1

Temat: Przynależność do klubu a licencja

Cześć wszystkim, mam pytanie dotyczące przynależności do klubu a wydaniem licencji. Jedni na forum twierdzili, że nie trzeba, inni, że trzeba, PZMot twierdzi, że trochę trzeba, a trochę nie, ale lepiej przynależeć. A pytanie w jakim celu? Dlaczego muszę być zrzeszony w klubie żeby móc się ubiegać o licencję? Nie chodzi nawet o pieniądze tylko o czas wszystkich pierdół dookoła.

2

Odp: Przynależność do klubu a licencja

Dede napisał/a:

Cześć wszystkim, mam pytanie dotyczące przynależności do klubu a wydaniem licencji. Jedni na forum twierdzili, że nie trzeba, inni, że trzeba, PZMot twierdzi, że trochę trzeba, a trochę nie, ale lepiej przynależeć. A pytanie w jakim celu? Dlaczego muszę być zrzeszony w klubie żeby móc się ubiegać o licencję? Nie chodzi nawet o pieniądze tylko o czas wszystkich pierdół dookoła.

Nie wiem jak z przepisami, ale na zawodach nie raz byli ludzie wymienieni potem na liscie startowej jako NZ czyli nie zrzeszeni, a licencje miec musieli zeby wystartowac, wiec chyba mozna.
Temat mnie tez interesuje ale mam inne pytanko, przynaleznosc do klubu wiaze sie z reguly z posiadaniem ubezpieczenia NW po oplaceniu skladki, stad pytanie, czy ktos przerabial wlasne ubezpieczenie NW od uprawiania tego sportu? Czy jak bylbym NZ to organizatorzy rundy beda wymagali ode mnie ubezpieczenia NW? Wiem ze pewnie wszystko jest gdzies w przepisach ale z lenistwa zapytam tu ;)

doomin13

fs450

3

Odp: Przynależność do klubu a licencja

Na pewno Mały miał jakieś dobre ubezpieczenie od sportów wysokiego ryzyka.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

4

Odp: Przynależność do klubu a licencja

Generalnie NZ zwykle są - zgaduję- ludzie startujący / którzy robią egzamin praktyczny pod certyfikat

5 Ostatnio edytowany przez barnabab (2020-05-21 11:51:21)

Odp: Przynależność do klubu a licencja

doomin13 napisał/a:

Nie wiem jak z przepisami, ale na zawodach nie raz byli ludzie wymienieni potem na liscie startowej jako NZ czyli nie zrzeszeni, a licencje miec musieli zeby wystartowac, wiec chyba mozna.

Można być NZ, wtedy nie dostaniesz licencji. Na zawodach za każdym razem musisz zdać egzamin teoretyczny i opłacić ubezpieczenie. Więc da się ale jest to upierdliwe i swoje kosztuje.

DRZ400 SM -> WR250X-> CR 250 R -> RMZ450 RR -> nicość

6

Odp: Przynależność do klubu a licencja

Struktura wygląda tak:
Polski Związek Motocyklowy zrzesza Kluby Motocyklowe, czyli można powiedzieć ze jest takim klubem klubów. Zeby dostać licencje PZM musisz należeć do PZM a co za tym idzie do jakiegoś klubu (mam nadzieje ze nie zamotałem, ale nie wiem jak to lepiej wytłumaczyć). Składka klubowa nie jest pewnikiem ubezpieczenia, licencja jest. Ubezpieczenie licencji obejmuje tylko oficjalne imprezy PZM czyli w gruncie rzeczy tylko zawody.

7

Odp: Przynależność do klubu a licencja

doomin13 napisał/a:
Dede napisał/a:

Cześć wszystkim, mam pytanie dotyczące przynależności do klubu a wydaniem licencji. Jedni na forum twierdzili, że nie trzeba, inni, że trzeba, PZMot twierdzi, że trochę trzeba, a trochę nie, ale lepiej przynależeć. A pytanie w jakim celu? Dlaczego muszę być zrzeszony w klubie żeby móc się ubiegać o licencję? Nie chodzi nawet o pieniądze tylko o czas wszystkich pierdół dookoła.

Nie wiem jak z przepisami, ale na zawodach nie raz byli ludzie wymienieni potem na liscie startowej jako NZ czyli nie zrzeszeni, a licencje miec musieli zeby wystartowac, wiec chyba mozna.
Temat mnie tez interesuje ale mam inne pytanko, przynaleznosc do klubu wiaze sie z reguly z posiadaniem ubezpieczenia NW po oplaceniu skladki, stad pytanie, czy ktos przerabial wlasne ubezpieczenie NW od uprawiania tego sportu? Czy jak bylbym NZ to organizatorzy rundy beda wymagali ode mnie ubezpieczenia NW? Wiem ze pewnie wszystko jest gdzies w przepisach ale z lenistwa zapytam tu ;)

W tej chwili uszczelniają przy zawodnikach z licencją brak NZ - samą zasadę przynależności wytłumaczył Jurek, co do ubezpieczenia to jego gwarantem jest tylko licencja jeśli chodzi o zawody i oficjalne treningi pod PZM trzeba pamiętać że podstawowe obejmuje uszczerbek na zdrowiu powyżej 3%, jeśli dokupisz wkład własny to jest ok 50zł dopłacisz to jest już od 1% - kwestia samego NNW takieg pro to ok 1000zł na rok ale trzeba dokładnie wczytać się w regulamin ubezpieczenia - jest gdzieś temat mallego w tej sprawie testowany też już w życiu

100% koncentracji = 100% satysfakcji - moje małe enduroooo - #997 rejsing
O nas http://www.youtube.com/watch?v=z5LUptOcE_o&feature=youtu.be
Part 1  http://www.youtube.com/watch?v=l-6jEjyYJpg
Part 2  http://www.youtube.com/watch?v=PWdubyCHfnQ