1 Ostatnio edytowany przez Snooker88 (2020-06-08 14:53:07)

Temat: Kupię Dorsoduro bądź coś podobnego

Cześć,

Szukam motocykla. Jakiś czas temu sprzedałem WR 250X, z której byłem bardzo zadowolony, poza tym, że męczyła się na dłuższych trasach i wielkościowo była na mnie trochę za mała (195/95). Podobała mi się jej wszechstronność, to, że co prawda rzadko, ale jednak, mogłem zjechać z asfaltu na leśne drogi. Wyprostowana, wysoka pozycja też bardzo ok.

Wstępnie wybór padł na Aprilie Dorsoduro bądź Ducati Hypermotard. Byłem w salonie przymierzyć się do jednego i drugiego. Dorsoduro swoimi rozmiarami bardziej mnie przekonała. Ducati wydaje się być trochę za małe dla mnie.

Niestety przez swoją cenę, nowe egzemplarze odpadają.

Jeśli ktoś rozważa sprzedaż w/w modeli, bądź im podobnych proszę o kontakt.

Proszę również o opinie na temat Dorsoduro i Hypermotarda, czy według Was to dobry kierunek? A może jakiś inny model którego nie biorę pod uwagę będzie dobrym pomysłem?

Bedę wdzięczny za pomoc :)

2

Odp: Kupię Dorsoduro bądź coś podobnego

Jak już musisz mieć SM to rozejrzyj się za KTM 950/990 SM. Wciąga nosem powyższe propozycje i w odróżnieniu od nich można zjechać z asfaltu (póki wydech nie przeszkadza). Miałem więc wiem co mówię. Jedynie te dalsze trasy to kryterium pod które żaden z tej trójki się nie łapie. Jeździłem w trasy (krótkie Poznań - Toruń) i w towarzystwie Hondy PanEurpean nie odstawałem z tempem a nawet mogłem być bardziej dynamiczny, ale takie zabawy kończyły się tym że po dojeździe do Torunia zamiast latać po torze, chciałem iść spać ;-). Trzymałem się sprzęta wszystkim czym się dało.
Tak na poważnie, można założyć małą szybkę i zdjąć trochę naporu powietrza z klaty, ale to nadal jest ulga a nie komfort. Jak nie musisz mieć małych kółek, to kup KTM 950/990 Adventure i cały świat jest Twój! ;-). Jeśli "supermoto only" to po prostu trzeba dostosować tempo jak na nakedzie.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

3

Odp: Kupię Dorsoduro bądź coś podobnego

Dobrze gierwi prawi! W ogóle to poszukaj smt 990 (mega uniwersalny, w sam raz dla wysokich a do tego świetnie leci w trasie z racji wysokiej szyby i ogólnie wygodnej pozycji) a jest ich względnie dużo w ogłoszeniach, SM990 ciężko trafić. Do tego robią ogormne przebiegi bez większych awarii.
Ducati i aprilia to włoskie gówno... miałem hyperstrade 821 i poza wyglądem było to najgorsze moto jakie miałem, a z powodu usterki elektrycznej pół elektroniki poszło z dymem.

CRF 450 < exc 125 < sx 125 < sm690 <3

4

Odp: Kupię Dorsoduro bądź coś podobnego

Co do tego że dupsratti ma bombe zegarową ustawioną losowo 0:10 lat, to jest wiedza powszechna. I bomba ta zwykle wali w elektronike.
Ale jakie straszne doświadczenia z Aprilią żeby ją do tego samego wora wrzucać? Miałem Pegaso Strade i rzeczywiście, po 30tys na niej padł immobiliser - ominięcie go było zbyt proste, a ogólna naprawa wyszła mnie ~70zł (za nową stacyjkę ... nikt nie chciał się podjąć grzebania w elektryce, więc musiałem grzebać sam ^^). Poza tym, bez żadnych problemów - ale to odprężony silnik Yamahy, więc mooooże dla tego.
Za to kogo bym nie znał z Shiver, Dorsoruro, Caponardem ... nikt nie narzekał na jakiekolwiek problemy z Aprilią (nawet levis paradoksalnie się upiera że Aprilie są świetne :D).

