1 Ostatnio edytowany przez Stopek (2019-06-12 13:06:06)

Temat: Przesiadka z exc 525

Cześć, posiadam od 2 lat ktm exc 525 supermoto. Od pewnego czasu latam na kostkach i postanowiłem kupić coś typowo w teren oczywiście ze stajni ktm. Proszę o doradzanie co mógł bym wybrać.
-Do mocy 525 jestem przyzwyczajony ale w terenie nie da się wykorzystać jej całej oraz chciał bym lżejszy motocykl żeby łatwiej pokonywalo się zręcznościowe przeszkody ale pier **lniecie też musi mieć

-Chciał bym iść w stronę 4t, nigdy nie jeździłem 2t i siedzi mi w głowie że charakterystyka tego sprzętu nie jest dla mnie (proszę również o wypowiedź tych którzy przesiedli się tak. Jaki widzicie wady a jakie zalety
-
Budżet to ok 20 k, jak będzie Trzdba zapas gotówki jest xd
Prosze bardzo o pomoc żeby uniknąć niezadowolenia...

2

Odp: Przesiadka z exc 525

350 albo 250 na big bore ;]

Aprilia dorsoduro 750 - była
Husqa fe 501

3

Odp: Przesiadka z exc 525

300 w 2t. Bez obawy o moc, jądą dość łagodnie. Dopiero po zmianie ustawień zaworu stają się poebane.
Zalety:
-lekkość jakbyś jeździł rowerem
-jedzie z dołu, że nawet nie trzeba mieszać biegami
-nie interesują Cie zawory, mniejsze szanse wtopy z używką
-wydaje Ci się, że jedziesz szybciej...
Generalnie 2t>4t, przy dłuższej eksploatacji 2t jest tańsze od 4t.
wady:
-robienie mieszanki+wyższe spalanie
-nie nadaje się do uprawiania turystyki -(duże wibracje),
więc nie jest to sprzęt, żeby jeździć po równych prostych, no chyba, że na całej kurfie.

XR650R

4

Odp: Przesiadka z exc 525

Dzięki gamut za info też myślałem że jak 2t to 300 a jak by iść w stronę 4t to jaki sprzęt byś /byście wybrali

5

Odp: Przesiadka z exc 525

350

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

6

Odp: Przesiadka z exc 525

Zależy co chcesz jeździć i co potrafisz
- jak szuterki po płaskim to to exc500
- jak trochę trudniej to exc350 lub exc250 w 4T
- a jak już bardziej trudny teren to 2T exc300.
Wg mnie jesli chodzi o 2T exc 300 jest bardziej przewidywalny od mniejszych pojemności ( kwestia ustawień)

Ja sie przesiadłem z exc400 na freeride 2T - co potrafi freeride w trudnym terenie szok.
Jak nie jesteś duży i ciężki - to jest  też opcja do rozważenia - szczególnie trudny teren.
Ja jestem mega zadowolony - przy moim 164 cm wzrostu super opcja.
92kg wagi + bardzo fajna charakterystyka tego 2t.
A no i do tego wytrzymałość 2T Freeride ( dól 300 2T i połowa mocy ).

7

Odp: Przesiadka z exc 525

wzrost 193 ,waga 85 kg :P
szuterki  zawsze sa ale głownie chodzi  o  teren i  typowo zrecznosciowe rzeczy .
mam wrazenie ze charakterystyka pracy  2t  nie jest dobra  do  takich  rzeczy  ale widze ze tylko to moj wymysł :P
mozecie od razu przyblizyc o co chodzi  w ''ustawieniu'' zaworu  czy co  tam macie na mysli . Z mechaniki  nie jestem dosc dobry  wiec  niestety  prosze o  wytlumaczenie jak  do  debila haha
Dom wam postawie ale motocykla nie naprawie xd

8

Odp: Przesiadka z exc 525

Od Spidiego masz full opcje:
[url]http://forum.super-moto.pl/topic40711-ktm-exc-350-2-kpl-kol-smenduro-2016-rok.html[/url]

https://www.bikepics.com/members/81

9

Odp: Przesiadka z exc 525

ja w przyszłym roku mam zamiar coś dokupić do stajni, i zastanawiał bym się nad 300 w 2t, albo właśnie tym freeridem też w 2t.

jak masz jakiegoś koleżkę w okolicy co ma 2t to pogadaj z nim, pożycz albo się wymieńcie na dzień na moto , pojeździsz i myślę że się przekonasz

benzyna

10

Odp: Przesiadka z exc 525

Zamiast kata, jest jeszcze beta x-trainer 300.

XR650R