31

Odp: supermoto na pierwszy motocykl

Czy ktoś tu jest normalny? Przecież smcr na pierwszy motocykl to jak kupno litra sporta na 18 urodziny....

32

Odp: supermoto na pierwszy motocykl

Karolo napisał/a:

Czy ktoś tu jest normalny? Przecież smcr na pierwszy motocykl to jak kupno litra sporta na 18 urodziny....

Oplułem monitor xD

Ktm125sx<Ktm300gs<YamahaXt600sm<Husqvarna 610sm<Dorsoduro 750

33

Odp: supermoto na pierwszy motocykl

Karolo napisał/a:

Czy ktoś tu jest normalny? Przecież smcr na pierwszy motocykl to jak kupno litra sporta na 18 urodziny....

a kto normalny jeździ SM XD XD XD

SMCR

34

Odp: supermoto na pierwszy motocykl

bauer napisał/a:
Karolo napisał/a:

Czy ktoś tu jest normalny? Przecież smcr na pierwszy motocykl to jak kupno litra sporta na 18 urodziny....

a kto normalny jeździ SM XD XD XD

to druga kwestia :) ale nie widzę sensu nikogo zniechęcać od początku, a według mnie zakup smcra na 1 motocykl będzie niczym więcej jak zniechęceniem i piźnięciem w kąt lub(tfu,tfu,tfu) bolesnym wypadkiem...

35

Odp: supermoto na pierwszy motocykl

Karolo jeździłeś kiedykolwiek na smc’r? Co w tym motocyklu jest takiego groźnego? Stosunek mocy do masy nie jest rewelacyjny, silnik ma słaby dół, wolno wkręca się na obroty i nie jest nieprzewidywalny. Posiadam taki sprzęt i uważam, że jest naprawdę łagodny nie licząc wibracji i szarpania. Jeśli chodzi o wybór cywilnego supermoto to najlepszy wybór kiedy do porównania mamy sprzęty typu przerobione exc itd.

KTM SMC-R 2012

36

Odp: supermoto na pierwszy motocykl

Dave napisał/a:

Karolo jeździłeś kiedykolwiek na smc’r? Co w tym motocyklu jest takiego groźnego? Stosunek mocy do masy nie jest rewelacyjny, silnik ma słaby dół, wolno wkręca się na obroty i nie jest nieprzewidywalny. Posiadam taki sprzęt i uważam, że jest naprawdę łagodny nie licząc wibracji i szarpania. Jeśli chodzi o wybór cywilnego supermoto to najlepszy wybór kiedy do porównania mamy sprzęty typu przerobione exc itd.

A masz jakieś mody w nim? Bo ten dół można znacząco poprawić :)

KTM SMC 690 - niestety sold
MT09 - sercem nadal w supermoto!

37

Odp: supermoto na pierwszy motocykl

Karolo napisał/a:
bauer napisał/a:
Karolo napisał/a:

Czy ktoś tu jest normalny? Przecież smcr na pierwszy motocykl to jak kupno litra sporta na 18 urodziny....

a kto normalny jeździ SM XD XD XD

to druga kwestia :) ale nie widzę sensu nikogo zniechęcać od początku, a według mnie zakup smcra na 1 motocykl będzie niczym więcej jak zniechęceniem i piźnięciem w kąt lub(tfu,tfu,tfu) bolesnym wypadkiem...

nie no wszystko jest dla ludzi i trzeba pewnie rzeczy robić z głową. Wyj***ć w kąt możesz i 125cc. Patrząc na to że ma być to SM to nie ma znaczenia czy kupisz DRZ, SMR501 czy SMCRa na każdym można wywinąć orła z tym że na niektórych szybciej :). Ale ja na pierwszy moto napalilem się na EXC300 i pan z serwisu KTMa mi to wybił z głowy (może miał racje może nie). Napaliłem się bo szukałem lekkiego moto do miasta żeby spokojnie balansować w korkach między autami i taki EXC lub jakis tam pokrewny CRF to dobra opcja. Ale ów pan powiedział że założenia mam dobre ale na spokojnej jeździe po mieście się nie skończy a EXC to ciągły serwis i wymiany oleju zastanów się nad LC4 SMCR i tak zasiał mi ziarno w głowie. Ale i tak przez rok szukałem CRF450 z 2008-2009 roku i co znalazłem to zawsze coś było nie tak (bo motocykl ma 10lat). I tak trafiła się okazja na SMCRa :) i jest

SMCR

38

Odp: supermoto na pierwszy motocykl

Kubik977 mam smcra z kitem Evo1, pełny układ tytanowy akrapa i filtr powietrza k&n, mapa wgrana pod zestaw i jeżdżę bez dbkillera ale to dalej lc4 a nie wyczynowy exc

KTM SMC-R 2012

39

Odp: supermoto na pierwszy motocykl

a czym jezdziles wczesniej ? Jak latales jakimis mocnymi sprzetami to smcr nie zrobi wrazenia , ale dla kogos kto ma przelatane tylko pare godzin w szkole jazdy...

DRZ 400 SM ---> Husqvarna SM 610 ---> KTM EXC 530

40 Ostatnio edytowany przez Karolo (2019-04-16 23:09:27)

Odp: supermoto na pierwszy motocykl

Dave napisał/a:

Karolo jeździłeś kiedykolwiek na smc’r? Co w tym motocyklu jest takiego groźnego? Stosunek mocy do masy nie jest rewelacyjny, silnik ma słaby dół, wolno wkręca się na obroty i nie jest nieprzewidywalny. Posiadam taki sprzęt i uważam, że jest naprawdę łagodny nie licząc wibracji i szarpania. Jeśli chodzi o wybór cywilnego supermoto to najlepszy wybór kiedy do porównania mamy sprzęty typu przerobione exc itd.

Tak, jeździłem. Dla ridera, który nie z jednego pieca chleb jadł to p prostu poprawne cywilne superomoto. Ale dla chłopaka, który szuka pierwszego motocykla to 'zabójstwo'. Takie jest moje zdanie i możecie mnie wszyscy opierdalać od góry do dołu, a ja zdania nie zmienię. Wszystko zależy od rozumu i nabywania umiejętności, wiem. Ale często brawura przeważa... Na pierwsze sm ja osobiście polecilbym lc4 640 lub hondę fmx(mimo tego, że to nie supermoto tylko fun bike) ale interwały serwisowe i moc jest OK na początek. Później szukać największego czyli 690 lub husy 701 z małych cywilizowanych jak się spodoba

41

Odp: supermoto na pierwszy motocykl

U mnie w mieście znalazłem kata 640 lc4. Prawdopodobnie pojadę go jeszcze obejrzeć z mechanikiem ale tak na pierwszy rzut oka co myślicie?

[url]https://bikemaster.pl/motocykle/ktm-640/[/url]

42

Odp: supermoto na pierwszy motocykl

Ciężko będzie ci sprzedać gdy przyjdzie ochota na zmianę

Ktm125sx<Ktm300gs<YamahaXt600sm<Husqvarna 610sm<Dorsoduro 750

43

Odp: supermoto na pierwszy motocykl

Damian napisał/a:

Ciężko będzie ci sprzedać gdy przyjdzie ochota na zmianę

Nie ma popytu czy stan będzie już nie ten?

44

Odp: supermoto na pierwszy motocykl

myhu napisał/a:
Damian napisał/a:

Ciężko będzie ci sprzedać gdy przyjdzie ochota na zmianę

Nie ma popytu czy stan będzie już nie ten?

Pewnie popyt. Chociaż tutaj bym mocno dyskutował, chyba, że ma jakieś poparcie historiami sprzedaży podobnych sprzętów.
Stan będzie taki, do jakiego go doprowadzisz :)

RMX 450Z

45 Ostatnio edytowany przez Damian (2019-04-17 15:12:32)

Odp: supermoto na pierwszy motocykl

Szukając dla siebie moto 2 lata temu, przewijały się te modele. Zerkam na ogloszenia od czasu do czasu i widze że nadal od czasu przewinie się te same moto. Dlatego moim zdaniem będzie ciężko

Ktm125sx<Ktm300gs<YamahaXt600sm<Husqvarna 610sm<Dorsoduro 750