91

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

Dzięki za info:) Czy to znaczy ze poza standardowym przeglądem ( gaźniki i zawory) trzeba zrobić coś jeszcze?)

92

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

W pierwszej kolejności pompa wody, olej co 5tyś. Zawory wychodzi że są do poprawy co 5k(ale to w 990 a w 950 jest większa tolerancja)
Pompa sprzęgła pewnie już jest zjebana podobnie jak siłownik więc trzeba kupić oberona i nową pompę. Generalnie w sporo roboty i warto dać do zrobienia komuś kto wie gdzie się patrzeć na lc8 bo zwykły mechas może tego nie ogarnąć dobrze.

93

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

Mam problem z tym klocem jakim jest 950 Supermoto.

Wkurwia mnie to masakrycznie.

Klamkę sprzęgła, żeby była dla mnie wygodna, muszę ustawić jak najbliżej kierownicy, czyli odkręcam do oporu. W tej pozycji jak "strzelę" z klamki to bolec od klamki, który popycha mechanizm w pompie wyskakuje z oczka i blokuje się. Jest to zajebiste podczas jazdy. Ktoś się spotkał z podobnym problemem?

Drugie pytanko, Rozglądam się za akcesoryjnymi klamkami i wpadły mi w oko takie:
[url]https://allegro.pl/oferta/krotkie-klamki-sportowe-ktm-950-990-sm-supermoto-7783053267[/url]
One sa plug and play? Wyeliminuje ten problem? Bo serio, klamka sprzęgła jest dla mnie za daleko... Hamulec ok.

Jak ten typ tak ma to pierdolę i sprzedaje.

W ogóle nie umiem się do tego motocykla przyzwyczaić, na razie jest mega chujowy.

94

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

JACA napisał/a:

Mam problem z tym klocem jakim jest 950 Supermoto.

Wkurwia mnie to masakrycznie.

Klamkę sprzęgła, żeby była dla mnie wygodna, muszę ustawić jak najbliżej kierownicy, czyli odkręcam do oporu. W tej pozycji jak "strzelę" z klamki to bolec od klamki, który popycha mechanizm w pompie wyskakuje z oczka i blokuje się. Jest to zajebiste podczas jazdy. Ktoś się spotkał z podobnym problemem?

Drugie pytanko, Rozglądam się za akcesoryjnymi klamkami i wpadły mi w oko takie:
[url]https://allegro.pl/oferta/krotkie-klamki-sportowe-ktm-950-990-sm-supermoto-7783053267[/url]
One sa plug and play? Wyeliminuje ten problem? Bo serio, klamka sprzęgła jest dla mnie za daleko... Hamulec ok.

Jak ten typ tak ma to pierdolę i sprzedaje.

W ogóle nie umiem się do tego motocykla przyzwyczaić, na razie jest mega chujowy.

Jutro zmierzę Ci tego bolca bo może jest za krótki i dlatego robi taki cyrk. W krowie u kumpla są klamki niełamki jakieś i obczaję jak to działa i zapodam foto ;)

95

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

Tak dokładnie wygląda ten problem:

[url]https://youtu.be/3NmhdCleRUY[/url]

96

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

Tak na szybko zanim sprawdzę u kumpla to zobacz czy ktoś nie zgubił tej sprężynki (29 na schemacie)
http://i68.tinypic.com/9acx81.jpg

97

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

Rozebrać wyczyścić sprawdzić i złożyć.
5 minut roboty do wykręcenia jedna śrubka trzymając klamkę.
Może masz syf, może coś pękło, może sprężynka jest od długopisu a nie OEM.
Nie jest to wina fabryczna - bo na nowych klamkach tak się nie dzieje.

Jakby co to Larsson ma takie klamki podróbki z całą tą regulacją.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

98

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

Kupiłem nowa klamkę , krótszą. Była w niej sprężynka ale dzieje się to samo. Na filmiku jest ta sprężynka. Przełożyłem nawet do starej klamki i efekt jak na filmie. Powiedzcie mi czy jest jakiś mały otwór w pompie na tą sprężynkę ?? Peka mówi ze to standard i trzeba jakiś mały dystans ukulac żeby się tak nie wyginała...

99

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

problem rozwiązały handbary. Po prostu ten typ tak ma, że jak za mocno wyciągniesz klamkę to trzpień wypada.

Kolejny problem to obrzygany prawy but i prawa strona silnika, płynem z chłodnicy. Pisali, że podobno korek od chłodnicy jest winowajcą...

100

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

JACA napisał/a:

problem rozwiązały handbary. Po prostu ten typ tak ma, że jak za mocno wyciągniesz klamkę to trzpień wypada.

Kolejny problem to obrzygany prawy but i prawa strona silnika, płynem z chłodnicy. Pisali, że podobno korek od chłodnicy jest winowajcą...

Kiedy sprzedajesz hehe ?

www.4ride.pl
FE 501 '02 ->FS650 '04 ->Hypermotard 796 '11 ->ZXR 400 '01 ->SXS 540 '03 ->SMC 660 '04

101

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

Lepiej zobacz czy nie poszedł uszczelniacz pompy wody

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

102

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

Tak jak Johnny mówi. Uszczelnienie pompy wody to znany problem tych silników. Pół biedy jak płyn wycieka na zewnątrz, gorzej jak idzie w olej.
[url]http://ktm950.info/how/Orange%20Garage/Cooling%20System/waterpump/Rebuild/ktm_water_pump.html[/url]

Sprawdź olej czy się nie robi mleko.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

103

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

toivias napisał/a:
JACA napisał/a:

problem rozwiązały handbary....

Kiedy sprzedajesz hehe ?

Najpierw musi mi się dać przejechać ;p

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.

104

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

daniken napisał/a:
toivias napisał/a:
JACA napisał/a:

problem rozwiązały handbary....

Kiedy sprzedajesz hehe ?

Najpierw musi mi się dać przejechać ;p

Co to za frajda jak Cię obrzyga olejem haha :D

www.4ride.pl
FE 501 '02 ->FS650 '04 ->Hypermotard 796 '11 ->ZXR 400 '01 ->SXS 540 '03 ->SMC 660 '04

105

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

Czyli podsumowując 950 to ciezki dzikus którego koszty utrzymania raczej nie zjedza?

W którym może ale nie musi klęknąć sprzęgło i pompa wody? Coś jeszcze?