16

Odp: Przeróbka głowicy HF

Postanowiłem kontynuować temat. Napisałem zapytanie do firmy ABP, do której link podałem na początku tematu. Niestety napisali mi, że zawory 33/38 wyszły już z produkcji i mogą mi zaoferować porting głowicy co w efekcie może dać ok 4 koni mechanicznych. Cena tej usługi to 329 euro. Biorąc pod uwagę kurs euro to duża kwota a efekt mało satysfakcjonujący. Zdecydowałem, że uderzę jeszcze raz do Frauneschuh i zapytam czy mają jeszcze jakieś zawory na stanie. Dam znać jak odpowiedzą ;)

KTM SMC 660

17

Odp: Przeróbka głowicy HF

Trochę się napisałem i naczekałem. Musiałem odświeżyć swój niemiecki bo po angielsku nie chcą w tej firmie rozmawiać :/.

Zawór dolotowy fi38 z trzonkiem fi6 lub fi7, 85 euro
Zawór wydechowy fi38 z trzonkiem fi6 lub fi 7, 85 euro
Prowadnica zaworu - 20 euro,
Miseczka z zabezpieczeniem - 20 euro,

Czas zbierać hajs... .

KTM SMC 660

18

Odp: Przeróbka głowicy HF

Moim zdaniem spory koszt za konia w tym modzie;) Mimo wszystko jestem bardzo ciekaw jak to wypadnie. Polecam skoczyć na hamownie przed modzeniem żeby mieć namacalny rezultat.

19

Odp: Przeróbka głowicy HF

Czy mi się wydaje, czy modyfikacja tej głowicy ma wynieść 500 euro?

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

20

Odp: Przeróbka głowicy HF

Więcej bo jeszcze trzeba to gdzieś zrobić;)
Btw. polecam od razu wrzucić wałek od tornado, porting kanałów w głowicy, korbę carillo i tłok CP piston:P Wyjdzie Cię to jak drugie 660 ale będziesz mógł stanąć koło berga 650:)

21

Odp: Przeróbka głowicy HF

MAĆKO napisał/a:

będziesz mógł stanąć koło berga 650:)

W kolejce do mechanika? ;-)

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

22

Odp: Przeróbka głowicy HF

MAĆKO napisał/a:

Więcej bo jeszcze trzeba to gdzieś zrobić;)
Btw. polecam od razu wrzucić wałek od tornado, porting kanałów w głowicy, korbę carillo i tłok CP piston:P Wyjdzie Cię to jak drugie 660 ale będziesz mógł stanąć koło berga 650:)

Skoro będą większe zawory to i porting musi być. Inaczej nie miałoby to sensu ;). Co do reszty to sobie podaruję. 70KM mi w zupełności wystarczy :D. Wersja Gulf x-treme to dla mnie za dużo.

Przy okazji, znacie jakąś dobrą firmę w Poznaniu, która solidnie wykona montaż tych części oraz porting? Może top-mar?
ABP chętnie to dla mnie wykona ale kwota jest ... za duża ;).

KTM SMC 660

23

Odp: Przeróbka głowicy HF

te zawory to rozumiem, że metalowe ? Tytanowe też dobrze wpłynęłyby na przyrost mocy...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

24

Odp: Przeróbka głowicy HF

Potrzebujesz jeszcze nowe gniazda zaworowe.
Co do zaworów. To nie kupuj ostatnich sztuk lub czegoś czego nie ma bo jak Ci jebnie czy coś to zostaniesz z palcem w...gnieździe:D

Ja bym uderzył do top-mar.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

25 Ostatnio edytowany przez Qbol (2019-08-21 11:26:31)

Odp: Przeróbka głowicy HF

Odgrzewam kotleta. Ktoś się orientuje jaki jest zakres regulacji luzów zaworowych w LC4 640/625/660?
Pytam gdyż kombinuję z innymi zaworami i znalazłem to czego szukałem ale 1mm dłuższe, zarówno dolotowe jak i wydechowe.

KTM SMC 660

26

Odp: Przeróbka głowicy HF

Nie wiem jak jest zakres, ale śruba ma skok 0,75mm. 1 mm to 1,33 obrotu, wydaję się niedużo.