1

Temat: Crf 450 2011 grzejące kolanko po 40 sek.

Witam tak jak w temacie mam problem z crf 450 2011
Po odpaleniu motoru po około jakiś 40 sekundach kolanko jest całe czerwone.Dodam że kupiłem ten motocykl i poprzedni właściciel zmieniał w nim tłok,cylinder,korbę,regulował zawory jakieś 8mth temu.Jeszcze jedno jak chce go odpalič na zimnym to muszę kopać minimum 10 razy.
Z gòry dziękuje za odpowiedź.

KTM 450 SMR(sprzedany)
Crf 450 sm

2

Odp: Crf 450 2011 grzejące kolanko po 40 sek.

czerwone kolanko to normalne


A z odpalaniem to zależy, wiem że pierwsze crf 250 na wtrysku ciężko paliły od nowości a z 450 2011 to nie mam pojęcia. Sprawdź zawory i ustaw tłok przed kopnięciem.

3

Odp: Crf 450 2011 grzejące kolanko po 40 sek.

Zarówa na kolanku to normalne? Co za układ wydechowy tam siedzi i czy ma coś nagrzebane np w airboxie czy ECU?

n ex motocykli -> Yamaha WR250X/R - the Swiss army knife of motorcycles ;)

4

Odp: Crf 450 2011 grzejące kolanko po 40 sek.

Jest zamontowany kompletny uklad wydechowy dep s7 tytanowy
Ciężko ma zapalić za pierwszym razem jak jest zimna na ciepłym od pierwszego i wydaje mi sie ze jak schodzi z obrotòw to chwile trzyma wyższe i po 2 sekundach dopiero schodzi na wolne obroty.Zawory sprawdzone ok
Jest taki efekt jakby miała zaubogą mieszanke ale przecież to wtrysk no chyba że pompa paliwa nie daje takiego ciśnienia albo ciągnie gdzieś lewe powietrze.
Bo po 40 sekundach można fajki odpalać taka żaròwa i to na wolnych obrotach bez ssania.Miałem wcześniej ktma i chodził 3 minuty i nie było tego.

KTM 450 SMR(sprzedany)
Crf 450 sm

5

Odp: Crf 450 2011 grzejące kolanko po 40 sek.

Tam nie ma czasami jakiegoś ssania?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

6

Odp: Crf 450 2011 grzejące kolanko po 40 sek.

Ssanie jest ale uzywam tylko zeby odpalić,dosłownie 5 sekund

KTM 450 SMR(sprzedany)
Crf 450 sm

7

Odp: Crf 450 2011 grzejące kolanko po 40 sek.

Zła mieszanka może być powodem, przy pełnym układzie wydechowym albo i końcówce każde moto powinno mieć jakiegoś Power Commandera czy inne ustrojstwo z dopasowaną mapą paliwa. Wtrysk sam z siebie tego nie wyrówna. Gdzieś powinna być śruba od regulacji powietrza, może tym spróbuj coś pokręcić. Świeca, fajka, wtryskiwacz i układ chłodzący sprawne? Zapłon dobrze ustawiony? Może jak składali do kupy, to coś pochrzanili..

n ex motocykli -> Yamaha WR250X/R - the Swiss army knife of motorcycles ;)

8

Odp: Crf 450 2011 grzejące kolanko po 40 sek.

Zaplon sprawdzony,nowa świeca tylko nie wiem jak sprawdzić wtrysk czy dobrze pyli bo nie ma akumulatora no chyba że zdemontowač wtrysk i kopać jedynie tak.
Tylko zastanawiam się jak koleś jezdził wcześniej i nic nie widział.
A co do mapy to nie da się zrobič flesha ecu i wgrać mapę?

KTM 450 SMR(sprzedany)
Crf 450 sm

9

Odp: Crf 450 2011 grzejące kolanko po 40 sek.

Podjedz do kogos, kto ma swiece colortune.
We wtrysku nie reguluje sie mechanicznie nic oprocz wolnych obrotow.
W Twoim przypadku, jak moto schodzi wolniej z obrotow, do tego kolanko sie grzeje to na 95% jest ubogo...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

10

Odp: Crf 450 2011 grzejące kolanko po 40 sek.

Ja mam colortuna tylko nawet jak bedzie zaubogo to wydaje mi się ż sam i tak nic nie zrobię bez kompa.
Chyba że się mylę?

KTM 450 SMR(sprzedany)
Crf 450 sm

11

Odp: Crf 450 2011 grzejące kolanko po 40 sek.

Za uboga mieszanka. Do sprawdzenia przez analizę spalin. Nie spotkałem się z dostępnością świecy colortune o takiej geometrii jak w tej hondzie. Czasem może być szansa regulacji położenia czujnika położenia przepustnicy.
Odpowiednim rozwiązaniem jest skorygowanie mapy wtrysku i zapłonu.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

12

Odp: Crf 450 2011 grzejące kolanko po 40 sek.

Majster128 napisał/a:

Za uboga mieszanka. Do sprawdzenia przez analizę spalin. Nie spotkałem się z dostępnością świecy colortune o takiej geometrii jak w tej hondzie. Czasem może być szansa regulacji położenia czujnika położenia przepustnicy.
Odpowiednim rozwiązaniem jest skorygowanie mapy wtrysku i zapłonu.

W następnym roku jak będe jechał do Polski to może zabiorę moto  tylko pytanie do Ciebie Majster podjął byś się żeby ją sprawdzić od podstaw czyli rozebrać moto pomierzyć cylinder itd.czy faktycznie było wszystko wymienione.Teraz i tak moto będzie stało bo czeka mnie operacja 7 stycznia.
Najlepiej będzie jak zadzwonie do Ciebie i się zgadamy.

KTM 450 SMR(sprzedany)
Crf 450 sm

13

Odp: Crf 450 2011 grzejące kolanko po 40 sek.

Po nowym roku spokojnie możemy dogadać termin i zakres prac.
Dodam też, że zbyt ubogą mieszankę może spowodować uszkodzony czujnik temp. powietrza lub płynu chłodniczego. Warto je sprawdzić i ich połączenia elektryczne.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL