie na miasto)

napisałem szybki a miało być daszka

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

13

Odp: Jaki kask dual (głównie na miasto)

Po prostu chciałeś być szybki:)
Znalazłem ten kask karbonowy za niecałe 850pln i się zastanawiam teraz

14

Odp: Jaki kask dual (głównie na miasto)

konradoz napisał/a:

Po prostu chciałeś być szybki:)
Znalazłem ten kask karbonowy za niecałe 850pln i się zastanawiam teraz

Misiek szukasz jeszcze drezyny ??

100% koncentracji = 100% satysfakcji - moje małe enduroooo - #997 rejsing
O nas http://www.youtube.com/watch?v=z5LUptOcE_o&feature=youtu.be
Part 1  http://www.youtube.com/watch?v=l-6jEjyYJpg
Part 2  http://www.youtube.com/watch?v=PWdubyCHfnQ

15

Odp: Jaki kask dual (głównie na miasto)

Ja używam duala najczęściej (mam też integrala i kask off-road)
+ o wiele lepsze pole widzenia niż w integralu,
+ wygoda i uniwersalność (jak złapie człowieka deszcz/grad albo spadnie temperatura to nie ma problemu) z drugiej strony  jak otworzysz szybę i zasłonisz blendę to jest ultra przewiewnie,

- waga (żeby to naprawdę przeszkadzało to musiałbyś jeździć w terenie)
Mam airoh commandera (też poza budżetem ale pewnie inne modele będą miały podobne właściwości)
PS. Daszek wcale nie urywa głowy przy wyższych prędkościach jak jest dobrze zaprojektowany.

dabljuer250x