1 Ostatnio edytowany przez Bihtus (2019-11-08 11:01:50)

Temat: Taki sobie pomysł na Supermoto

Witam,
jestem nowy ale to już wiecie z przywitalni :)
Ci którzy czytali mój post z przywitalni wiedzą już że szukam motocykla.
Ale mam jeszcze jeden pomysł może szalony może nie na to forum ale mam.
Myśle o zakupie jakiegoś starszego motocykla pod supermoto i remont.
Po pierwsze nauczę się sprzetu co w nim piszczy po drugie będę wiedział co zostało w nim zrobione.
Z pierwszego zawodu jestem mechanikiem i w młodości zrobiłem już remont 3 motocyklom. Wiem WSK MZ to nie to samo co dzisiejsze sprzęty ale samochód też częściowo serwisuje sam więc się nie boję. Mam słabe punkty to znaczy skrzynia biegów, zapłon i gaznik reszta ok. (ale szybko się uczę i poprowadzony pewnie dam radę.
Teraz tak jaki motocykl byście polecili na taki projekt chodzi mi przede wszystkim o dostępność części i nieskomplikowaność konstrukcji bo to ma być prosty motor. Z drugiej strony potrzebuje go na dojazd do pracy i jak się sprawdzi w grę wchodzi ok 1000 km miesięcznie w sezonie lub jak kto woli 60-80 mth. Więc po remoncie motocykl nie będzie miał lekko.
Może pomysł nietrafiony ale lubię jednocylindrowce to raz dwa nie boję się ubrudzić, posiadam garaż a idzie zima więc koszty się przeciągną w czasie ...

I jak myślicie jest coś godnego polecenia na takie retro supermoto ?

Pozdrawiam Marcin :)

Ps. preferuje mniejsze pojemności 250-500 to nie musi być szatan

2

Odp: Taki sobie pomysł na Supermoto

wr450
ktm exc 400 - 525 (rfs)
drz 400

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

3

Odp: Taki sobie pomysł na Supermoto

Jak chcesz to napisz do mnie na FB- John Sobocki. Coś ci podpowiem ;)

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

4

Odp: Taki sobie pomysł na Supermoto

Drz  400 trzyma cenę a budżet początkowy zakładam 5 tyś bo wiadomo jeszcze dojdzie remont
O KTM myślałem zwłaszcza z lc4
WR400 tu mam mieszane uczucia co do żywotności łańcuszka rozrządu i te zawory co 1000 km chyba że coś pomieszałem
FB nie zaglądam i nie używam niestety :(

5

Odp: Taki sobie pomysł na Supermoto

no to bierz tego 660 od Toviasa i po temacie...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

6 Ostatnio edytowany przez Bihtus (2019-11-08 13:41:00)

Odp: Taki sobie pomysł na Supermoto

Myślałem o nim ale po pierwsze super daleko ... po drugie on nie ma naszych blach a przeglądu w tym stanie nie zrobię ...po trzecie to potwór a ja dziadek jestem :))) znaczy nie moc a praktyczność supermociaka mnie kręci ...
Jestem na forum nowy i nikogo nie ocaniam ale koleś chce za wszelką cene sprzedać motor i sepi parę groszy na ustawienie gaźnika (nowy to koszt 650 zł) cena skacze jak trampolina i albo coś nie tak więcej albo po protu taki typ ... :)))

7

Odp: Taki sobie pomysł na Supermoto

Na twoim miejscu szukałbym czegoś z rozrusznikiem. Z twoim budżetem to nie ma co zbytnio startować bo nie ma w czym wybierać. Jak kupisz moto które odpala to części nie powinny przekroczyć 3 tys.

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

8

Odp: Taki sobie pomysł na Supermoto

BUdżet jest i większy ale przy projekcie w którym z góry zakładamy że będzie remont to nie ma co się wygłupiać ale jak nie przkroczę 5 tyś to na remont będzie więcej a i z bieżących funduszy coś dojdzie :)
Tu ogólnie chodzi mi o konkret czyli jaki model markę wybrać bo można się władować na minę i np kupić coś co po tem będzie czekało pół roku na jakąś część ... więc lepiej coś popularnego w miarę :)

9

Odp: Taki sobie pomysł na Supermoto

Dostęp części masz najlepszy do yamahy ale to dopiero od 450, i ktma rfs. Ewentualnie jakiś kat lc4. Dlatego mówię żebyś się nie wkopał baza będzie droższa :)

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

10

Odp: Taki sobie pomysł na Supermoto

ok czyli Yamacha WR 450 np. ale jechałem na takiej z ogłoszenia dwa tygodnie temu
szatan nie motur ale wydaje mi się ze tam do wymiany był łańcuszek rozrządu (coś tam chałasowało w środku przy dodawaniu gazu ) i serwisy częste ...

11

Odp: Taki sobie pomysł na Supermoto

Kup sobie XTX 660 albo FMX 650.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

12

Odp: Taki sobie pomysł na Supermoto

No tak ale to już rumaki do jazdy bo widzę tylko młode egzęplarze :)

13

Odp: Taki sobie pomysł na Supermoto

Jeden fmx jest w Warszawie. W sumie jezdzi, ale moxna sobie przy nim podlubac bez wiekszych kosztow.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

14 Ostatnio edytowany przez Materka (2019-11-09 01:00:43)

Odp: Taki sobie pomysł na Supermoto

Ja bym polecał ze starszych sprzętów nx albo dr 650 bardzo żywotne i żwawe

15

Odp: Taki sobie pomysł na Supermoto

Nie ukrywam że zależy mi również na tym żeby motor nie był za ciężki mam problem z lewą ręką nie przeszkadza w jeździe czy w życiu po prostu nie mogę nią dźwigać ... nie wiem czy nie głupim pomysłem był by KTM lc4 400