16

Odp: Jakie SM dla świeżaka

Levis - krótkie interwały serwisowe i cena kosmos. Już są pierwsze porównania i testy, poszukaj, poczytaj, pooglądaj, jak dla mnie to honda się nie popisała, podobnie wyszło z 250tką. Aktualnie ludki podniecają sie nową T700 ale z oczekiwaniem żeby to kupić, to temat podobny do nowego Suzuki Jimny hehe.

n ex motocykli -> Yamaha WR250X/R - the Swiss army knife of motorcycles ;)

17

Odp: Jakie SM dla świeżaka

w sumie to nie ma jakiejś wielkiej tragedii:

Olej co 1000km i sprawdzenie zaworów co 3000km. Nie wiem jak wygląda dalej temat z korbą i tłokiem.

Tutaj małe porównanie:

450L - 96.0mm x 62.1mm ("kwadratowość" - 1,545), stopień sprężania - 12.0:1
450R - 96.0mm x 62.1mm ("kwadratowość" - 1,545), stopień sprężania - 13.5:1
DRZ  - 90.0mm x 62.6mm ("kwadratowość" - 1,437), stopień sprężania - 11.3:1
Wr250X 77.0mm x 53.6mm ("kwadratowość" - 1,436), stopień sprężania - 11.8:1

Myślę, że nawet ten olej co 1000km to nie tak źle.

Jakie interwały są dla porównania w WR450 ?

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

18

Odp: Jakie SM dla świeżaka

No L'ka wydaje się całkiem spoko opcja olej co 1k a wymiana tloka/korby przy 30k dla wersji zablokowanej. Czyli na odblokowanej co 10 - 15 k?

Aprilia dorsoduro 750 - była
Husqa fe 501

19

Odp: Jakie SM dla świeżaka

Bieda na gieldach...
Moze ew. jakis moto z większą pojemnością, ale małą wagą. Rozwazam nawet opcje zmniejszenja mocy... tylko, zeby interwały serwisowe były rozsądne??

20

Odp: Jakie SM dla świeżaka

690, duke. Mała waga to się w terenie ( do którego sm się z definicji nie nadaje) i na torze liczy, na ulicy taki klocek to lepsza opcja bo ma więcej mocy i mniej serwisu.

21

Odp: Jakie SM dla świeżaka

Mam DR-Z SM 2006 rok jakbyś był zainteresowany to dawaj na pw

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

22

Odp: Jakie SM dla świeżaka

Mam KTM SMC 660 niska masa moc wystarczająca, serwis olejowy/ kontrolą luzów zaworowych co 2500km. Jak by co to dawaj na pw

"Życie jest po to by jeździć na moto!!!"

23

Odp: Jakie SM dla świeżaka

levis napisał/a:

Jakie interwały są dla porównania w WR450 ?

W mojej po 7500km pierwsze zdjęcie cylindra, wymieniłem fabryczny tłok na nominał wosnera, cylinder trzymał wymiar, korba bez oznak zużycia. Olej co 1000 km zmieniam, po odblokowaniu ( został tylko  fabryczny wałek wydechowy ) mocy nie brakuje.

24

Odp: Jakie SM dla świeżaka

Bredok napisał/a:

Bieda na gieldach...

Zawsze się coś znajdzie. Jeśli ktoś szuka tanio, to kupi tanio lub będzie szukał "okazji" aż trafi a później i tak dołoży choćby na głupi serwis, nie ma zmiłuj.

n ex motocykli -> Yamaha WR250X/R - the Swiss army knife of motorcycles ;)

25

Odp: Jakie SM dla świeżaka

Lc4 ! Ja bardzo polecam. Kupiłem fabrykę, dołożyłem przelot i gaźnik mechaniczny i jest motocykl do wszystkiego :) bardzo polecam