1

Temat: Sprzedaż moto do Niemiec - płatność paypal?

Panowie takie pytanie, wystawiłem moto na sprzedaż na olx-ie, po jakimś czasie odezwał się do mnie niejaki Thomas, Niemiec. Wypytał o moto poprzez emaile, poprosił o więcej zdjęć itd. Stanęło na tym, że chce kupić moto i dokonać zapłaty przy użyciu Paypal. Ktoś miał do czynienia z podobną sytuacją? Przesyłam oryginalną wiadomość na ten temat:

,,Okay, I like to buy it and bring it from your home country to Germany and pay via PayPal as it's the fastest and easiest way to pay ... and I'm not worried about Paypal fees, I'll get it straight from my Withdraw your account so that you can have the full amount of money in your account. If you accept my suggestion, you should send me the following information if you already have an account: -

Surname :
Paypal Email:
Mobile number:
Total number of items:
So that I can proceed with the transfer and we can arrange for my carrier to pick you up after you have received your money. I also need your home address so the pickup can be arranged.
Kind regards''

Pozdro, Antek.

2

Odp: Sprzedaż moto do Niemiec - płatność paypal?

Stary jak swiat szfindel.
Gosc przeleje Ci forse, przyjedzie kurier, zabierze moto, a gosc wystapi do paypal o wyludzenie i zwroca mu forse, a Ty zostaniesz bez kasy i motocykla.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

3

Odp: Sprzedaż moto do Niemiec - płatność paypal?

Odpisz mu żeby przyjechał, obejrzał, potargował się i wtedy będzie zadowolony. Daleko nie ma.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

4

Odp: Sprzedaż moto do Niemiec - płatność paypal?

Tego się właśnie spodziewałem. Dzięki za potwierdzenie domysłów, pozdro.

5

Odp: Sprzedaż moto do Niemiec - płatność paypal?

Tzw. "przekręt nigeryjski" Niech się koleś buja albo przyjedzie z $ w ręku :) Jelenie w cenie hehehe...

n ex motocykli -> Yamaha WR250X/R - the Swiss army knife of motorcycles ;)

6

Odp: Sprzedaż moto do Niemiec - płatność paypal?

levis napisał/a:

Stary jak swiat szfindel.
Gosc przeleje Ci forse, przyjedzie kurier, zabierze moto, a gosc wystapi do paypal o wyludzenie i zwroca mu forse, a Ty zostaniesz bez kasy i motocykla.

To samo miałem jak sprzedawałem samochód 6 lat temu :D Jakiś "marynarz" piszę mi, że obecnie odbywa swoją misję i nie jest w stanie sam odebrać, ale jest zdecydowany kupić mój samochód bez oględzin i negocacji.. od razu wyczułem, że coś jest nie tak :D Dodatkowo typowa formuła z PayPalem.. najlepiej sprawdzać na hasła "Paypal kupno motocykla oszustwo", wtedy wszystkie kwiatki można znaleźć ;)