1

Temat: Buty na supermoto

Cześć, czy pomożecie mi dokonać wyboru butów sm? Czy te buty różnią się czymś od siebie oprócz koloru... i ceny? [url]https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/?channable=e51972.MTQ4MTg1NjM0Nw&ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Gaerne-SG-10-Supermotard-MX-Boots/SubProducts/Gaerne-SG-10-Supermotard-MX-Boots-0016&Currency=EUR&Locale=de_DE&gclid=Cj0KCQiAtvPjBRDPARIsAJfZz0oz38d8J3mLp3IRlu2r-BKVX59Rc9gNE66escBMr1XMA1YYTBL_xx8aAmEnEALw_wcB[/url]   
[url]https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/?channable=e51972.MTM2MTYwNzE3&ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Gaerne-SG-10-Supermotard-MX-Boots/SubProducts/Gaerne-SG-10-Supermotard-MX-Boots-0003&Currency=EUR&Locale=de_DE&gclid=Cj0KCQiAtvPjBRDPARIsAJfZz0p4AJI4kt6jIIxLMbaxmtLRf3uxKgkGarjZluInGp5KgZfntisWvLQaArnREALw_wcB[/url]
I czy są jakieś, które mogą z nimi konkurować?

2

Odp: Buty na supermoto

[url]http://forum.super-moto.pl/topic40382-jakie-buty-na-tor-asfaltowy.html[/url]
[url]http://forum.super-moto.pl/topic40384-ciuchy-na-sm.html[/url]

dwa niedawno powstałe wątki.

RMX 450Z

3

Odp: Buty na supermoto

kapsikkk napisał/a:

Czy te buty różnią się czymś od siebie oprócz koloru... i ceny?

Kolor, cena i dostępność rozmiarów. Po za tym to te same buty. Z tym, że zapewne białe, zbyt długo nie pozostaną białe.

PBM

4

Odp: Buty na supermoto

Dzięki za odzew. No,no właśnie długi czas szukałem czarnych po tym, jak zobaczyłem jak mojemu znajomemu z białych w try miga zrobiły się żółte. Czy mam usunąć ten temat z racji tego, że jest podobny do tematu wstawionego niedawno temu?

5 Ostatnio edytowany przez Bibo (2019-03-04 18:48:59)

Odp: Buty na supermoto

.

Xr 650 r
Xr 400 r
Exc 450

6

Odp: Buty na supermoto

Nie chce śmiecić i zakładać nowego tematu więc sie podepnę.
Pisałem już, że zaczynam przygodę z SM (z motocyklami w ogóle) i zastanawiam się nad wyborem butów.
Wiem, że bardzo polecane są Sidi xfire 2, ale nie wiem czy podtzebuję aż takich potworów.
Nie, ze mi to jakoś przeszkadza tylko nie wiem czy to ma sens w przypadku osoby początkującej (wymienne podeszwy, itp).
Mierzyłem tez sporo tańsze Alpinestarsy Tech 7 i też były dość potężne.
Bezpieczeństwo jest dla mnie ważna, ale sie zastanawiam czy to nie jest przerost formy nad treścią - czy na kursie/egz na prawko nie będą mi przeszkadzać i nie bedę wyglądał jak gosc co nic nie ogarnia w drogich butach??

7

Odp: Buty na supermoto

Na kursie będziesz wyglądał i nawet rzeczywiście nie ogarniał w tych butach. :D IMHO, najpierw trzeba się nauczyć jeździć, a potem nauczyć jeździć w takich butach. ^^
Choć z drugiej strony możesz od razu uczyć się jeździć w offowych kozakach. :P Jak nie zamierzasz jeździć w terenie, to raczej takie buty Ci niezbędne nie są.
A jak koniecznie chcesz, to osobiście polecam Acerbis X-Move 2.0 (nie tylko dlatego że jestem fanem produktów Acerbisa ^^). Jak dla mnie są bardziej pancerne niż CrossFire. A jak masz cierpliwość i sprawne ręce, to da się je przerobić żeby przyjmowały wymienne slidery (u siebie przeprowadziłem ten zabieg bo żadne offowe Sidi nie chciały pasować do mojej koślawej stopy :/).

SMR690->SM510r->YZ450F->701Rally

8

Odp: Buty na supermoto

a co polecasz w takim razie na kurs, ew pozniej na miasto?
bo rozumiem, że na tor to "tylko" powazne buty?

9

Odp: Buty na supermoto

Bredok napisał/a:

a co polecasz w takim razie na kurs, ew pozniej na miasto?
bo rozumiem, że na tor to "tylko" powazne buty?

Na egzamin musisz mieć wiązane buty. Inaczej mogą Ci grzecznie mówiąc - podziękować i życzyć powodzenia następnym razem. Może coś się zmieniło w ostatnich latach, ale nie sądzę - sprawdź temat.
A na kurs lepiej to, w czym będziesz zdawał :)

RMX 450Z

10

Odp: Buty na supermoto

Normalne buty ale z twardszym przodem. Bo zmiana biegów w miękkich adidaskach może troszkę boleć.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

11

Odp: Buty na supermoto

Ayahuasca - masz rację, muszą być wiązane.
Ok, to musze przemyśleć sprawę, ale coś już wiem :)
dzięki za info w takim razie.

12

Odp: Buty na supermoto

troche smutne to , że przyjeżdżając na egzamin w prawdziwych butach motocyklowych mogą Cię nie dopuścić , ale zwykłe adidasy które po pierwszym kontakcie z asfaltem spadną z nogi są jak najbardziej odpowiednie xD

DRZ 400 SM ---> Husqvarna SM 610 ---> KTM EXC 530