1

Temat: Crf 450 04 strzela

Witam, mam problem z crf 450 z 2004 roku, dokładnie chodzi o odcine, strasznie strzela, jak by odcinało jej za wcześnie zapłon. Zawory ustawione( jeden ze ssących ma już ostatnią płytkę 2.15), próbowałem bawić się iglicą ale praktycznie nie pomagało, TPS ustawiony wg serwisówki, filtr powietrza nowy, świeca irydowa. Ogólnie moto pali w miarę od kopa. Miałby ktoś pomysł gdzie szukać dalej? [url]https://youtu.be/D46UF33518M[/url]

2

Odp: Crf 450 04 strzela

Na luzie ciężko coś oceniać.
Takie rzeczy sprawdza się w czasie jazdy.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3

Odp: Crf 450 04 strzela

Niestety w czasie jazdy jest identycznie. Myślę nad ściągnięciem głowicy i sprawdzeniu szczelności zaworów

4

Odp: Crf 450 04 strzela

Ale co jest w czasie jazdy?
Nie rozpędza się? Wolno rosną obroty? Szybko? Szybko ale bez mocy?

Motocykl jeździł zimą czy zimował? Paliwo świeże czy z przed zimy?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

5

Odp: Crf 450 04 strzela

Zobacz czy paliwo dobrze dochodzi, wężyk nie jest zagięty, kranik zapchany i czy gaźnik nie przetkany. Mi to wygląda na to że za mało paliwa dostaje

6 Ostatnio edytowany przez rkiljan (2020-04-09 22:58:43)

Odp: Crf 450 04 strzela

W czasie jazdy to samo tzn rozpędza się ok, ładnie wstaje z dołu, nie ma muła tylko obroty strasznie szybko sie kończą efektem jak na filmie tzn zaczyna strzelać i go odcina, dochodzi do jakiś obrotów jest strzał, spadają obroty i znów podbija obroty strzał itd. Zimą motocykl nie jeździł, paliwko wlane świeże, dochodzi bardzo dobrze wężyk nie jest nigdzie zagięty oraz nie ma niepotrzebnych filtrów.
EDIT:
wyciągnąłem gaźnik, znów go przedmuchałem wyczyściłem i wszystkie kanaliki, dysze drożne, w gaźniku nie było żadnego osadu.
Nalałem benzynę na zawory i w czasie gdy rozbierałem i składałem gaxnik bardzo jej nie ubyło także zawory ssące szczelne...
Może szukac winy w zapłonie/module?

7

Odp: Crf 450 04 strzela

Wygląda na paliwo albo zapłon.

Możesz zobaczyć jak jest bez filtra powietrza, później na jakiejś starej świecy.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

8

Odp: Crf 450 04 strzela

Próbowałem bez filtra i nie ma różnicy, świeca irydowa ale spróbuję wymienić

9 Ostatnio edytowany przez Dede (2020-04-13 12:04:56)

Odp: Crf 450 04 strzela

Odłącz TPS. Zaraz mnie zjedzą, że się nie odłącza itp, ale w mojej CRF z 2008 to była bolączka która nie pozwalała jeździć na torze. Moto prychało kichało i nie dało się latać, odłączyłem TPS i cały sezon bez problemów :)