1

Temat: SM do 13k

Cześć,
proszę o podrzucenie propozycji SM do 13 000zł, nie wiem na co się zdecydować, potrzebuję drugiego motocykla do pomykania sobie szutrami oraz okazjonalnie po lesie lub w krótkie trasy do 100-150km, mam ok 180cm wzrostu. Potrzebuję moto w którym nie będę musiał co sezon robić remontu itp, wstępnie wybór padł na DRZ400, niby mało awaryjne sprzęty ale podobno zacierają się w nich głowice, na które trzeba wydać worek $$ aby zrobić to po bożemu a z moim szczęściem trafił bym pewnie na taką sztukę.
Kolejnym typem jest FMX650, mocy ma niewiele ale wydaje mi się że do takiej jazdy może by wystarczyło, tutaj przemawia sprawdzony silnik, który mógłbym sobie sam serwisować
z góry dzięki za pomoc

2

Odp: SM do 13k

Kolego xt660x będzie idealne

3

Odp: SM do 13k

Mam DR-Z SM na sprzedaż :) Co do głowic to wystarczy oleju pilnować najlepiej co wyjazd i masz spokój...

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

4

Odp: SM do 13k

Bierz fmxa do takiego pyrkania i nie będziesz miał problemów, tani w zakupie..

5

Odp: SM do 13k

Yamaha WR250x (na miasto i do wygłupów) lub r (w teren oraz na wycieczki bliższe/dalsze). I najważniejsze - pancerny silnik, nic nie musisz robić poza laniem wachy i jazdą. DRZta drugi raz bym nie kupił, XTXa też nie - oba ciężkie :)

n ex motocykli -> Yamaha WR250X/R - the Swiss army knife of motorcycles ;)

6

Odp: SM do 13k

No ale wagowo nie porównuj DRZ i XTX bo to przepaść

Freeride 350

7

Odp: SM do 13k

WR 450 spełnia wszystkie wymagania

8

Odp: SM do 13k

fmx będzie spoko. Nawet jest fajna niedroga sztuka w Warszawie do wzięcia :)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

9

Odp: SM do 13k

Dzięki za zainteresowanie tematem, WR 450 raczej odpada, 250 fajny sprzęt ale na dojazdy oraz w trasie wydaje mi się że może trochę brakować mocy, co do xt660 to brałbym bez zastanowienia gdyby nie ta waga, z tego wszystkiego chyba pozostaje mi polować na DRZ a jeśli nic fajnego się nie trafi to do garażu wpadnie FMX

10 Ostatnio edytowany przez Oui (2019-04-22 20:26:39)

Odp: SM do 13k

jest jeszcze ktm lc4 640/625/660 i huska 610 , mocniejsze od drz'ty , wagowo sporo lzejsze od xtx

DRZ 400 SM ---> Husqvarna SM 610 ---> KTM EXC 530

11

Odp: SM do 13k

Ja osobiście mogę polecić DR-Z.
Mam już ją od 2008r. nastukane niecałe 70-tysi.
Poza padnięciem ładowania, żadnych poważnych awarii nie było (silnik nieotwierany).
Najważniejsze to pilnować olej - jak to JohnnyQulaweOkO napisał.
Mi bierze od nowości, ja sprawdzam co 100km.
Jedyna niedogodność to ta procedura sprawdzania 3+3, ale przez 10 lat, zdążyłem się do niej przyzwyczaić

Najlepsze MOTO to SUPERMOTO

12

Odp: SM do 13k

Ze sprawdzaniem oleju jak i innymi podstawowymi czynnościami serwisowymi nie ma u mnie problemu - nie pałuję na zimnym, olej w każdym moto zawsze sprawdzam przed jazdą, problemem jest zakup sprawnej sztuki (do których ostatnio nie mam szczęścia) i nie trafienie na minę, w dwóch motocyklach miałem przypadek że wszystko było w porządku przed i do czasu po zakupie a po kilku tys km złoto w oleju

13

Odp: SM do 13k

Oglądanie sprawdzanie co się tylko da, by wykluczyć minę to jedno, na pecha nie ma mocnych:(
Kolega sprzedał choppera Virago, kasy na niego nie żałował, serwisował w aso, sprzęt niekatowany do turlania się po mieście.
Znam go i od lat widziałem jak dbał o ten sprzęt, sprzedał i gościu nawet do domu nie dojechał - padł silnik.
Ja osobiście mam pecha do rdzy każde auto które kupię zaraz mi ruda opiedala, już mnie chj strzela, czy to skoda, czy toyota czy teraz Beta. Kasy poszło jak lodu, teraz w Betę 4-tysie wsadziłem.
Żeby tego było mało to DR-Z jak pisałem mechanicznie SUPER ale jak ją kupiłem to od początku zaczęła rdzewieć.
Nawet chciałem na gwarancji to robić, ale jak powiedzieli jaka jest procedura (rozebranie moto do gołej ramy), to odpuściłem.
Więc jak widzisz chłopie nie każdemu tak wszystko super mega zajebiście wychodzi

Najlepsze MOTO to SUPERMOTO

14

Odp: SM do 13k

SUPERMOTO napisał/a:

(...)Ja osobiście mam pecha do rdzy każde auto które kupię zaraz mi ruda opiedala, (...) czy to skoda, czy toyota czy teraz Beta. (...) Żeby tego było mało to DR-Z jak pisałem mechanicznie SUPER ale jak ją kupiłem to od początku zaczęła rdzewieć.

Sorry za offtop, ale może masz wilgoć w garażu? :D :D :D

Ruff
___
DR-Z 400 SM '06
Wcześniej: Suzuki GS500'04 > Honda CBR600F4i'06 > Suzuki SV1000S'07 > Yamaha MT-09'2015 > Yamaha XSR900'2016

15

Odp: SM do 13k

normalnie jakieś fatum :D dzięki wszystkim za podpowiedzi, mniej więcej wiem już czego szukać, gdyby ktoś miał fajną DR-Z, KTM LC4 625/640 lub FMX do sprzedania to jestem otwarty na propozycje