1

Temat: Sprzegło - ciezko wchodza biegi

Witam
Jakis czas temu dałem mechanikowi moto KTM LC4 640 99r SM na wymianę tarcz sprzęgła, sprężynek i uszczelki ponieważ moto się ślizgało podczas przyśpieszania (obroty rosły a nie chciał przyśpieszać) oraz miałem wyciek z wysprzęglika. Po wymianie moto już się nie ślizga natomiast jak wbije 1 bieg to mimo, że trzymam na sprzęgle moto ciągnie do przodu. No i ciężko wchodzą biegi 2,3,4,5 - trzeba na prawdę mocno ciągnąć dźwignie żeby bieg wskoczył.

Co zrobić w tej sytuacji? Kolega mi podpowiedział, że podczas wymiany tarcze powinny przynajmniej dobę leżeć w oleju - a mechanik mi to wymienił w kilka godzin.

2

Odp: Sprzegło - ciezko wchodza biegi

Idź do mechanika i powiedz, że twój szpej nie jest poprawnie zrobiony - decydujcie co dalej we dwóch :)

Będzie 690 niebawem

3

Odp: Sprzegło - ciezko wchodza biegi

No niby mam za krotka klamke sprzegła - nie ma pełnego ruchu i nie wysprzegla

4

Odp: Sprzegło - ciezko wchodza biegi

Tak jak kolega napisał - nas się pytasz co źle zrobił mechanik?

W sumie mógł zrobić źle wszystko co dotknął, zalać zły olej, zły płyn do sprzęgła.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

5

Odp: Sprzegło - ciezko wchodza biegi

Ok temat załatwiony, został tylko problem z simeringiem wycieka mi płyn, a w sklepie ktm nie maja  (numer czesci 54532093000). Wyciek jest mały i tu pytanie mogę tak jezdzic czy poczekac az dostane ta uszczelke? W innych sklepach tez takiej uszczelki nie maja