1

Temat: ktm 690 licznik predkosci wskazuje 0

Siema, od trzech dni jak jade do pracy o 5 rano to licznik dziala jak trzeba. Jak wracam po poludniu to licznik wskazuje 0.

Jakies znane przyczyny moze sa takiego stanu rzeczy? Cala reszta wyswietlana jest normalnie, tylko predkosc 0 no i przebiegu nie nalicza wtedy.

2

Odp: ktm 690 licznik predkosci wskazuje 0

Będę robił taki przypadek w takim moto na dniach, więc jak do czegoś dojdziemy to się odezwę.

Yamaha DT125X
KTM EXC 525

3

Odp: ktm 690 licznik predkosci wskazuje 0

U mnie tak było, potem zaczął świrować obrotomierz i kolejno już cały licznik zdechł i zostało samo podświetlanie. Skończyło się regeneracja za 3stowki. Powodu nie znam, nie podają ;P

KTM SMC 690 - niestety sold
MT09 - sercem nadal w supermoto!

4

Odp: ktm 690 licznik predkosci wskazuje 0

LukAs_525 napisał/a:

Będę robił taki przypadek w takim moto na dniach, więc jak do czegoś dojdziemy to się odezwę.

kurde to by byl wypas!
Z zagranicznych informacji wydaje mi sie ze winowajca jest sam licznik, tam sie czesto odlutowywaly jakeis pierdy albo wyswietlacz albo jakies chipy czy cos...

5

Odp: ktm 690 licznik predkosci wskazuje 0

kubik977 napisał/a:

U mnie tak było, potem zaczął świrować obrotomierz i kolejno już cały licznik zdechł i zostało samo podświetlanie. Skończyło się regeneracja za 3stowki. Powodu nie znam, nie podają ;P

kto to robi? masz namiary?
Licznik musi byc kompletnie padniety czy sami diagnozuja temat?

6

Odp: ktm 690 licznik predkosci wskazuje 0

Diagkompcar w Warszawce, sami diagnozowali. Nie wiem tylko jak w Twoim przypadku bo może czujnik czy coś ale jeśli nie to na pewno ogarną

KTM SMC 690 - niestety sold
MT09 - sercem nadal w supermoto!

7

Odp: ktm 690 licznik predkosci wskazuje 0

kubik977 napisał/a:

Diagkompcar w Warszawce, sami diagnozowali. Nie wiem tylko jak w Twoim przypadku bo może czujnik czy coś ale jeśli nie to na pewno ogarną

dzieki,
zadzwonie do nich pogadac moze cos beda wiedzieli.

8

Odp: ktm 690 licznik predkosci wskazuje 0

A skąd czyta Ci czujnik prędkość? I jakie 690 bo widzę, że miały różne czujniki. nasz nagle ozył jak go wsadziliśmy do góry nogami tył na przód na podkładkach. Teraz łapie impulsy z nitów i strasznie zawyża prędkość.

Yamaha DT125X
KTM EXC 525

9

Odp: ktm 690 licznik predkosci wskazuje 0

LukAs_525 napisał/a:

A skąd czyta Ci czujnik prędkość? I jakie 690 bo widzę, że miały różne czujniki. nasz nagle ozył jak go wsadziliśmy do góry nogami tył na przód na podkładkach. Teraz łapie impulsy z nitów i strasznie zawyża prędkość.

KTM 690 SM Prestige 2007.
Szukalem magnesu gdzies przy piascie ale nie ma nigdzie i nie wiem jak on zczytuje predkosc... Normalnie zazwyczaj jest taki magnes cos jak w rowerowym liczniku co sie go przyczepia na szpryche. Myslalem ze moze ktoras sruba jest namagnesowana ale wedlug schematu wszystkie sa takie same...

10

Odp: ktm 690 licznik predkosci wskazuje 0

To ja mam problem dokładnie z takim samym modelem i rocznikiem. No właśnie ze śrub nie łapie bo śruby są o wiele niżej niż czujnik. Tu raczej nie będzie magnesu na tarczy bo z tego co sprawdzałem to czujnik sam w sobie ma magnes i to inny rodzaj czujnika niż ten zwykły na 2 przewody.

Yamaha DT125X
KTM EXC 525

11

Odp: ktm 690 licznik predkosci wskazuje 0

Ja wstawilem swoj do serwisu przy salonie KTM-a w lodzi zeby to zdiagnozowali bo moj mechanik ma czas za miesiac a wolal bym to ogarnac zebym miel spokojna glowe.

Mieli sei zabrac za niego sroda-czwartek wiec zobaczymy. Dam znac jak cos sie dowiem.

12

Odp: ktm 690 licznik predkosci wskazuje 0

No i jak tam poszla naprawa tych dwoch licznikow?
Do mnie w koncu dzwonili z serwisu wczoraj i mowia ze rozlaczyli wszystko, przetrali styki czyms tak, wysuszuli, poskladali i podobno dziala...

Ale zeby nei bylo za wesolo to obejrzeli przyokazji silnik i wysypal sie napinacz lancucha i jedna dzwigienka... wiec przy okajzi zrobili regulacje zaworow i pare pierdol jeszcze... jade jutro odebrac moto wiec pogadam z nimi jeszcze o tym liczniku czy oni tylko rozlaczyli licznik czy go rozbierali moze i czyscili jakeis styki w srodku.

13

Odp: ktm 690 licznik predkosci wskazuje 0

Swój licznik wysyłałem do Żor, firma Autoelektronika Stanisław Bieniek ([url]http://naprawalicznikow.pl[/url]). Co prawda u siebie w liczniku miałem inny problem - stale pokazywało temperaturę płynu w połowie, ale ogarnięte bez problemu, także polecam. Wyszło niecałe 300zł diagnoza + naprawa i wysyłki w obie strony.

690 Duke '11