1

Temat: KTM 690 SMC gaśnie, przerywa

Siemanko, jakiś czas temu wsadziłem w moto nową pompę paliwa ale dałem opaskę pod inną średnicę i zaczeło puszczać paliwo więc przerywał. Wyjąłem cały układ paliwowy na zewnątrz i odpalam z pompą w naczynku z paliwem. Wszystko jest szczelne, a mimo tego moto gaśnie prycha i przerywa.

Przy okazji wymieniłem napinacz rozrządu na manualny tylko, że przez pomyłkę odpaliłem na całkiem luźnym łańcuchu (wkręciłem napinacz ale nie napiąłem) Czy jest możliwość, że jak moto po takim odpaleniu na luznym lancuchu chodziło ok 4-5 sekund przestawiło rozrząd dlatego mam teraz takie objawy?

Czy można to jakoś wykluczyć, że np w ogóle nie mógłbym odpalić albo coś?

Z góry dzięki i wyrozumiałości i cierpliwości do mnie :)

KTM SMC 690 - niestety sold
MT09 - sercem nadal w supermoto!

2

Odp: KTM 690 SMC gaśnie, przerywa

Tak, mógł przeskoczyć rozrząd o jeden ząbek. Sprawdź czy jest wszystko na swoim miejscu - jeśli ok to ja bym sprawdził czy wtrysk dobrze puszcza mgiełkę

3

Odp: KTM 690 SMC gaśnie, przerywa

Sprawdziłem, nic nie przeskoczyło na szczęście, wsadziłem nowy filtr paliwa ale to tez nie to. W jaki sposób moglbym określić sprawność regulatora ciśnienia paliwa?
Przewody szczelne, pompa i filtry nowe, swieca i przewody nowe. Jedynie nie jestem pewien tego regulatora.

KTM SMC 690 - niestety sold
MT09 - sercem nadal w supermoto!

4

Odp: KTM 690 SMC gaśnie, przerywa

Musisz kupić manometr(albo tester ciśnienia paliwa - za około 70-80zł już można) i mieć dwie dodatkowe szybko złączki. Podłączasz taki zestaw i sprawdzasz jak trzyma ciśnienie(powinno być 3,3-3,5bara) podczas:
- pierwsza praca pompy bez uruchamiania(powinno nabić do takiego ciśnienia i trzymać na tym poziomie)
- uruchamiasz i sprawdzasz czy podczas pracy też trzyma równo ciśnienie

Czekam właśnie na nowy regulator do mnie i zobaczymy, bo mam też podobny problem(ale tylko podczas uruchomienia na zimno).

5

Odp: KTM 690 SMC gaśnie, przerywa

TuneECU nie wywala żadnych błędów? Na początek wszystkie elektryczne wtyczki (złączki) do przejrzenia...
Kup preparat do styków elektrycznych i wyczyść styki.

6

Odp: KTM 690 SMC gaśnie, przerywa

Nie ma błędów, a pompa i regulator zostały zmienione i nadal nic. Kat idzie na serwis od poniedziałku, bo mnie
nie ma i nie mam czasu się nim zajmować. Jak chłopaki zrobią to dam znac co to było :)

KTM SMC 690 - niestety sold
MT09 - sercem nadal w supermoto!

7

Odp: KTM 690 SMC gaśnie, przerywa

Pod filtrem powietrza mniej wiecej w okolicy przepustnicy leci duża wiązka kabli.
Jak ja miałem problemy elektroniczne to znalazłem tam trzy łatane w przeszłości kable (nieprofesjonalnie)
Jeden raz łączył raz nie.
Wyczytałem gdzieś na forum, że to bardzo częsty przypadek przecierania kabli w tym miejscu i dlatego tam poszukałem - i znalazłem.

DR650, XT600, EXC520, YZ450F, EXC-R450, EXC-R400, EXC-R530, SXF350, SXF250, EXC500SM, ADV990, 690Rally