1

Temat: Jakie buty Supermoto

Witam
Zabieram się za kupowanie butów na supermoto (jazda raczej rekreacyjna , codzienne dojazdy do pracy i weekendowe wycieczki )
Zastanawiam się nad kilkoma modelami które już wyszukałem a mianowicie
Alpinestars SM-x 6 (ver1)
TCX s-speed
no i typowe supermoto
onea-l supermoto  (tylko tu pytanie czy do codziennej jazdy będą się nadawały )


największym problemem w moim przypadku jest rozmiar - 49 lub nawet 50 (zależy od firmy)

Kwota do wydania 700 zł
Proszę o podpowiedzi

KTM 690 SM Prestige

2

Odp: Jakie buty Supermoto

I jakie buty wybrałeś? Bo też się zastanawiam czy latać w moich Alpinach SMX+ czy iśc w jakieś enduro/sm?

MT-07

3 Ostatnio edytowany przez kamilos (2019-03-12 22:09:13)

Odp: Jakie buty Supermoto

Ja do tej pory jeździłem w Alpinach SMX Plus. Mierzyłem starą wersję Tech10 - były bardzo ciężkie i sztywne. W tym roku pojawił się nowy model Tech10 i się na niego zdecydowałem (lżejsze/smuklejsze). Jak wyjadę na moto to będę mógł powiedzieć więcej. Spodziewam się kilku dni adaptacji tak jak z każdą inną nową częścią garderoby motocyklowej :)

Chciałem poprawić bezpieczeństwo i sztywność stopy, wytrzymałość czubka buta w lewej nodze i wytrzymałość podeszew. W SM dźwignia biegów jest dalej od podnóżka niż w nakedzie/sporcie i czubek szybko się niszczył (nie trafiałem tą gumką ochronną). Podnóżki są też bardziej agresywne i podeszwa szybciej znika.

Przymiarka nowych butów enduro to męczarnia :) Ale wieczorne chodzenie w nich po domu i wypychanie skarpetkami na noc przez 2-3 dni pomogło :)

kamilos.net

4

Odp: Jakie buty Supermoto

ej głupoty gadacie :D kupowałem sidi srs2, zalozyłem i jeździłem, zero problemów.

RMX 450Z

5

Odp: Jakie buty Supermoto

ile razy można wałkować ten sam temat

https://www.bikepics.com/members/81

6

Odp: Jakie buty Supermoto

Srać na to wałkowanie ale ile razy można zakładać ten sam temat? Temat pod tematem.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD