1

Temat: Pierwsze supermoto dla 22 latka

Cześć!

od dłuższego czasu planuje kupić swoje pierwsze sm, głównie do poruszania się po mieście i ewentualnych wypadów na wiejskie drogi.
Z początku chciałem Suzuki DRZ 400 bądź Huśke SM 450, ale mimo, że mam jakieś znikome doświadczenie z motocyklami to wybiłem sobię z głowy takie pojemności (nie wiem czy dobrze).

Aktualnie szukam jakiegoś sm 125, bardzo spodobały mi się SWM SM 125, cenowo jak i wizualnie, ale nie mam pewności co do kupna.
Zastanawiam się nad:
Huśka sm 125
Yamaha dt 125
SWM SM 125
i ew. Aprilia

Czy możecie doradzić? Dodam tylko, że jestem wysoki 196cm i dosyć lekki :)

Dziękuję wszystkim z góry za pomoc.

Rozglądam się za swoim pierwszym supermoto :)
Proszę mi wybaczyć głupie pytania, ale wolę dowiedzieć się jak największej ilości informacji.

2

Odp: Pierwsze supermoto dla 22 latka

Rozumiem że pierwsze moto, ale DRZta jest bardzo dobra na takie sprawy :) Może poza Twoim wzrostem... ale na 125cc będzie jeszcze gorzej ^^
Pogoogluj jeszcze trochę, bo jak wrzucasz huskę 450 i DRZte do jednego worka, to widać że przed Tobą jeszcze bardzo długa droga żeby się zapoznać z tematem. ;)
Na Twoim miejscu bym odpuścił 125cc w ogóle. Chyba że coś na chwilę w 2T. Co do pojemności, to możesz myśleć o husce 610 - znacznie spokojniejsze motocykle od 450cc, łatwiej się będzie nie rozwalić na drzewie, a dalej mega frajda + znacznie tańsza w utrzymaniu ^^

W ogóle jeździłeś kiedyś na jakimś moto, czy to całkiem pierwsze spotkanie będzie? (Zakładam że prawko masz, ale jak z doświadczeniem poza kursem - chociaż motorower?)

SMR690->SM510r->YZ450F->701Rally

3 Ostatnio edytowany przez dlugi1312 (2020-06-24 10:28:15)

Odp: Pierwsze supermoto dla 22 latka

Fakt nie znam się za bardzo za supermoto, jaram (wręcz posiadanie jest moim marzeniem) się crossami od dziecka ale nigdy nie mogłem sobie pozwolić na pełnoprawny sprzęt.

Zaczynałem jako dzieciak 9 letni na chińskim quadzie 110 ccm ala raptor, później jakieś komarki wsk no i wsadziłem silnik od wsk do ramy od starego suzuki, dużo frajdy było :D No i skuter 50ccm, wyrobiłem kartę motorowerową.

Posiadam od 3 lat prawko na samochód, bez żadnego wypadku, czuje się dosyć pewnie na drodze, czas reakcji mam szybki i wydaje mi się, że umiem zachować zimną krew w przypadku zagrożenia.

125 wchodzi w grę dlatego, że nie muszę robić prawka A2 - tak szukam jakiegoś supermoto z dowodem na A2 :)

Dlaczego odpuścić 125?
610 spokojniejsza od 450? Szczerze trochę mnie przeraża myśl o tak wielkiej pojemności mimo, że czuje jakąś chęć kupna, ale nie wiem czy to dobry pomysł jak na początek przygody.

I fajnie by było, gdyby motocykl był mało awaryjny, żeby nie było trzeba wkładać co roku połowy jego wartości w naprawy.

Rozglądam się za swoim pierwszym supermoto :)
Proszę mi wybaczyć głupie pytania, ale wolę dowiedzieć się jak największej ilości informacji.

