1 Ostatnio edytowany przez Joan (2020-02-23 03:47:28)

Temat: Ta, która nie może spać w nocy przez myśl o nim.. Wymarzonym motocyklu

Hejka wszystkim!
Jestem Asia. Mam 22 lata. Od dziecka jaram się motocyklami. W wieku 5 lat jeździłam z tatą na Junaku M10. Sama wsiadłam po raz pierwszy na moto w wieku 13 lat. Enduro MH z silnikiem Yamahy xt 125. Zrobiłam prawko i zamarzyło mi się zrekonstruować i przerobić motocykl na cafe racera. Na bazę wybrałam Suzuki GN 250. Teraz po 10 latach powracam myślami do dzieciństwa i frajdy z jazdy na lekkim enduro. Jednak patrzę przede wszystkim na użyteczność. Mieszkam w większym mieście i poszukuje coś z kołami na szosę, by się po nim przemieszczać, ale by móc również z czystym sumieniem wyskoczyć na drogi gruntowe. Chcę, by mi służyło na małe wyprawy na 50km po okolicznych wioskach i by popróbować jazdy na kole na parkingu koło stadionu niedaleko mnie. Pomyślałam, że supermoto sprawdzi się idealnie, gdyż ma wszystkie cechy takiego motocykla jaki chcę. A wy co byście mi polecili?

2

Odp: Ta, która nie może spać w nocy przez myśl o nim.. Wymarzonym motocyklu

Każdy SM ci to wszystko zapewni ;)

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

3

Odp: Ta, która nie może spać w nocy przez myśl o nim.. Wymarzonym motocyklu

Siema. Zależy ile chcesz przeznaczyć $, jaki masz wzrost i umiejętności oraz czy chcesz grzebać w motocyklu typu remont silnika co sezon czy tylko lać paliwo i jeździć? ;)

n ex motocykli -> Yamaha WR250X/R - the Swiss army knife of motorcycles ;)

4

Odp: Ta, która nie może spać w nocy przez myśl o nim.. Wymarzonym motocyklu

Hej! Właśnie odpowiedzi na te pytania szukam! I będę niesamowicie wdzięczna, gdy mi w tym pomożecie ^.^ Chcę przeznaczyć ok 8 tys. Na razie mam połowę kwoty. Jeśli uda mi się odłożyć trochę więcej to postaram się zwiększyć ten limit, jednak potrzebuje też zapas na jakiś lepszy kask i ewentualnie koła SM jeśli nie uda mi się kupić już z kołami. Ogólnie przeznaczyć na wszystko do 10 tys. Wzrostu mam 1,67m i najbardziej marzę o takim co by się nie rozlatywał po drodze i nie musiałabym robić remontu co chwile, raczej lać i jeździć. Najlepiej aby silnik był w miarę trwały i ekonomiczny, ale wiem, że nie można mieć wszystkiego, zwłaszcza jak się ma ograniczony budżet.

5

Odp: Ta, która nie może spać w nocy przez myśl o nim.. Wymarzonym motocyklu

W tej kwocie możesz rozejrzeć się za jakąś Hondą FMX 650, jednak nie jest to najlżejszy sprzęt.

#BRAAP
Suzuki DRZ 440 SM aka Bumblebee

6

Odp: Ta, która nie może spać w nocy przez myśl o nim.. Wymarzonym motocyklu

Dobra wezmę pod uwagę! Motocykl nie musi być mega lekki, ważne, by spełniał swoje zadanie. Wczoraj widziałam ogłoszenie takiej na kołach supermoto w czarnym malowaniu za dokładnie 7,9tys, czyli mieszczącą się w cenie. Ale nie wiele ich jest na sprzedaż z tego co widziałam.  Biorę po uwagę jeszcze Yamahe XT600E i Suzuki DR-Z400 już w górnej półce cenowej. Yamahe łatwiej dostać w tej cenie, Suzuki jest mniej. Zastanawiam się jak jednak z częściami zamiennymi. Tak samo w przypadku Hondy fmx jak i Suzuki drz..

7

Odp: Ta, która nie może spać w nocy przez myśl o nim.. Wymarzonym motocyklu

może jakaś setka? dt125 albo aprilia mx 125? niezbyt ciężkie, do śmigania po mieście i lekkim terenie jak znalazł, sam zastanawiam się nad kupnem dodatkowo jakiejś sety, są świetne jeśli chodzi o fun z jazdy

RFS ponad wszystko

8

Odp: Ta, która nie może spać w nocy przez myśl o nim.. Wymarzonym motocyklu

nie karmić trola

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450