1

Temat: Jak kupic moto na odleglosc

Jak w temacie. Przymierzam się do kupna moto, lecz dystans zniechęca mnie do osobistego odbioru (ponad 600km w jedną stronę).
Powiedzmy, że moto widziałem na zdjęciach i stan jest dla mnie akceptowalny.

Mój plan jest taki żeby zlecic transport moto na clicktrans.pl (przywiozą mi to za tyle ile ja bym na paliwo wydał, a ja zaoszczędze 16h w trasie).

Czy ktoś przerabiam takie manewry? Chodzi mi w sumie o jakis sposób zabezpieczenia transakcji. Zrobię przelew a typek nie wyda moto, nie będzie go pod adresem itp.
Przekazanie kasy kurierowi nie wchodzi w grę, bo będę go widział dopiero jak mi moto przywiezie.
Jakieś propozycje ?

2

Odp: Jak kupic moto na odleglosc

Może na jakimś forum znajdź kogoś kto ma blisko, podjedzie zobaczy nagra zdobi więcej zdjęć, jakieś mankamenty oczywiście nie za free.
A jak ktoś jest pewny sprzętu to może 50/50 50% przed i 50% jak sprzęt dojedzie spiszcie umowę żeby był jakiś dokument potwierdzający

Ktm125sx<Ktm300gs<YamahaXt600sm<Husqvarna 610sm<Dorsoduro 750

3

Odp: Jak kupic moto na odleglosc

Napisz na forum gdzie jest moto i może ktoś będzie miał blisko, może podaj link i okaże się, że ktoś zna gościa i może się wypowiedzieć.

Freeride 350

4

Odp: Jak kupic moto na odleglosc

Nie kupuje sie motocykla po zdjeciach. Ogladalem teraz 5 moto dla siebie i 3 dla kumpla. Na zdjeciach w opisie i przez tel cod miod i orzeszki a na miejscu h*j dupa i kamieni kupa.

5

Odp: Jak kupic moto na odleglosc

Kupuje kupuje, ja nie mam z tym problemów :)

n ex motocykli -> Yamaha WR250X/R - the Swiss army knife of motorcycles ;)

6

Odp: Jak kupic moto na odleglosc

Kupowanie moto bez oględzin kogokolwiek (kolegi, mechanika, kogoś z forum) to imho 100% strzał w kolano... i to własne ;)

A) Zapytaj na forum czy ktoś jest z okolic i czy mógłby podjechać za przysłowiowego browara
B) Zadzwoń do mechanika zajmującego się motocyklami -zaoferuj 100pln żeby gość podjechał i sprawdził konkretny egzemplarz (a jeśli nikt nie będzie za bardzo skłonny ,bo daleko, bo nie chce odsyłać pracownika etc. to ugadaj mechanika i namów właściciela z ogłoszenia, żeby podjechał do wcześniej uzgodnionego przez Ciebie mechanika/kolegi/fachowca)
C) Tak -jak będziesz już miał info co do moto czy warto brać, to firmy o których mówisz przywiozą Ci moto pod dom wraz z kluczykami i papierami (nie wiem jak z umową K-S, bo musisz podpisać to osobiście -ale zawsze możesz wystawić in blanco, a a "przewoźnik" przy odbiorze da do podpisania K-S sprzedającemu)

...nie kupuj kota w worku, bo nie jeden jechał X km po "perełkę" ze zdjęć ,a na miejscu kaplica..

Hardcore - it's more than music...