1

Temat: Dziwny dźwięk w silniku RFS 510

od jakiegoś czasu z silnika wydobywa się dziwne świszczenie, motocykl mam od niedawna, z tego co mi wiadomo 50mth temu był wymieniany tłok+korba i 15mth temu łańcuszek rozrządu. Zamierzam wyciągnąć cały silnik i złożyć na nowych uszczelkach bo chyba się lekko poci spod pokrywy ale chciałbym mniej więcej wiedzieć na co się przygotować. Miał ktoś podobny przypadek?

[url]https://www.youtube.com/watch?v=jWONlyrgfB4&feature=youtu.be[/url]

RFS ponad wszystko

2

Odp: Dziwny dźwięk w silniku RFS 510

Mi w exc450 2009r . Świszczy tak  cały czas jak wcisne sprzęgło jest cisza więc stawiam coś z koszem . Może u Ciebie jest podobnie .

3

Odp: Dziwny dźwięk w silniku RFS 510

jachu1111 napisał/a:

Mi w exc450 2009r . Świszczy tak  cały czas jak wcisne sprzęgło jest cisza więc stawiam coś z koszem . Może u Ciebie jest podobnie .

Zapomniałem napisać, kosz też był zmieniany wydaje mi się że ten dźwięk jest ciągle ale jutro sprawdzę, dzięki

RFS ponad wszystko

4

Odp: Dziwny dźwięk w silniku RFS 510

Na sprzęgle to samo :/

RFS ponad wszystko

5

Odp: Dziwny dźwięk w silniku RFS 510

To uj wie .

6

Odp: Dziwny dźwięk w silniku RFS 510

Co tam Ci tak dymi? Wygląda jakby coś bokiem uciekało.

RMX 450Z

7

Odp: Dziwny dźwięk w silniku RFS 510

Ayahuasca napisał/a:

Co tam Ci tak dymi? Wygląda jakby coś bokiem uciekało.

tak jak mówiłem, silnik delikatnie się poci z pod pokrywy i olej leci na kolektor, czekam na uszczelki.

RFS ponad wszystko

8

Odp: Dziwny dźwięk w silniku RFS 510

Rozwoznik napisał/a:
Ayahuasca napisał/a:

Co tam Ci tak dymi? Wygląda jakby coś bokiem uciekało.

tak jak mówiłem, silnik delikatnie się poci z pod pokrywy i olej leci na kolektor, czekam na uszczelki.

Faktycznie. Może, że tak to ujmę, nie ma co rzeźbić z gówna i wyjąć silnik, skoro i tak zamierzasz to zrobić. Nie ma co wróżyć tylko zrobić ;)

RMX 450Z

9 Ostatnio edytowany przez Rozwoznik (2019-05-08 22:56:51)

Odp: Dziwny dźwięk w silniku RFS 510

Taki jest plan tylko nie mogę spać po nocach, bo nie wiem jak bardzo ucierpi mój studencki budżet, którego nie posiadam :')

RFS ponad wszystko

10

Odp: Dziwny dźwięk w silniku RFS 510

Generalnie lepiej dowiedzieć się o tym wcześniej, niż później :)

RMX 450Z

11

Odp: Dziwny dźwięk w silniku RFS 510

Kurcze trochę lipa, ściągnąłem pokrywę i tam jest wszystko zajebiście, jest możliwość że rozrusznik się nie cofa i on tak świszczy?

RFS ponad wszystko

12

Odp: Dziwny dźwięk w silniku RFS 510

Nie ważne, problemu szukałem pod pokrywą a okazało się, że to turbinka pompy wody tarła o pokrywkę, mam nadzieję, że to o to chodzi. Złożę silnik i odpalę na chwilę bez chłodzenia

RFS ponad wszystko