4 Ostatnio edytowany przez Belzebub (2020-06-24 10:58:15)

Odp: Pierwsze supermoto dla 22 latka

Hi, DRZ jest ciężkawy, ale daje dobre doświadczenie -ze względu na poj*$%e ceny zakupu , olałbym DRZ na rzecz WR250 (kupisz w normalnych pieniądzach) lub idz w 125cmm /250ccm 4T (lub 125 2T - nie kupij 250ccm w 2T, bo szybko się wystraszysz)

SM jest o tyle zajebisty, że ma małą mase własną, i sporą moc względem ciężaru własnego i tym wyrywa przy każdym innym moto (120kg vs 180kg) -ale.. każdy moto prowadzi się inaczej i prawda jest taka , że nawet olbrzym przy prędkości 2-3km/h zaczyna prowadzić się jak baletnica, (skręcanie to zupełnie inna kwestia, bo niektóre maszyny mają duży moment prostujący, i trzeba siłą soie pomagać lub fajnie ogarnąć "przeciwskręt" co imho jest podstawą każdego motocyklisty, moto samo wtedy idzie w zakręcie, bez siły)

Hardcore - it's more than music...

5

Odp: Pierwsze supermoto dla 22 latka

Kurcze, czyli SWM SM 125 ccm odpada bo jest w 4T :/ Szkoda bo mi się spodobały :/
Jak wygląda awaryjność i dbanie o WR 250?

Rozglądam się za swoim pierwszym supermoto :)
Proszę mi wybaczyć głupie pytania, ale wolę dowiedzieć się jak największej ilości informacji.

6

Odp: Pierwsze supermoto dla 22 latka

dlugi1312 napisał/a:

Kurcze, czyli SWM SM 125 ccm odpada bo jest w 4T :/ Szkoda bo mi się spodobały :/

Nie , czemu, 125ccm dobrze idzie tak 0-80km/h, dopiero od 60km/h robi się wooolnooo :D
WR250 musisz poczytać, ale to mega niezawodne moto, nowoczesna konstrukcja, sprawdzasz tylko , wymieniasz olej regularnie, i latasz jak szalony - jak na dłużej to brałbym WR250, będziesz miał spokojnie na parę lat i zabawa będzie przednia, bez dużej masy, a to znacznie ułatwia "tricki" czy zwykłą naukę jazdy na stojąco , wzdłuż krawężnka itd.

Hardcore - it's more than music...

7

Odp: Pierwsze supermoto dla 22 latka

WR250 w pełnej krasie

[url]https://www.youtube.com/watch?v=_RqoFY6Vquo&list=PL94EA408CD7BE013F&index=4[/url]

Hardcore - it's more than music...

8

Odp: Pierwsze supermoto dla 22 latka

Z tego co widziałem to SWM SM 125 ma v-max ok. 130 km/h - chyba spoko.
Cenowo kupno WR250 + prawko A2 wychodzi podobnie co kupno nowego SWM, a z tego co widzę mało WR250 w wersji SM jest na sprzedaż.

Porozglądam się jeszcze z WR.

Rozglądam się za swoim pierwszym supermoto :)
Proszę mi wybaczyć głupie pytania, ale wolę dowiedzieć się jak największej ilości informacji.

9 Ostatnio edytowany przez MARCELO2k12 (2020-06-24 11:21:52)

Odp: Pierwsze supermoto dla 22 latka

Mowa oczywiście o wr 250x/r nie pomyl z wersja F, ktora jest skrojona bardziej wyczynowo i utrzymanie będzie drogie w porównaniu do X/R.

WR125X -> WR250X

10 Ostatnio edytowany przez Oui (2020-06-24 11:27:55)

Odp: Pierwsze supermoto dla 22 latka

Może i ma duży vmax ale po osiągnięciu 80-90km/h przestaje przyspieszać
Przy twoim wieku i gabarytach odpuść sobie 125 i celuj w DRZ , wr250 lub ktm lc4 640

Nie bój się pojemności , bo nie są to narwane hard enduro przerobione na sm , tylko w miare spokojne dual sporty - łagodnie oddawają moc

DRZ 400 SM ---> Husqvarna SM 610 ---> KTM EXC 530

11

Odp: Pierwsze supermoto dla 22 latka

Dziękuję wszystkim za pomoc :) Mam nadzieje, że niedługo będę mógł pochwalić się zdjęciem swojego sprzętu :)

Rozglądam się za swoim pierwszym supermoto :)
Proszę mi wybaczyć głupie pytania, ale wolę dowiedzieć się jak największej ilości informacji.