1

Temat: Ktm smr 450 vs yamaha wr450 sm

Witam,

Jestem tu nowy i mam nadzieje ze na dluzej wiec jednocześnie chciałbym się przywitać. Postanowiłem spróbować czegoś nowego jeśli chodzi o motocykle i od zawsze ciągnęło mnie do supermoto lecz nigdy nie miałem okazji pojeździć aż do nie dawna. Jeździłem wrka 450 kumpla i się zakochałem. Obecnie po ponad tygodniowym szukaniu mociaka przewijają mi się dwie fajne oferty. Albo ktm smr 450 albo wr450 sm. Czytałem tu na forum ze wrka to super moto pod względem wagi/mocy/ zawieszenia a na jednym cylindrze można sporo przejechać przy amatorskiej jeździe dbając o częste wymiany oleju. Teraz pytanie.

Czy ktmy serio słyną z tego ze ciagle się psują i trzeba przy nich dłubac ?
Który z tych motocykli starczy mi na dluzej ?

Dodam ze będzie to 1 supermoto poprzednio jeździłem na sportach 600tkach jak i litrach.
Będę jeździł na tory tj. Radom, slomczyn jak i będę jeździł po mieście.

Z góry dziękuje za pomoc i pomocne zdanie.

2

Odp: Ktm smr 450 vs yamaha wr450 sm

O jakie roczniki się pytasz?

WR ma homologację.

SMR jej nie ma - chyba, że mowa o tej sztuce z forum?

SMR jest jednak bardziej wyczynowy od WR. To i interwały serwisowe będą częstsze.

Psuć się będzie każdy sprzęt o który nie będziesz dbać lub który kupisz w złym stanie lub nie zrobisz serwisu zerowego.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3 Ostatnio edytowany przez Patrykovskyy (2019-10-14 09:21:14)

Odp: Ktm smr 450 vs yamaha wr450 sm

WR'ka jest z 2004 a SMR z 2007.

WR'ka jest sprowadzona dopiero co do kraju i mocno doposażona w dużo dodatków a SMR jest ciut nowsze ale full seria i zarejestrowana.

Zresztą poniżej linki do obu sztuk.

[url]https://www.facebook.com/groups/135221750378583/permalink/517209358846485/?sale_post_id=517209358846485&hc_location=ufi[/url]

[url]https://www.olx.pl/oferta/yamaha-wr-450-supermoto-doinwestowana-supermoto-raty-transport-CID5-IDBIzIN.html[/url]

4

Odp: Ktm smr 450 vs yamaha wr450 sm

stalową ramę bym sobie odpuścił. Jak masz odrobinę smykałki mechanika, np. potrafisz zmierzyć sobie luz zaworowy, to bierz SMRa. To sztuka od kolegi Doomina13 z forum.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

5

Odp: Ktm smr 450 vs yamaha wr450 sm

Luz zaworowy potrafię zmierzyć, olej też sam wymienię, reszty serwisu też myślę że bym dał radę się nauczyć. Wiadomo że remontu sam nie zrobię aczkolwiek taką podstawową obsługę spoko.

Czemu sobie odpuścić stalową ramę?

6

Odp: Ktm smr 450 vs yamaha wr450 sm

Czy mi się wydaje czy ta WR ma jebniete lagi? Wyglada jakby miała krzywe i to ostro - może takie przekłamanie bo żeby tak zgiąć USD to trzeba niezle pierdolnac.

doomin13

fs450

7

Odp: Ktm smr 450 vs yamaha wr450 sm

Myślałem że se jaja robisz, bo drugie moto na sell jest Twoje. Aż spojrzałem na tą WR, ale... skubany, muszę przyznać Ci rację.
To nie wygląda na złudzenie optyczne, odchylenie jest cholernie duże. Wiadomo, trzeba by zobaczyć na żywo, ale jak ja bym miał więcej niż ~20km to bym nawet nie tracił czasu po tych zdjęciach.

SMR690->SM510r->YZ450F->701Rally

8

Odp: Ktm smr 450 vs yamaha wr450 sm

Na chwile obecną po rozmowie z kolegą doomin13 jadę zobaczyć jego sztukę  ;)

9

Odp: Ktm smr 450 vs yamaha wr450 sm

kurtvail napisał/a:

Myślałem że se jaja robisz, bo drugie moto na sell jest Twoje. Aż spojrzałem na tą WR, ale... skubany, muszę przyznać Ci rację.
To nie wygląda na złudzenie optyczne, odchylenie jest cholernie duże. Wiadomo, trzeba by zobaczyć na żywo, ale jak ja bym miał więcej niż ~20km to bym nawet nie tracił czasu po tych zdjęciach.

Spoko, taki nie jestem, z ciekawości luknalem w ogłoszenie ;)
I chyba rzeczywiście był pierdolniety przodem bo błotnik ma takie jasne miejsce po prostowaniu z mega mocnego wygięcia, idealnie to pasuje do jebnięcia przodem w ściane. Ciekawe jak głowka ramy wygląda :))))))

doomin13

fs450

10

Odp: Ktm smr 450 vs yamaha wr450 sm

Lagi to wynik tuningu pod supermoto.
Podgięte lekko do środka dają podobny efekt co półki z małym offsetem.
Krótsza baza kół - sprzęt zwrotniejszy itd:D
Widać technologia z zachodu...nie dotarła jeszcze do PL hehe

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD