16 Ostatnio edytowany przez Lou777 (2019-04-12 18:11:12)

Odp: supermoto na pierwszy motocykl

Przejedź się KTM , Husqvarna(610/630) i oceń czy ci to leży. Ja jeździłem wczesniej głównie samymi Yamahami, na cb500 też się uczyłem i KTM z jest bardziej nieprzewidywalny(tu coś rzezi, tam coś wibruje), w yamasze dasz w palnik to wiesz czego się spodziewać, precyzja po prostu. Obecnie mam KTM 690 SM i chyba się za bardzo pospieszyłem. Dziś bym wybrał raczej XT bo wolę ten perfekcjonizm jednak. Jeśli kat ci odpowiada to 690 będzie dobra, na wszystkim da się nauczyć. Kupisz drz to szybko zacznie brakować ci mocy. Pomysł też nad xt660 niby słabsze ale wygodne Moto, przyjemne

Yamaha Wr125X -> KTM 690 SM-> KTM 690 SMC-> GAS GAS 700 SM

17 Ostatnio edytowany przez gierwi (2019-04-12 18:38:48)

Odp: supermoto na pierwszy motocykl

Czyżby dziobal się ociągał po daniu w palnik? Niemożliwe.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

18

Odp: supermoto na pierwszy motocykl

Oui napisał/a:

różnica taka , że drz kosztuje prawie 3 razy mniej niż smcr , to samo z częściami :)

I zgaduje, że w SMCR 3x mniejsza szansa na remont niż w używanej DRZ :)

RMX 450Z

19

Odp: supermoto na pierwszy motocykl

gierwi napisał/a:

Czyżby dziobal się ociągał po daniu w palnik? Niemożliwe.

jak to mówią "jest ogień na każdym biegu" hehe

Yamaha Wr125X -> KTM 690 SM-> KTM 690 SMC-> GAS GAS 700 SM

20

Odp: supermoto na pierwszy motocykl

XT660 nie za ciężka?

21

Odp: supermoto na pierwszy motocykl

myhu napisał/a:

XT660 nie za ciężka?

186kg to trochę dużo, wszystko zależy od ciebie jeśli planujesz mieć coś zwinniejszego to np 660, 640 może być lepszym wyborem.

Yamaha Wr125X -> KTM 690 SM-> KTM 690 SMC-> GAS GAS 700 SM

22

Odp: supermoto na pierwszy motocykl

Chciałem coś zwinnego i w miarę lekkiego, zacząłem obserwować bmw g650x - 55KM bodajże, brzmiało rozsądnie. SMC bardzo mi się podoba, na początku odrzucałem ze względu na moc ale tutaj większość z was mocno poleca czyli może nie taki diabeł straszny więc możliwe, że zdecyduje się na to moto właśnie.

23

Odp: supermoto na pierwszy motocykl

BMW też dobry wybór jeżeli Ci się podoba.
Sprzęt pancerny, tani. Też będziesz zadowolony.
Ja jestem troszkę tego samego zdania, że drogi i wymuskany sprzęt na pierwsze moto to nie dobrze. Tak jak z autem.
Lepiej uczyć się na czymś czego nie żal, że porysujesz czy połamiesz.
Łatwiej będzie szła nauka jak nie będzie strachu o motocykl.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

24

Odp: supermoto na pierwszy motocykl

Jakbym już gdzieś to słyszał. Kupuj mojego! Nie słuchaj Hackera! ;-)

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

25

Odp: supermoto na pierwszy motocykl

gierwi napisał/a:

Jakbym już gdzieś to słyszał. Kupuj mojego! Nie słuchaj Hackera! ;-)

Gierwi a to było twoje pierwsze moto?

26

Odp: supermoto na pierwszy motocykl

Oui napisał/a:

smcr na pierwsze moto ? Mało że mocne w cholere będzie , to jeszcze strach w głowie że uczy się jeździć na moto za 30 kafli.

Mocne w cholere to to stwierdzenie buahahaha :D

https://www.bikepics.com/members/81

27

Odp: supermoto na pierwszy motocykl

myhu napisał/a:
gierwi napisał/a:

Jakbym już gdzieś to słyszał. Kupuj mojego! Nie słuchaj Hackera! ;-)

Gierwi a to było twoje pierwsze moto?


A gdzie tam. Pierwsze moje moto to był Junak. Ale nie takie rakiety ludzie kupują na pierwsze moto.
Znam parę osób które zaczynały od DRZ, ale są niżsi od Ciebie. Szybko się przyzwyczaili i zapierdalali jak trza. Jak pisałem wcześniej można sobie ustawić słabą mapę na początek i poćwiczyć ósemki dla wprawy.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

28

Odp: supermoto na pierwszy motocykl

Ja mogę powiedzieć że zaczynam od SMCRa. Kilka lat temu jeździłem er5 ale tego nie liczę jakiś krótki epizod. No szatan jest na koło idzie ale fajnie się prowadzi i do miasta super. Oczywiście mam duży respekt do niego może to nie R1 ale manete odwijania z umiarem.

SMCR

29

Odp: supermoto na pierwszy motocykl

Dzięki wam bardzo za wszystkie odpowiedzi!

30

Odp: supermoto na pierwszy motocykl

jak coś kupisz to się pochwal :)

DRZ 400 SM ---> Husqvarna SM 610 ---> KTM EXC 530