SMR690->SM510r->YZ450F->701Rally

5

Odp: Kupię Dorsoduro bądź coś podobnego

kurtvail napisał/a:

Co do tego że dupsratti ma bombe zegarową ustawioną losowo 0:10 lat, to jest wiedza powszechna. I bomba ta zwykle wali w elektronike.
Ale jakie straszne doświadczenia z Aprilią żeby ją do tego samego wora wrzucać? Miałem Pegaso Strade i rzeczywiście, po 30tys na niej padł immobiliser - ominięcie go było zbyt proste, a ogólna naprawa wyszła mnie ~70zł (za nową stacyjkę ... nikt nie chciał się podjąć grzebania w elektryce, więc musiałem grzebać sam ^^). Poza tym, bez żadnych problemów - ale to odprężony silnik Yamahy, więc mooooże dla tego.
Za to kogo bym nie znał z Shiver, Dorsoruro, Caponardem ... nikt nie narzekał na jakiekolwiek problemy z Aprilią (nawet levis paradoksalnie się upiera że Aprilie są świetne :D).

Nie wiem czy po ostatnim treningu nie zmienił zdania...

100% koncentracji = 100% satysfakcji - moje małe enduroooo - #997 rejsing
O nas http://www.youtube.com/watch?v=z5LUptOcE_o&feature=youtu.be
Part 1  http://www.youtube.com/watch?v=l-6jEjyYJpg
Part 2  http://www.youtube.com/watch?v=PWdubyCHfnQ

6

Odp: Kupię Dorsoduro bądź coś podobnego

są świetne jak jeżdżą :D

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

7

Odp: Kupię Dorsoduro bądź coś podobnego

Ja Ci mogę polecić Dorsza, miałem, zrobiłem ok 8 tyś km i na dalsze wypady jest świetna, za to do szaleństw i szutrów za ciężka (dlatego też sprzedałem).
Ps. Koniecznie bierz wersję z ABS (działa elegancko)

Aprilia dorsoduro 750 - była
Husqa fe 501

8 Ostatnio edytowany przez Snooker88 (2020-06-12 16:02:58)

Odp: Kupię Dorsoduro bądź coś podobnego

Dzięki Panowie za podpowiedzi. KTM to też jakaś opcja. Jeśli tylko pojawi się gdzieś w okolicy to na pewno podjadę obejrzeć. SMR wygląda świetnie. Ale wciąż, przynajmniej pod względem wizualnym, Aprilia jest u mnie na pierwszym miejscu.

Co do tras to nie planuję długich wycieczek, max 200/250 km dziennie. Zazwyczaj koło 100. I bez wielkich prędkości. Natomiast jadąc za kimś dajmy na to 120km/h chciałbym móc go sprawnie wyprzedzić (na to moja wr nie pozwalała).  Poza asfaltami też żaden trudny teren. Bardziej drogi przez las czy łąki. Dorsoduro chyba nie będzie miało problemu z takimi warunkami?

@RIPOSZ właśnie znalazłem Twoje ogłoszenie. Ajjj szkoda, że wcześniej nie szukałem bo myślę, że Twoja Aprilia nie pojechałaby do Szczecina ;) Nowy właściciel przypadkiem nie chce jej sprzedać? :)

9

Odp: Kupię Dorsoduro bądź coś podobnego

Niestety nie mam kontaktu z nowym właścicielem :/

Aprilia dorsoduro 750 - była
Husqa fe 501

10

Odp: Kupię Dorsoduro bądź coś podobnego

RIP0SZ napisał/a:

Niestety nie mam kontaktu z nowym właścicielem :/

Szkoda, ale dzięki za zainteresowanie.

Po wstępnych poszukiwaniach widzę, że nie łatwo będzie znaleźć sensowny egzemplarz. Tak czy inaczej temat aktualny, więc jeśli ktoś coś to proszę o kontakt ;)

11 Ostatnio edytowany przez Adbin (2020-07-15 23:51:12)

Odp: Kupię Dorsoduro bądź coś podobnego

Snooker88 napisał/a:
RIP0SZ napisał/a:

Niestety nie mam kontaktu z nowym właścicielem :/

Szkoda, ale dzięki za zainteresowanie.

Po wstępnych poszukiwaniach widzę, że nie łatwo będzie znaleźć sensowny egzemplarz. Tak czy inaczej temat aktualny, więc jeśli ktoś coś to proszę o kontakt ;)

PW

"Jedenaste: Nie wystawiaj Anioła, Stróża swego na próbę ..."